Co je potřeba udělat před odjezdem?

Před odjezdem na dovolenou se může na ledascos zapomenout. Vezměme si to tedy pěkně z gruntu – co vše je potřeba udělat před odjezdem do Dubaje?

Letenky do Dubaje a víza

Tím prvním krokem by mělo být objednání letenek či dovolené. V případě druhé možnosti nebo v případě last minute do Dubaje odpadá celá řada starostí. A s těmi několika málo vám pomůže delegát delegátka vaší cestovní kanceláře. V tomto článku se tedy budeme věnovat spíše individuální cestě do Dubaje.

Ubytování v Dubaji, cestovní pojištění a potřebná očkování

Poté je na čase si zabukovat hotel či jiné ubytování. V Dubaji je nabídka velmi široká, a tak jsou i ceny vcelku přijatelné.

Dalším krokem by mělo být sjednání cestovního pojištění online a případně návštěva centra cestovní medicíny za účelem očkování.

Pak již jen zbývá nastudovat praktické informace, přečíst si tipy na výlet a vyrazit na cestu!

19. února 2017 Petr Novák

Diskuze k článku (10 komentářů)

Jirka (3)
10.10.2013
22:26

Ahoj chceme letět do Abu Dhabi na F1 30.10. 2013. Kolik nás bude stát cesta taxikem z letiště z Dubaje do Abu Dhabi.

Odpovědět
Denisa (1)
27.12.2015
22:31

Ahoj…musim rict,ze super stranky. 🙂 rada bych se zeptala jak je to s praci v Dubaji. Rada bych tam odjela pracovat a nevim zda si hledat praci z CR (coz toho na netu moc neni…spise nic) nebo tam odjet a hledat na miste.
Dekuji za odpoved

Odpovědět
Milan Večeřa (1)
9.2.2017
14:08

@Jirka: zkuste aplikaci Uber

Odpovědět
Mirek (10)
23.10.2017
21:26

Dobrý den, mám na Vás otázku. Letět poprvé do Dubaje na vlastní pěst nebo s cestovkou? Děkuji za názor.

Odpovědět
Petr Novák (255)
24.10.2017
16:10

@Mirek: Dobrý den, Mirku, to záleží. Pokud jste zcestovalý a domluvíte se anglicky, zařídíte si hotel a neztratíte se, doporučuji cestu na vlastní pěst. Pokud máte v něčem z toho pochyby, jeďte s cestovkou.

Odpovědět
Mirek (10)
24.10.2017
18:12

@Petr Novák: děkuji za odpověď pane Nováku, anglicky se nedomluvim, několikrát jsme se ubytovali po Evropě a  to i s těma pár anglickými slovíčky co znám. MHD jsme využili všude tam kde jsme byli. zcestovalý myslím jsem, ale zatím jen autem po Evropě. 25 let po vlastní ose.Letadlem jsme ještě neletěli, tím pádem ani nekupovali letenky, nebyli na letišti a tak teď teprve zjistuji jak se ve i mají. Láká nás cesta bez cestovky, zduvodu jak jste mně již napsal, že za míň peněz je více muziky. Jediné, s čím nemáme žádnou zkušenost je booking.com kde nás oslovil hotel Atana Dubaj. Je tam hodně zajímavá cena v termínu od 29.11.-9.12. A protože nechtějí žádnou zálohu, ani kreditní kartu, a platit muzu až v hotelu, mám tak trochu obavu aby po příjezdu do hotelu vše klaplo a za cenu rezervace přes booking. Co byste poradil teď, když mou situací znáte trochu blíže. Je prosím na Vás nějaký telefonický kontakt? Jste odborník na Emiráty a rád bych se s vámi spojit telefonický. Pokud je to možné. Děkuji

Odpovědět
Petr Novák (255)
1.11.2017
1:15

@Mirek: Zdravím Mirku, omlouvám se za pozdní odpověď:
1. Anglicky se nedomluvíte – pokud máte chytrý telefon, doporučuji nainstalovat a naučit se s aplikací Google Překladač. Můžete do ní česky mluvit a ona anglický překlad přečte.
2. S Bookingem mám velmi dobré zkušenosti, v podstatě z takových 90 % rezervuji ubytování jen přes něj. A to se stalo minimálně tak 20×, pokaždé bez problémů. Strach mít nemusíte, vytiskněte si rezervaci s cenou a vemte ji s sebou (pro jistotu). Pokud by se náhodou vyskytl nějaký problém, můžete zavolat na infolinku v češtině.

Odpovědět
Renata (14)
6.11.2017
6:51

Dobrý den,též si myslím,že nemusíte mít obavy.Také létám s Booking,nebo Agoda.Jazykové znalosti žádné.Pouze základy ruštiny.V hotelech ve kterých jsem byla(Dubaj ,Sharjah),mluvili rusky.Jezdíme všude metrem a autobusem.Teď od 15.11.letim s kamarádkou do Roda beach resort.Máme stříbrné karty,tak potřebují jen dobít.Nevím,zda je můžu dobít už na letišti.Potom na ně jezdíme metrem a autobusem.

Odpovědět
Ivana (1)
28.3.2018
17:09

Dobry den, je mozne letet do Dubaje 14 po svatbe s pasem na stare prijmeni ? Nestihne se mi udelat novy doklad. Dekuji za odpoved

Odpovědět
devooo (2)
5.8.2019
18:25

+1 booking

Odpovědět

Přidejte komentář

Všechny nové komentáře osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.