Sharjah je město, které leží v těsné blízkosti Dubaje, z ní se sem můžete dopravit třeba autobusy, kterých jezdí celá řada. Po městě Šárdžá je nejjednodušší jezdit taxíky, které jsou obdobně levné jako v Dubaji.

Sharjah | © RonDeColonia

[ad1]

Atrakce v Sharjahu

V Šárdžá je zajímavá oblast, kde jsou restaurované tradiční arabské domy, Muzeum islámské civilizace, Muzeum arabského dědictví a jeden z tradičních arabských trhů. Budete-li zrovna v Sharjahu, nezapomeňte navštívit rekonstruovanou pevnost Al Hisn.

Neméně zajímavé je i Muzeum archeologie, které shromažďuje důkazy o obydlování této oblasti již od doby kamenné. Kromě starověkých zbraní a mincí tu jsou uschovány i tehdejší šperky či keramika.

3 komentáře

 1. Platí jízdenka na autobus koupená v Dubaji i v Sharjah a obráceně?
  Nebo jak se nejlépe dostat k metru, nebo někam do města v Dubaji, když náš hotel je v Sharjah?
  Můžete pls nějak poradit?

  Odpovědět
 2. Ahoj, bydlíme ve Verona resort a koupili jsme si stříbrnou kartu s týdenním kreditem v Dubaji – je možné ji dobít opakovaně a jezdíme na ni jak budem tak metrem. Taxíky jsou levné, jen když přejedete z jednoho emirátu do druhého tak jim naskočí na taxametru +cca 20AED.

  Odpovědět
 3. Dobrý den,
  pokud mám mezipřistání v Sharjah a čas tam 11 hodin do dalšího letu, můžu zajet do Dubaje? Jak nejlépe a nejrychleji? A co bych tam mohla stihnout vidět?

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *