Benzín v Dubaji je levnější než minerálka v Česku. Silnice a dálnice v Dubaji jsou kvalitnější, než kdy v Česku byly. Nehledě na fakt, že veřejná doprava mezi jednotlivými městy ve Spojených arabských emirátech není příliš kvalitní. Proč si tedy v Dubaji nepronajmout auto? Kompletní návod s množstvím tipů jak na to, naleznete na této stránce.

Řízení auta v Dubaji

V Dubaji a potažmo v celých Spojených arabských emirátech se řídí vpravo, stejně jako v České republice. Země je nechvalně známá velmi vysokou mírou nehodovosti, v žebříčku smrtelných dopravních nehod se řadí na jednu z prvních pozic. Řidiči jezdí poměrně bezohledně, pozor je třeba si dávat zejména v době špičky.

Řidič a všichni spolujezdci se musí povinně poutat. Telefonování za jízdy je stejně jako u nás zakázané, nicméně – stejně jako u nás – to většina řidičů ignoruje. Řízení pod vlivem alkoholu je v Dubaji trestné a zároveň anuluje veškeré pojištění vozidel. Jinými slovy – dáte-li si v Dubaji pivo, pak budete řídit a nabouráte, všechny škody platíte sami. Ale tak to funguje i u nás.

Dopravní značky jsou podobné jako u nás, nápisy na nich jsou vždy bilingvální – v arabštině a angličtině.

Maximální povolená rychlost v Dubaji a SAE se liší. Na dálnicích bývá obvykle 100 – 120 km/h, hlavní silnice v zastavených oblastech kolem 80 km/h, silnice v obydlených a rušných oblastech 40 km/h. Třeba v Abú Dhabí se může jezdit o něco rychleji. Policejní radary mívají nastavenou toleranci kolem 10 – 20 km/h, ale doporučuji na to nespoléhat. Policisté berou auto z půjčovny jako snadný cíl, a tak pokud vás zastaví, počítejte s pokutou.

Za projetí červené na semaforu se uděluje pokuta 500–1500. Za parkování se obvykle platí 20,0040,00, pokuty bývají 100× vyšší.

Některé silnice ve Spojených arabských emirátech jsou zpoplatněny mýtným. Vybírá se prostřednictvím bezdrátových krabiček zvaných Salik Cards. Tu si koupíte za 100 (0,00) a kdykoliv podjedete pod mýtnou branou, odečtou se vám z ní 4 (0,00). To znamená, že na jednu kartu můžete projet mýtnou branou 25×. Primárním cílem mýtného není paradoxně vydělat peníze (jako u nás), ale regulovat počet aut na silnicích. Brány tak naleznete na těch nejrušnějších místech – před vjezdem na letiště nebo na Sheikh Zayeed Road.

Plánujete-li s autem jet do pouště, půjčte si velký džíp s pohonem 4×4. Zejména v letních měsících ještě platí, že byste měli v autě mít dostatek pitné vody. Dnes již samozřejmostí pak je GPS navigace s aktuálními mapovými podklady. Mimo zastavenou oblast můžete narazit na kuriozitu – velbloudy na silnici. Od té je obvykle chrání ploty, nicméně pokud uvidíte velblouda na silnici, jednejte opatrně.

Pronájem auta v Dubaji

Podmínky pro půjčení auta v Dubaji

V Dubaji působí snad všechny mezinárodní řetězce autopůjčoven – Alamo, Autorent Car Rental, Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, National, Sixt nebo Thrifty. Většina z nich má pobočky na letišti v Dubaji a Abú Dhábí.

Řídit v Dubaji se může od 18 let, nicméně většina autopůjčoven stanovuje minimální věk řidiče na 25 let.

Pro půjčení auta musíte mít u sebe český a společně s ním mezinárodní řidičák (vzor IDP 1949 známý také jako Ženevský mezinárodní řidičský průkaz). Jeho vystavení vyjde na 50 Kč, takže to není žádná komplikace. Jako ho můžete získat se dozvíte po kliknutí na odkaz v předchozí větě.

Předložit musíte také cestovní pas a platební kartu (může být debetní i kreditní), se kterou zaplatíte zálohu za vůz. Některé autopůjčovny mohou vyžadovat adresu hotelu, kde budete v průběhu pobytu v Dubaji bydlet.

Pronájem auta v Dubaji

Na co si dát pozor při půjčení auta v Dubaji

Pronájem auta v Dubaji

Tipy jak na levný pronájem auta v Dubaji

Půjčit auto si můžete v autopůjčovnách na letišti v Dubaji nebo Abú Dhabí. Rezervaci auta doporučuji provést předem a přes internet. Ušetříte. Musíte-li si z nějakého důvodu auto půjčit až na místě, vyhněte se letištím. Tam bývají ceny nejvyšší.

Kdy auto rezervovat, aby bylo co nejlevnější, nejde s určitostí říct. Obecně platí, že nejlepší ceny docílíte, rezervujete-li si auto s předstihem dvou až tří měsíců. Auto vždy vraťte na stejném místě, kde si ho půjčujete. V opačném případě zaplatíte drahý příplatek.

Před rezervací auta doporučuji porovnat ceny co největšího počtu autopůjčoven. Používat můžete internetový porovnávač, se kterým dosáhnete na nejnižší cenu.

Pronájem auta v Dubaji

38 komentářů

 1. Dobrý den,
  moc děkuji za vyčerpávající článek. Mám dotaz k té půjčovně – na odkazovaném webu jsem si našel na červen ceny od 584 Kč, v článku uvádíte ceny od 653 Kč. To znamená, že na tom webu není pojištění, nebo něco jiného?

  Ještě k věku – v článku uvádíte, že je možno řídit od 18, respektive 25 let. Na odkazovaném webu je 23 let. S tím, že se může platit poplatek navíc, pokud jsme pod 25 let. Nevíte prosím kolik je poplatek pro osoby, kterým je 24 let?

  A poslední (a možná hloupá otázka) – není problém, aby si auto půjčila i žena? Nevím, jak moc jsou v Dubaji přísní na podobná pravidla…

  Moc děkuji za odpovědi.

  Odpovědět
 2. Dobrý den,
  já bych chtěl jen upozornit na to, že mi na letišti ani v jedné půjčovně nechtěli vzít debetní kartu.

  Odpovědět
 3. @Honza: Dobrý den. Měl bych dotaz. Chystám se do SAE (Ras-Al-Khaimah) v prosinci a uvažuji o zabukování auta přes internet. Mám také pouze debetní kartu. Mám šanci s tím zaplatit? Nebo si musím pořídit kreditní kartu? Případně nevíte jaká půjčovna by tolerovala platbu debetní kartou? Děkuji předem

  Odpovědět
 4. @Oleg: Dobrý den, doporučuji RentalCars, sám jsem si přes ně rezervoval auto a platil debetní kartou. Vše bylo bez problémů.

  Odpovědět
 5. @Petr Novák:
  Dobry den muzu se zeptat jestli mate nekdo nejake zkusenosti s Diamond lease pujcovnou? ‘Mame tam zarezervovane a zaplacene auto na 14 dni v Dubaji.
  Cetla sem nejake spatne reference ohledne vraceni penez atd.
  Dekuji

  Odpovědět
 6. Dobrý den, zkušenosti s touto konkrétní půjčovnou nemám. U referencí může být kolikrát pravda někde trochu jinde. Lidé mají tendence psát recenze jen tehdy, když jsou negativní… špatnou zkušenost popíše více lidí než dobrou. 🙂

  Odpovědět
 7. Jedno upozornění!
  Při on-line rezervaci se dá za auto zaplatit debetní kartou, ale depozit za auto lze jen KREDITNÍ KARTOU. Debetní nám odmítli s tím, že by nám nemohli deposit vrátit (byli jsme v Hertz a Budget – online nám potvrdili i ostatní, že je nutná kreditní karta).

  Takže nejen mezinárodní řidičák, ale i KREDITNÍ kartu.

  Odpovědět
 8. Dobrý den,
  a jak je to v Dubaji s tankováním ? Jsou tam benzinky s obsluhou u které platíte cash (takže ani nevylezete z auta) nebo je to jako u nás, tedy sám si natankuji a pak platím u pokladny ? 🙂
  Díky

  Odpovědět
 9. @Petr:
  Dobrý den, benzínky jsou standardně s obsluhou. Benzínky bez obsluhy jsou vzácností, místní si na to nějak nemohou navyknout. 🙂

  Odpovědět
 10. Zdravím,

  chtěl bych se zeptat, jestli se nějak víc řeší ten mezinárodní řidičák u autopůjčoven? Mám ho totiž 3 roky a údajná platnost je pouze rok (v angličtině tam ale žádná platnost napsána není). Navíc je to vlastně jen překlad na papíře. Kvůli vystavení nového bych musel do místa svého bydliště, což se mi moc nehodí. Myslíte, že je to problém?

  Kamarádovi auto půjčili minulý týden i na debetku, ale pokud bych s tím měl problém já, existuje nějaký alternativní způsob – například složení nějaké zálohy v cashy, nevíte?

  Děkuji za odpovědi, moc mi pomůžou. 🙂

  Odpovědět
 11. @Ondřej: Zdravím Ondřeji,

  záleží půjčovnu od půjčovny, mezinárodní řidičák dává větší jistotu. Jeho platnost je skutečně jen jeden rok a jde o to, že je to právě překlad na papíře. Mezinárodní řidičák je navíc platný pouze s národním řidičákem.

  Jestli pomůže záloha, nevím. Spíš ne.

  Odpovědět
 12. sakra to mi dost kazí plány, když při půjčení auto není možná debetní karta (kreditku nemám a nechci, kkdyž mám svoje peníze). Co to je za hloupou podmínku? 🙁

  Odpovědět
 13. Auto jsme měli přes autopujcovnalevne.cz od firmy Dollar. Sídlí přímo na terminálu II pri priletu. Cena komplet s připojištěním a druhým řidičem cca 7000kč na týden (Honda Civic rok 2015). Ve 4 lidech super. Při rezervaci zadat čislo letu a z letiště na hotel již odjíždíte vozem.
  Navigace Sygic offline stažená a připravena v mobilu. Často se bloudí jak se všude píše ale nevadí, je přeci dovolená a človek nikam nespěchá a rad se podiva. I 8 proudů v jednom směru. Naštěstí se jezdi po pravé straně. Nádherný noční průjezd Dubají hned po příletu. Po Dubaji je cca 6 mytných brat (4-5AED za průjezd). Při vrácení auta jsme za ně celkem platili 40 AED. Při týdením nájezdu 900km. (Abu Dhabi, Al Ain hory atd.) Litr benzinu 1,6AED 🙂
  Nutnost mezinárodního řidič.průkazu. Rychlé vyřízení na vašem uřadě za 50Kč, fotka potřeba.

  Odpovědět
 14. @Ondra: A jak jste to prosím měli s placením? Debetní karta byla ok? Děkuji.

  Odpovědět
 15. @Lucka: Půjčovna Budget. Platili jsme běžnou platební kartou, která je debetní, ale není na ní nic napsáno (na ostatních kartách máme přímo nápis “Debit”, ty jsme nezkoušeli) a bez problému.
  Jde o to, že na kartě zablokují deposit, který po vrácení auta zase odblokují, pokud nenastal nějaký problém. Myslím si, že v ČR vydávané debetní karty tuto schopnost běžně mají, ale tam to nevysvětlíš… V hotovosti skládat zálohu není možné.
  Mezinárodní řidičák je určitě potřeba + platební karta na jméno toho, kdo auto půjčuje, kdo bude řídit (lze doplnit další osoby jako dodatečného řidiče, kdybyste se střídali).

  Odpovědět
 16. Pisi mou vcerejsi zkusenost..jsme v Dubaji na 2 tydny…pres rentalcars.com rezervovano a zaplaceno auto Hyundai na 14 dni…u spolecnosti Keddy by Europcar….vse vporadku…prejezd Taxikem z Terminalu 2 na Terminal 1 … chteli predlozit Mezinarodni ridicak + normal ridicak + pas + kreditni kartu …Jenze my meli vsechny debetni…hotovost nechteli…takze jsme si auto neodvezli…volali jsme na Rentalcars.com a tam byla rezervace zrusena … penize by meli poslat zpet a ponizenou castku 1500…takze pozor na Karty!!!

  Odpovědět
 17. Auto jsem mel zarezervovane pres internet u spolecnosti Alamo. Pri priletu je dobre mit pujcovnu v danem terminale. Bohuzel nemel jsem mezinarodni ridicak, tak mi auto nepujcili, tak pozor na to! To ze to u nas vyridite za 50,-Kc na pockani tady nikoho nezajima.

  Odpovědět
 18. Dobrý den, chystáme se do Dubaje v listopadu nebo v březnu. Chtěli bysme si půjčit auto, jak kde jsem si přečetl, ale mám dotaz, je nějaký problém jet přes hranice? Konkrétně do Ománu, možná by stačilo pouze do Soharu si udělat výlet, což je nějakých 200 km. Jestli je problém se dostat přes hranice a jak je to s mýtným i tam? A z hlediska bezpečnosti? Děkuji

  Odpovědět
 19. @Ondra: ahoj mam prosbu, za pár dní budeme v SAE a chceme si pujčit auto na cca 4 dny, jaká je tam doprava? neváme zda k zapůjčenému vozu ještě nepřiplatit plnou ochranu, půjčené auto bude mít havarijko ale spoluúčast je 2000 AED. Děkuji za Info 🙂

  Odpovědět
 20. Prosim o radu, ako a za kolko sa parkuje v Dubaji s autom z pozicovne? Da sa zakupit napr. tyzdenny listok, alebo platit vzdy v autmate? Ako je to najvyhodnejsie a samozrejme kolko to stoji?

  Odpovědět
 21. dobrý den.
  mám poměrně jednoduchý dotaz, potřebovali bychom půjčit auto, 4×4 zhruba na 20 dní, ale chtěl bych být z toho cca 14 v Ománu, Je to bez problémů a nebo musím letět do Muscatu a až tam si půjčit?
  díky za info

  Odpovědět
 22. @Jirka: Dobrý den, Jirko,

  neměl by to být problém, ale je třeba se domluvit přímo s půjčovnou a zaplatit povinné ručení pro Omán.

  Odpovědět
 23. děkuji …@Petr Novák: děkuji za odpověď …. mám ještě jednu prosbu. bylo by možné sehnat kontakt na nějakou půjčovnu, která by pronajímala čtyřkolky se stanem na střeše? Já samozřejmě hledám, ale Vy se vyznáte lépe
  děkuji

  Odpovědět
 24. @Jirka: Ahoj Jirko, s tím Ti bohužel neporadím. Promiň. Pokud na něco narazíš, dej vědět. Dík 🙂

  Odpovědět
 25. @Petr Novák: díky za snahu …samozřejmě se podělím, informace jsou vždy to nejcenější . Kdyby někdo chtěl masajskýho průvodce, na papui někoho, kdo ho nesní ….. jsem k dispozici …..

  Odpovědět
 26. Dobrý den, letos bychom chtěli letět do Dubaje, kde bychom si půjčili auto a jeli na cca 3 týdny do Ománu. Bohužel všem z naši skupiny je 21 let a proto bych se chtěl zeptat, jestli je vůbec nějaká šance, že by nám auto půjčili?
  Děkuji za odpověď

  Odpovědět
 27. Ahoj,

  chtěla jsem se zeptat to v celé Dubaji není možné sehnat půjčovnu aut kde berou debetní kartu nebo složení hotovostní zálohy?

  Děkuji za radu

  T. V.

  Odpovědět
 28. Ahoj,

  chystám se do SAE s dvěma dětma – 11 a 12. Jedem tak, že máme svoje letenky a svoje ubytko (v Ajmanu), žádná cestovka. Pojedem na relax dovolenou hlavně k moři, ale určitě chceme vidět Dubaj…1-2x za pobyt. Dostanem se tam nějakou městskou? Nebo prý jsou super taxíky. Ale je to docela daleko, vyplatí se nám půjčit si auto?

  Dík, J

  Odpovědět
 29. Ahoj, chtěla bych se zeptat ohledně ježdění hromadnou dopravou s ročním dítětem? Je to bezpečné, jak to u místních chodí? A co se týče autosedačka, nikde se o nich nic nepíše, budou tedy k zapůjčení v každé autopůjčovně a za jakou asi cenu? Moc děkuji za rady

  Odpovědět
 30. @Petr Novák: prosím , mohl by jste se podělit o zkušenosti jak to dopadlo s pujcenim auta v Dubaji do Ománu? Chystáme se v dubnu a většina půjčoven má uvedeno přímo v podminkach, že není dovoleno cestovat za hranice. Diky

  Odpovědět
 31. @Veronika:
  Dobrý den Veroniko,
  cestování s ročním miminkem se bát opravdu nemusíte. Veřejná hromadná doprava je v Dubaji opravdu na špičkové úrovni. Navíc konkrétně metro nabízí i sólo oddíly pro maminky s dětmi.
  Metrem se dostanete kamkoliv.

  Odpovědět
 32. Ahoj,

  V Dubnu letíme do Dubaje a z letiště Sharjah si rovnou chci půjčit auto na 8 dní. Nejlépe mi vyšla Mazda 6 u EuropeCar. Máte nějaké zkušenosti s touto půjčovnou? Vzal bych si i připojištění proti spoluúčasti a nabízejí za cca 2600,- Wifi hotspot s limitem 500mb/den.
  Bohužel jejich chatová podpora mě moc nenadchla spíš naopak Díky za rady nebo tipy…

  Odpovědět
 33. Pokud neplánujete ujet denne 200km, ale se jen dopravovat po celém Dubai, nejlepší je taxi, jsou všude a jsou levné v porovnání s taxi v CŘ.

  Odpovědět
 34. Ahoj,
  prosím, jak je to s navigací v půjčených automobilech v Dubaji? Jsou již dneska standartní součástí výbavy vozu, nebo si o ně musím předem zažádat a připlatit si. Popř. vyplatí se zřídit si výhodný roamingový tarif na telefonu a v něm pak používat Google navigaci? Někdo mi říkal, že v cizině se vyplatí koupit si datovou kartu té oné destinace. Poradil by jste mi někdo, jak tedy nejlépe zajistit, ať po Dubaji a v Abu Dhabi nebloudím.
  Děkuji.

  Odpovědět
 35. Doporucuju “Du” sim kartu, dávají je zdarma na letišti.
  Rozhodne nejet s EU roamingem!!

  Co se aut týče – pokud vezmete auto novější, již většinou mají navigací v autě (BMW, Audi, Mercedes atd)…
  Nebo hledejte vůz s Apple Car, pak můžete v klidu přepnout Waze / Google Maps přímo do auta.

  Jezdit v Dubaji s Waze vřele doporucuju – radary jsou na každém rohu…

  Úspěšnou cestu
  Ondrej

  Odpovědět
 36. Doporucuju Careem (lokální alternativa Boltu / Uberu) . Mnohdy levnější než taxi

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *