Bezpečnost

Bezpečnost v Dubaji není vážnějším problémem, a to i přes nedávný růst popularity této dovolenkové destinace. V podstatě jen stačí používat selský rozum, a vyhnete se naprosté většině problémů. Velký význam má v Dubaji náboženství, a tak je na místě respektovat alespoň základní pravidla islámu.

Zakázaný je i sex na veřejnosti, na což doplatil v roce 2008 britský pár, který byl zatčen přímo při činu na jedné z dubajských pláží. Stejně tak jsou zakázány jakékoliv projevy homosexuálního chování. Deportováni můžete být i v případě sexuálního či jiného intimnějšího styku mezi nemanželi.

Za velmi vážný prohřešek je považováno obchodování s drogami nebo jen jejich užívání. K odsouzení dokonce postačí pobývat ve společnosti lidí, kteří si zrovna některou z drog aplikují. V případě lehčích prohřešků následuje vyhoštění ze země, nebo několik let odnětí svobody. U těch vážnějších deliktů není výjimkou trest smrti.

Dubaj patří bohužel k místům s největší úmrtností na silnicích na světě, a to i přesto, že silnice jsou ve Spojených arabských emirátech v perfektním stavu. Při řízení auta se velkým obloukem vyhněte alkoholu, drogám i obscéním gestům, za všechny tyto prohřešky můžete doputovat až za mříže.

19. února 2017 Petr Novák

Diskuze k článku (16 komentářů)

David (1)
31.12.2012
19:30

Ahoj, chystám se do SAE ( Dubaj), jsem gay a chtěl jsem se zeptat na gay zážitky s místními muži, jsou reálné?

Odpovědět
Petr Novák (84)
1.1.2013
1:21

Ahoj Davide, tak to je jedna z těch otázek, na kterou ti fakt nedokážu odpovědět. 😉

Odpovědět
Vašek (1)
20.7.2013
21:02

Ahoj, v televizi hovořili o anglickém páru, který byl na měsíc uvězněn za pusu na ulici. Chci se zeptat jak se má člověk v SAE na veřejných místech chovat, aby ho něco podobného nepotkalo. Mám na mysli třeba držení za ruku apod. Děkuji.

Odpovědět

Ahoj,
chci se zeptat-moje dcera,blondýna(24)pracující v Anglii má letět s nějakým Angličanem,kterého zná teprve 3 měsíce do Dubaje-prý na dovolenou.Je prý podnikatel a má i nějakou pobočku právě v Dubaji.Dcera říká,že jí zaplatí letenku a veškeré výdaje při pobytu.Upozorňuji,že spolu nechodí!
Vůbec se mi to nechce líbit,že by měla vše takto zadarmo,ale dcera si to nenechá vymluvit a nechce o tom ani slyšet.Bojím se o ní a mám strach,aby ji tam třeba ten dotyčný někomu neprodal,či aby ji někdo neunesl,apod.Vždyť takových případů je stále dost.
Jak to vidíš Ty?
Poradíš?
Děkuji.

Odpovědět
Petr Novák (84)
31.7.2013
20:14

Ahoj Iris, úplně upřímně a narovinu…
Chápu, že máš jako matka strach. Sám bych měl úplně stejný, ne-li ještě mnohem větší.
Z druhého pohledu dceru chápu, asi to bere jako super příležitost se někam podívat.
Že by ji chtěl přímo někomu prodat mi přijde dost nepravděpodobné, spíš s ní počítá jako s příjemným doprovodem.
Na Tvém místě bych si o dotyčném podnikateli zjistil co nejvíce informací, co je zač. A to samé důrazně doporučuji dceři. Kde pracuje, s kým, pro koho, co to je za firmu, čím se zabývá, kde v Dubaji sídlí… dost těchto informací lze zjistit přes Google.
Věřím, že Tě ty informace uklidní, dcera si výlet užije a všechno dobře dopadne! 😉

Odpovědět
Radek (1)
5.9.2013
9:14

ahoj chtěl jsem se zeptat jak je to s  cigaretama a všeobecně s tabákem. Kolik kilo je možný odvést z Dubaje aniž by mě čapli na letišti a zavřeli jako nákýho pašeráka. Dále přípravky do fitka. Je možné si je z čech přivést do Dubaje. Jedu tam na čtyři týdny a budu tam chodit do fitka. Díky 😉

Odpovědět

Ahoj lidi, letíme v březnu a řeším, co si sbalit s sebou za oblečení. Někdo mi tvrdí, že tam ženy nemusejí být nijak zahalené při cestování po turistických místech a nškdo mi naopak tvrdí, že musím mít alespoň krátký rukáv a ne tílka a alespoň legíny co budou delší, alespoň pod kolena. Je to vážně nutné? D9íky

Odpovědět

Ahoj,

taky letíme v březnu a mám stejný problém s oblečením, ale taky kolik toho vzít a co. Zároveň mě zajímá bezpečnost letu a proti teroristům. Děkuji 🙂

Odpovědět

Myslím, obavy o (ne)bezpečnost letu a proti teroristům jsou naprosto zbytečné. 😉

Odpovědět
Roman (3)
30.3.2016
15:09

Letím s přítelem do Dubaje. Jsem gay. Jsem si vědom, že se musíme vyvarovat jakéholiv kontaktu na veřejnosti. Je problém, když máme společný pokoj. Lůžka budou oddělené nebo i to mohou nějak řešit. Přítel je starší, tak bych případně mohl tvrdit, že to můj táta. 🙂 Díky

Odpovědět
Jakub (1)
28.12.2016
11:13

Dobrý den,

Zvažujeme cestu přes Dubaj, a letenky nám vychází tak, že cca 20 hodin máme prostor. Je reálné opustit letiště a letmo nasát atmosféru Dubaje?
Dále jsme mladší pár (27), avšak nemanželé. Můžeme očekávat nějaké komplikace? (Samozřejmě neplánujeme provokovat např. sexem na pláži, ale slyšel jsem, že pokud bychom se chtěli zdržet déle, tak i společné ubytování by mohlo být problém. Je to tak?

Odpovědět
Petr Novák (255)
2.1.2017
18:13

@Jakub: Neměl by to být problém. Do hotelu se přihlašte jako manželé – dnes je již běžné, že mají manželé různá jména.

Odpovědět
Pláteníková Tereza (1)
19.8.2017
21:59

Dobrý den chtěla bych sw zeptat jestli je bezpečně letět na dovolenou dvě holky. Vybrali jsme si s kamarádkou do Hilton v SAE tak se chci zeptat jak je to s bezpečnostní situací .

Odpovědět
Zdeněk (1)
20.8.2017
12:30

Dobrý den,
zrovna jsem se vrátil z Dubaje, takže mohu čerstvě poreferovat. Co se týče bezpečnosti tak pokud se budete pohybovat v nové části Dubaje určitě mít strach nemusíte tam je to OK i v nočních hodinách, volba oblečení je čistě na Vás odhalená ramena, sukýnky atd není problém. Pokud ale zvažujete navštívit starou Dubaj (Bur, Dejru) určitě volte zahalenější oblečení takže přes ramena min šátek, vyhnete se tak rentgenovým pohledům místní, žena tam byla první den s odhalenými rameny a opravdu se necítila dobře, i ve staré Dubaji je přes den relativně bezpečno, je tam dost policistů ale dejte si pozor kam jdete, pokud půjdete na místní trhy doporučuji navštěvovat krámky kde jsou lidé, stalo se nám, že jsme zašli do zapadlého krámku v boční uličce, prodávající nás natlačil do kouta a nechtěl nás pustit dokud si něco nekoupíme, v tu chvíli okamžitě vzít do ruky telefon a pohrozit policí okamžitě odstoupil a my odešli. Stará noční Dubaj je nádherná a stojí za to vidět, je plná lidí a žije do ranních hodin, občas tam potkáte evropana ale většinou ne, když pominu Golden Road. Zde platí to samé, čím více jste zahaleni tím to pro vás bude lepší, neustále vám bude někdo něco nabízet a tahat vás do svého krámku, musíte se to naučit ignorovat, jděte si svojí cestou a nereagujte, dotyčný půjde cca 5 metrů za váma a pomele si tu svou, nesáhnout na vás (opět pozor na boční uličky). Poslouchejte zdravý rozum, nelezte v noci do temných zákoutí a bude to OK .

Odpovědět
Honza (2)
24.9.2017
15:38

@David: Ahoj Davide, rád bych s přítelem na dovču, tak jestli jsi tam byl a jak to dopadlo, docela mam z toho strach

Odpovědět
Honza (2)
24.9.2017
15:40

@Roman: Ahoj Jakube, rádi bychom tam s přítelem taky letěli, jak to tam probíhalo, byly nějaké problémy? Díky H.

Odpovědět

Přidejte komentář

Všechny nové komentáře osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.