Burj Khalifa, počeštěně Burdž Chalífa anebo taky Burdž Kalífa je nejvyšší budova světa. V Dubaji musí být vše nej, a tak se věž původně známá pod jménem Burj Dubai tyčí do výšky až 828 metrů. Budova, která svým vzhledem připomíná několik na sebe naskládaných plechovek od piva, byla slavnostně otevřena 4. ledna 2010.

Burj Khalifa | © Petr Novák

Zajímavosti o Burdž Chalífě

K nejvyšší budově světa se váže několik zajímavostí. Pro našince je nejzajímavější asi fakt, že část výtahů dodala do Burj Khalify firma Pega Hoist z Pardubic. Některé z nich dosahují rychlosti až 64 km/h.

Burj Khalifa nemá prvenství jen co se výšky budovy týká. Nalezneme v ní nejvyšší obývané patro jakékoliv budovy na světě – stošedesáté. V patrech pod ním stojí na 900 bytů, nejvýše položená restaurace planety At.mosphere, kanceláře či hotel od slavného návrháře Armaniho.

Stavba samotné Burdž Kalífy začala v lednu 2004, do výšky se začala škrábat o rok a dva měsíce později. Dne 21. července 2007 překonala svou výškou v té době nejvyšší budovu světa, tchajpejskou Taipei 101, aby mohla být 4. ledna 2010 slavnostně otevřena. Své jméno nese po prezidentovi Spojených arabských emirátů a po vládci Abú Dhábí šejkovi Khalifa bin Zayed al Nahyanovi.

Cena Burdž Chalify činí 1,5 miliardy amerických dolarů, v přepočtu kolem 30 miliard Kč.

[ad1]

Vyhlídková plošina na Burdž Chalífě

Tím největším lákadlem pro návštěvníka Burdž Khalify je nejvýše položená venkovní vyhlídková plošina na světě. At the Top leží ve 124. patře ve výšce 452 metrů nad zemí.

Výhled z ní je fakt parádní, za dobrého počasí je údajně vidět až do vzdálenosti 95 kilometrů. Při kochání se okolím můžete použít jednu parádní vychytávku, která vypadá jako obří dělo s monitorem. Stačí zamířit na některou z budov v dáli a na monitoru se vám ihned ukáže, o jakou stavbu se jedná. K dispozici je reálný náhled, náhled ve dne a náhled v noci – použití je zdarma.

At the Top je otevřena denně od 8:30 do 1:00 ráno následujícího dne, poslední vstup je umožněn 45 minut před uzavřením.

Vstupenky doporučuji objednat přes internet na pevně daný den a čas. Nejen, že ušetříte slušnou částku, ale zároveň nebudete muset čekat frontu na lístky. Cena vstupného na Burj Khalifu při zakoupení přes internet je 125 (0,00) pro dospělého a 95 (0,00) pro děti od 4 do 12 let. Děti do 4 let mají vstup zdarma.

K dispozici je také dražší varianta vstupenek, která však zahrnuje prohlídku z nejvýše položené observatoře na světě v 148. patře. Leží v 555 metrech nad zemí. Vstupenky si můžete koupit online.

S rezervací vstupenek doporučuji z vlastní zkušenosti neotálet a pustit se do ní s alespoň 14denním předstihem. A ještě jeden tip – návštěvu si naplánujte ještě před setměním, ať máte možnost vidět Dubaj z nadhledu za světla i za tmy. V kolik se v Dubaji kdy stmívá zjistíte na této stránce.

Kde je Burdž Chalifa a jak se k ní dopravit

Burdž Chalifa leží na červené lince metra, stanice se jmenuje příznačně Burj Khalifa/Dubai Mall. Přijedete-li metrem, musíte se z obchodního domu Dubai Mall dostat o jedno patro níže, tam je vstup do mrakodrapu.

Poblíž Burdž Chalífy se nachází také slavná dubajská fontána, doporučuji se u ní zastavit.

Fotky a video Burdž Chalify

Burdž Chalífa | © Petr Novák

Burž Chalifa | © Petr Novák

Výhled z Burdž Chalífy | © Petr Novák

Video z vrcholu Burdž Chalify

103 komentářů

 1. Dobry den, jakou mate zkusenost s koupenim vstupenek pres net? Jak se postupuje? Neni mi to moc jasne, koupila jsem si vstupenky, do mailu prislo jen potvrzeni. Jak mam postupovat dal?

  Odpovědět
 2. Ahoj, už si to přesně nepamatuji, nicméně to potvrzení si vytiskni. Mělo by sloužit jako vstupenka samotná.

  Odpovědět
 3. Ahoj Petře, budu v Dubaji začátkem prosince, na kterou

  hodinu je nejlepší zakoupit vstupenky? Děkuji, Marie

  Odpovědět
 4. Ahoj Marie,
  začátkem prosince slunce zapadá zhruba v 17:30, doporučuji tak přijít alespoň v 17:00 hodin. A lístky zabukovat co nejdříve, v době západu slunce bývají rychle vybukované!

  Odpovědět
 5. Před pár dny jsem se vrátil z týdení návštěvy z Dubaje.Pro budoucí návštěvníky aktuální info: měl jsem objednány vstupenky přes internet,co vám přijde po zaplacení na mail si vytisknete a předložíte v pokladně a vystaví vám vstupenku.Pozor ! Požadují pas.

  Odpovědět
 6. Dobrý večer,jedeme v květnu,tak na kolik hodin si máme objednat lístky.děkuji moc za odpověd

  Odpovědět
 7. Dobrý den,
  jedeme do dubaje přelom březen/duben. Který čas na burj khalifa je nejvhodnější?

  Děkuji
  David

  Odpovědět
 8. Ahoj, chci si objednat listky na obdobi 19-26.4. ale uz jsou volne jen od 7 nebo od 5 (zapad slunce cca 6:45), co je dle vaseho nazoru lepsi? Dekuji moc za odpoved!!

  Odpovědět
 9. Ahoj,prosím můžeš mi doporučit restauraci a menu v  Bujr Al Arab)něco levnějšího a hlavně ne přes cestovku.Moc a moc díky za brzkou odpověď,príšrí týden letíme.díííky

  Odpovědět
 10. Petra: Osobně bych si vzal na pátou.
  Jana: Doporučuji Al Muntaha, bez cestovky by to mohlo vyjít na cca 2 000 Kč. Doporučuji se podívat na článek Burj Al Arab.

  Odpovědět
 11. Ahoj Peťo, budu s kamarádkou v Dubaji v červenci. Můžeš mi poradit, kdy nejlépe zamluvit vyhlídku z Kalífy? Kdy se v červenci v Dubaji stmívá? Díky moc za odpověĎ

  Odpovědět
 12. Ahoj taky Péťo, lístky jdou zamluvit maximálně měsíc dopředu. A doporučuji je zamluvit hned, jak to bude možné, aby se nevyprodaly. V červenci v Dubaji slunce zapadá kolem 19:00 – viz. tento odkaz.

  Odpovědět
 13. Zdravím všechny, prosím o info.
  Koupil jsem si vstup na Burj khalifa – At the top. Co ale ta restaurace Athmosfere?? Tam můžu jít také?? Je pod nenbo nad At the top?? dále jen taková smělá otázka, německy se asi v SAE nedomluvím, nebo??? Díky za info.

  Odpovědět
 14. Ahoj, prosím Tě může se plošiny At the Top fotografovat? Nikde jsem na oficiálních stránkách nenašel info.
  Díky za info

  Odpovědět
 15. Ahoj,
  jak dlouho probíhá prohlídka? z těch času prohlídet, předpokládám, že asi kolem 30m je to tak?

  Díky za info

  Odpovědět
 16. Lukáši, fotit se může… a fotky z vrcholu jsou parádní!

  Míšo, záleží jen na tobě, jak dlouho tě to tam bude bavit. My tam byli dost dlouho, tak 40 minut.

  Odpovědět
 17. Ahoj,
  ta rezervace přes internet, se platí přes kreditku, nebo zašlou nějaký doklad, který následně předložím a zaplatím?
  Platí se předem nebo až na místě?

  Díky za info

  Odpovědět
 18. Normálně kartou, je to tak nejjednodušší. 🙂

  Odpovědět
 19. Ahoj,
  mám dotaz ohledně lístků na Burj Khalifu. Dneska jsem si přes net objednal baliček, který zahrnuje vstup na Burj Khalifu a Dubaj Aquarium. A chci se zeptat, zda když půjdu první do Dubaj Aquaria, tak stačí mít pouze vytisklý voucher nebo je potřeba si lístky nejprve v Burj Khalífa vyzvednout. Díky za odpověď. Lukáš

  Odpovědět
 20. Ahoj Lukáši, tak to nevím, ale řekl bych, že voucher bude stačit.

  Odpovědět
 21. Ahoj,
  mám také dotaz na Burj Khalifu.chci se zeptat jak objednat balíček Burj Khalifa a Dubaj Aquaria.Na tomto odkaze jsem našel jen na vstup na Burj Khalifa za 125 ,-
  Diíky za odpověd Míra

  Odpovědět
 22. Ahoj Míro,
  objednával jsem si asi před 2 týdny stejné lístky jak píšeš. Na oficiálních stránkách mají zvýhodněné balíčky (At the top + Aquarium) za 180 Dh. viz. odkaz: https://tickets.atthetop.ae/eticketing/homepage.aspx

  PS: nevím jestli ti můžu odpovědět skrz tento chat, ale tak snad to nevadí.

  Měj se

  Odpovědět
 23. Ahoj,
  mám dotaz na objednávku přes net na Burj Khalifu. Jak dlouho jim trvá potvrzení rezervace, kterou jsem jim poslal. A mohu ji zaplatit na místě nebo se musí platit ihned. dík

  Odpovědět
 24. Ahoj Miloši,
  byl jsem na Khalífe 26.9.2013, lístky jsem měl koupeny 3 týdny dopředu přes kreditku. Potvrzení proběhlo ihned, zaslali mě potvrzovací mail. Rezervace přes internet, vždy zaplatíš předem, jinak to tuším ani nejde.

  Odpovědět
 25. Ahoj,
  předprodej lístků už jsem prošvihla :(. Takže nezbývá než zaplatit na místě těch 400, nebo mám smůlu úplně a ani tam vůbec nemám chodit? Díky moc

  Odpovědět
 26. Na Khalifě jsem byl před týdnem, u přepážky jsem odevzdal vouchery zaslané při platbě na internetu dopředu, vůbec nic jiného nechtěli (žádné pasy, víza ani kreditky)a ihned mi dali na příslušnou hodinu vstupenky. Žádné čekání, žádná fronta. Pouze chci upozornit na dvě věci: vstup do Khalify je v přízemí obřího nákupního centra Dubai Mall, ale vy když půjdete od Metra tak dojdete do horního patra tohoto centra, tudíž se musíte dostat až dolů, což není ale vůbec snadné, nikde nejsou žádné směrovky, až teprve dole na ně narazíte. Navíc z Metra do Dubai Mallu jdete krytými pasarely s pohyblivými chodníky a tento přesun je dlouhý skoro jeden kilometr. Takže počítejte s tím, že než se dostanete od Metra až k pokladně Khalify to bude trvat nejméně půl hodiny!
  Na vyhlídkové terase můžete být jak dlouho chcete, nikdo vás nehoní dolů, ale postupně dav nadšenců houstne a v době kdy začíná fontána (v 18 hodin a potom každou půlhodinu) se ke sklu už nedostanete vůbec. Ještě jedna věc: terasa na Khalifě je zasklená, ale v jedné části jsou mezi skly mezery asi 25cm široké na prostrčení foťáku nebo kamery.

  Odpovědět
 27. Je to tak jak píše Jarda…my jsme u přepážky ´bez front´ predlozily i pasy a kreditu ze které byla provedena platba předem ale ani se na ne nepodívala a na základě voucheru okamžitě vystavila vstupenky…JINAK ZÁŽITEK…a fontány krásné ale krátké, takže si dejte kafe a doporučuji shlédnout alespoň dvakrát…více si je vychutnate….

  Odpovědět
 28. Začátkem ledna budu v Abu Dhabi a chtěla bych podniknout 2., 3. nebo 4. ledna jednodenní výlet do Dubaje, nejlépe s návštěvou Burj Khalifa. Poradil by mi někdo, jak to nejlépe zařídit, případně objednat už z ČR?

  Odpovědět
 29. Zdeno, stačí se zde trochu porozhlédnout a na své otázky najdeš odpovědi.

  Odpovědět
 30. Mám dotaz jak moc předem je nutné vstupenky na Burj Khalifu objednávat? Moje představa je v pondělí přijedu na místo a objednám např na pátek. Nebo se musí objednat ještě z čech 3týdny předem? Budu v D koncem února. Díky za info.

  Odpovědět
 31. Libore, v podstatě to můžeš udělat tak jak myslíš, ale chceš-li mít pobyt na Khalifě v denní dobu tak, abys viděl Dubaj shora za světla i při večerním osvětlení tak si musíš vstupenky objednat nejlépe už doma přes internet nejméně 14 dní dopředu. Právě na dobu mezi 16 a 18 hodinou bývá dost dopředu vyprodáno. Záleží ovšem na roční době a času západu slunce. Koncem února to bude asi mezi 17 a 19 hodinou.

  Odpovědět
 32. Ja vas zdravim, jedeme 1.2.2014 lodi v Dubaji budeme cely den v patek, jsme starsi pani, jakym zpusobem uvidime co nejvice?Vylet co nabizi lodni spolecnost zahrnuje docela malo na vyskovou budovu take ne myslely jsme si taxikama. Dekujeme za odpoved

  Odpovědět
 33. Libor: Byli jsme v Dubai v říjnu 2013. Abychom se dostali na správný čas západu slunce a viděli tedy okolí při denním světle a po západu slunce, vstupenky jsme museli koupit skoro 3 týdny dopředu. Pokud provedeš objednávku a platbu dopředu, cena za osobu je cca 700Kč. Pro předprodej je omezený počet vstupenek. Pokud si vstupenku kupuješ na místě na vstup ihned, tak cena je cca 2000Kč za osobu.

  Odpovědět
 34. Marie Plosova: Navšteva Burj Khalifa-viz odpověď Liborovi. Jinak doporučuji cca 3 hodinovou jizdu vyhlidkovým autobusem, který jede kolem nejvýznamnějších staveb. Pokud budete plánovat individuální jízdu taxi tak doporučuji si udělat podrobný plán, co všechno chcete vidět-Atlantis The Palm, vedle Burj Al Arab, Gold Souq, lodí Abra zpět na druhou stranu a k Burj Khalifa…

  Odpovědět
 35. Byl jsem na Burj Khalifa 17.1.2014. Západ slunce byl v 18 hod. Vstupenky jsem bukoval na konci prosince (tedy cca 3 týdny před návštěvou) a byl jsem rád, že jsem dostal vstup na 15 hod. Pozdější vstupy byly vyprodány. Byl jsem tam tedy za světla cca 3 hod. a počkal jsem si samozřejmě i na západ slunce a tmu. Je odtud opravdu pěkný pohled. Největší zážitek byla ale pro mě jízda výtahem nahoru během cca 70 sekund. Uvnitř výtahu je zvláštní atmosféra (černý prosklený výtah a blikajícími diodami a výbornou muzikou, samozřejmě na displeji vidíte ve kterém patře zrovna jste). Prostě jste dole a během pár sekund se dostanete “na vrchol světa”.
  Jinak ze stanice metra Dubai Mall/Burj Khalifa potřebujete opravdu minimálně 20 – 25 min. než se dostanete k pokladně. Není jednoduché to napoprvé najít. U přepážky odevzdáte voucher, který dostanete e-mailem a čekáte ve frontě na vstup. Návštěvu doporučuji.

  Odpovědět
 36. Jeste male upresneni, uz neni potreba chodit k prepazce vyzvedavat vstupenky, vedle prepazek je nainstalovan automat, kde pri zadani jmena objednavatele a kodu objednavky vam vstupenky vyjedou… Usetri se cas cekani ve fronte.

  Odpovědět
 37. dobry den. koncom maja ideme do Dubaja a chceme ist na vezu. zistila som ze v tom obdobi zapada slnko pred siedmou. chcela by som byt na vyhliadke za svetla aj za tmy. co odporucate? ist tam uz o 18 tej alebo staci aj 18:30? dakujem

  Odpovědět
 38. zdravim. chcem ist ba vyhliadku koncom maja. chcem to tam zazit za vidna aj tmy. v maji zapada slnko pred siedmou. poradte mi aky listok si je lepsie kupit. na 18:00 alebo 18:30? dakujem

  Odpovědět
 39. Ahoj, muzu se zeptat jakou mate zkusenost v hotelu atlantis v dubaji s depozitem na hotelu jak to ta funguje, jakou castku zadaj atd . dekuji

  Odpovědět
 40. Ahoj,
  chci se zeptat, jestli vyhlídka za to opravdu stojí. Co jsem tak četl, tak není ani v 500m, přitom budova má 828m (jasné, že půl kiláku je taky mazec), ale to mají okolní budovy také a kdyby měly vyhlídku až nahoře, tak by z nich byl stejný výhled a předpokládám, že za nižší cenu. Takže mě zajímá, jestli z toho je fakt super zážitek a ne jen, že si můžu říci, že jsem byl v ještě na cca 4 roky nejvyšší budově na světě.
  Vím, že je několikanásobně levnější koupit lístek předem než na místě, platí to i v případě, že bych si ho koupil přes net pár hodin před tím než bych tam šel (nechci žádný extrémní časy typu západ Slunce, klidně tam půjdu dopoledne).

  Odpovědět
 41. Tak dojmy z vyhlídky jsou dobré. Byl jsem tam kolem 11h a měl jsem štěstí, že nebyl moc opar, takže výhled parádní. Jediné, co je škoda je to, že plošina s mezerama ve skle je jen na jednu stranu (směrem na východ). Takže Marina a Burj Al Arab jdou vidět jen přes sklo.

  Odpovědět
 42. Zdravím,
  za necelý měsíc letíme do Dubaje a chtěli bychom navštívit Burj Khalifa. Chtěla bych se tedy zeptat, kde se na internetových stránkách dá zjistit cena vstupenky (na jejich stránkách tam vidím jenom cenu 500AED), kterou bychom si zakoupili přes internet a pokud bychom chtěli do 148 patra, zda bychom si museli přikoupit vstupenku nebo jak to funguje.

  Odpovědět
 43. Dobrý den můžu se zeptat kolik má pater burj chalífa. Děkuji za odpověď

  Odpovědět
 44. Dobrý den, nevíte prosím někdo, jestli jsou volné vstupy ( třeba i zpoplatněné ) na nějaké další výškové budovy v Dubaji ??? Díky za odpověď.

  Odpovědět
 45. Ahoj všem , moc jsem chtěla poprosit o radu, jelikož v patek letime do dubaje na lod na tyden a pak v patek je check out po snidani a letadlo nam leti az vecer, nemate nahodou někdo zkušeenost kde si nechat , uschovat kufry? moc děkuji 🙂

  Odpovědět
 46. Mno nvm jestli tady někdo je trosku dulezitej, nebo tak. Ale rezervace vstupenek je i není nutna. Priletel jsem z Dubaje minuly tyden. Vstupenky jsem sehnal na miste v pohode. A do 124patra za 125 AED, takze docela KEC !!! , ze na miste to stoji 400 AED. Ano jsou drazsi, ale do vyssich pater samozrejmne, ale jak rikam do 124patra jak rezervace předem, tak i na miste cena je stejna 😉 😉 😉 Tak se nenechte ovlivnit , a můžete byt uplne v klidu =) Tot jen muj poznatek 😉

  Odpovědět
 47. Co dělat , vstupenky jsme rezervovali přes internet ale nepřišlo potvrzení o zaplacení.

  Odpovědět
 48. Ahojte,

  dnes sme sa vrátili z Dubaja. Lístky na Khalifa si kupujte na mieste. Je to za 125 Dhs na 124 podlažie.
  Na 144 podlažie je to predražené a nič viac neuvidíte.

  Odpovědět
 49. Ahoj letíme přes Dubaj na Srí Lanku, v Dubaji máme mezipřistání cca v 21. hodin. Dá se stihnout vyhlídka na Burj Khalifa? Připadne jakou dopravu z letiště byste mi doporučili? Díky za radu.

  Odpovědět
 50. Ahoj, kolik máte času? Stihnout se to dá, doporučuji využít metro. Bude nejrychlejší.

  Odpovědět
 51. Ahoj Petře, díky za info. Máme mezi lety 8 hodin. Není to moc na výlet, ale nechci to prosedět na letišti. metro jezdí přímo z letiště?

  Odpovědět
 52. Ahoj Jakube, to je dobrý přístup. Ano, je to děsně jednoduché. Přímo na letišti jsou dvě stanice červené linky metra – Terminal 1 a Terminal 3. Tam stačí naskočit a vyskočit ve stanici Burj Khalifa/Dubai Mall. Je to asi 12. stanice.

  Odpovědět
 53. AHojky všem. Mám prosím dotaz – asi jsem natvrdlá, ale v odkazu na oficiální stránky mi to háže vstupné za 500AED. Nikde nemohu najít ty ceny, které uvádíte. Můžete mi někdo prosím pomoci? Děkuji moc za rady.

  Odpovědět
 54. Je potreba prekliknout vlevo dole (okno s volbou casu) typ vstupenky na nizsi podlazi.

  Odpovědět
 55. Od lonskeho Listopadu (2014) jsou v Burj Khalifa otevrene dve podlazi (jsou otevrene tri ale dve jsou spojene do jednoho). Ten kdo jede nahoru ma vstupenku drazsi za 500 AED (cca 100 Eur). Vstup pouze na nizsi podlazi je za cca 300 AED. Defaultne se na webu i u prepazek nabizi za 500 EUr obe podlazi. Z meho pohledu je to vyssi podlazi lepsi. Je tam neco k piti a snedku (dzusya neco sladkeho) a vyhled opravdu stoji za to. Dokonce i v dobe pisecnych mlh je aspon trosku videt Burj Al Arab a palm Jumeirah, pohled na fontanu taky stoji za to (pokud mate zavrate tak dvojnasob). Vyssi podlazi bylo planovano ale otevreni urychlili protoze by prisli o rekord v nejvyssi vyhlidkove plosine(na dva mesice jim ho sebrali cinani). Burj Al Arab je priblizne na 3 hodiny. Pokud mate kratky stopover, tak z letiste jste tam za max 15 min taxikem (metro nedoporucuju, protoze odmetra ke khalife je to pul hodiny prochazka skrz tubusu a Dubai mall). V dubai mallu skrz Gold Souk a do nejnizsiho podlazi a tam uz jsou ukazatele na “At the top”. Prochazka skrz Dubai Mall trva max 10 min. Pak si pockate na vstup(teoreticky jde si koupit i vstupenku tam a cekate max 15 min pokud je volno kdyz ne tak cekani i hodinu). na Burj Khalife vyssi patro je max na hodinu pokud nestojite o fotky a pohled na tryskajici fontanu. Dolni patro ma lepsi vnejsi vyhlidku a je tam i obchod se suvenyry. Suvenyry muzete nakoupit i nahore diky blizkosti Dubai Mallu jsou ceny stejne jako dole. Ale osobne bych si to nechal na nakup az u vychodu tam je stejny sortiment a nemusite se s tim tahat. Zavazadla si muzete nechat schovany u security. Neni s tim problem. My tam kvuli fontane (fontany jsou od 18:00 do 10:00 o vikendech jeste o hodinu pozdeji)zustavame dele. nejlepsi navsteva je hodinu pred sunsetem to mate pak oboji vyhled za dne i za noci. Pokud tedy pojedete v dobe sunsetu vytycte si vylet s rezervu na 3 hodiny, po 6 vecer na 4 hodiny. Jinak nejdrazsi na cele navsteve pokud si nechate nahore udelat fotky, ty muzou stat i pres 1000 dirhamu (podle poctu kusu). Ty albumy jsou sice krasny a vypadaji luxusne ale ta cena neni prijemna. Ono ale z pohledu fotek kdekoliv v Dubaji je to strasny Nejlevnejsi fotka se tam da udelat za 50 AED a to jen nekde obvykle stoji dvoj az drojnasobej a oni sazi na to ze si poridite drazsi pakety s Flaskou a k tomu par vytistenych fotek. ja kdyz jsem pocital navstevy akvaparku, Khalify, Desert safari a Dubai mall Akvaria, tak jsem zjistil ze jsem tam nechal za fotky pro rodinu skoro 25 tisic korun.

  Odpovědět
 56. Můžete prosím někdo potvrdit, který způsob dopravy z letiště k Khalífě je rychlejší? Taxi (viz příspěvek Vaška z 22.9.15) nebo metro (Petr Novák z 15.srpna)?
  Díky za info

  Odpovědět
 57. koupit si listek dopredu a pak treba kvuli pocasi nic nevidet (nebo tedy jen pisek) mi prijde celkem k nicemu
  proto je predpokladam take takova sleva …

  Odpovědět
 58. Byl jsem v Dubaji od 12.-16.3.2016 a všem vřele doporučuji navštívit Burj Khalifu v době východu slunce.
  Lístky jsem si zakoupil přes net měsíc dopředu a při vstupu do mrakodrapu v 6.30h jsem předložil lístek z netu, ten mi vyměnili za vstupenku a hurá výtahem nahoru.
  Byl to neskutečný zážitek!!!

  Odpovědět
 59. Ahoj Radku, jaký lístek jsi u vstupu předložil? Já jsem si dnes zarezervovala vstupenky a nepřišel mi potvrzovací mail, pouze na konci objednavky nějaké potvrzení, je to ono?

  Odpovědět
 60. vytiskni si to co ti přjde ,OBA papíry ,chtějí vše a to ti pak vymění za vstupenku ,máš přednost před čekajícími.Palo – je blbost aby si nic neviděl v Dubaji je v podstatě stále stejný počasí

  Odpovědět
 61. diskutuje se tady doprava z letiště,ale pozor.Můžete taky přistát na terminálu 2 a tam metro nevede,pokud nechcete jet taxikem použijte bus č. 31,který vás za 3 dirhamy odveze za 10 minut k metru

  Odpovědět
 62. ještě doplním- nelze ,pokud je mi známo ,přejít mezi terminály 1,3 a 2,v neděli jsem se vrátil z Dubaje ,kdyby někdo něco chtěl vědět ,napište

  Odpovědět
 63. Dobrý de, mám dotaz ohledně rezervace vstupenek na ,, At the Top.” Do Dubaje letíme ze začátku července a nejdou nám vstupenky zarezervovat, vůbec nás to na další měsíc nepustí, pouze na červen. Jde to tedy objednat pouze v tom měsíci? děkuji za odpověď.

  Odpovědět
 64. Zdravím Báro, tak je to správně, je možné objednat vstupenky pouze na 1 měsíc dopředu.

  Odpovědět
 65. Ahoj, objednali jsme si přes net vstupenky na BUrj Kahlifu na 17 hod. Bohužel nemáme možnost vytisknout potvrz. Mail, je pravda, ze před budovou jsou nějaké automaty, kde zadám jméno a kód a vstupenky se vytisknout?dik za odpoved

  Odpovědět
 66. Ahoj, takže uz vím, jen jsme jim u pokladny ukázali v mobilu potvrzeni rezervace a vydali nám vstupenky. Vstup je v Dubai mallu v nejnižším poschodí LG sjeli jsme tam výtahem, je to rychlejší;-)na Burj Khalife jsme Byli až úplně nahoře, užijte si to, stojí to za to;-)

  Odpovědět
 67. Pavol,ktory pisa 26.5.2015l,ze sa daju kupit listky do Burj Khalify priamo na mieste za 125 dhs a nie predrazene,tak je to naozaj tak???idem v oktobri a nerada by som prisla o pekny vyhlad,ked nebude dobra viditelnost,tak si nechcem kupovat listky dopredu.

  Odpovědět
 68. Ahoj, tyhle stránky mi hodně pomohly před cestou do Dubaje, takže díky za ně. Přidám aktuální postřehy – z 15.8.2016.
  Vstup do Burj Khalify je přímo z Dubai Mall, podlaží LG, všude jsou směrovky, orientace jednoduchá. Když jsme přišli (před 12 hod), svítili jim na tabuli samé volné termíny, jediné obsazené byly kolem 17-18 hod. Chtěla jsem teda koupit vstupenku na místě – a řekli mi 1000 dirhamů (za dva). Takže to jsem nekupovala, poodstoupili jsme kousek opodál, všude v Dubai Mall je internet zdarma, takže jsem si přes mobil zarezervovala vstupenku a zaplatila přes net kartou a do 5 minut jsme měli vstupné za 260 dirhamů pro dva (vstpné na osobu je 125 dirhamů + 5 dirhamů nějaká daň či co). Ukázala jsem jen potvrzení na mobilu, přečetli QR kód a hned jsme mohli jet nahoru, skoro nikdo tam kolem poledně nebyl. Dubajská fontána má vystoupení nejen večer, ale i v 12:00 a 12:30, takže jsme viděli a slyšeli z Burj Khalify i Dubai fountain.

  Odpovědět
 69. Dobrý den všem,
  poprosím zkušenější cestovatele o pár rad.
  příští týden startuji do Dubaje, rezervace ‘Sky’ vyšla na 355,-AED, tak snad opravdu ‘bude stát za to’! Nevíte někdo, jestli s tímto lístkem můžu i k fontánám? Dále, neexistuje v Dubaji týdenní ‘lítačka’ na MHD? Děkuji M

  Odpovědět
 70. @Radek: Ahoj Radku, ty si byl na Burj Khalifa v 6:30 ráno ? Nikde se mi tyto brzké časy nenabidly, dokonce jsem někde našla, ze otevírací doba je až od 8:30. Díky za upřesnění 🙂

  Odpovědět
 71. @Martin Paldus: Fontány jsou součást Dubai Mall, takže za vstup se určitě neplatí. Časovou jízdenku tam nemají. Koupíš NOL card, což je kreditovka – za každou jízdu ti odečtou peníze. Jak vyčerpáš kredit, zase dobiješ.
  K NOL card malá zajímavost: platí se za ni “záloha” (stojí 25 AED, ale kredit je jen 19). Kdyby sis dobíjel kredit a na konci pobytu ti zbylo třeba 20 AED, můžeš ji vrátit a kredit ti vyplatí. Ale 6 AED je poplatek 🙂 Mně zbylo 6 AED, tak jsem myslel, že mi je vrátí, ale on mi řekl, že mám přesně na poplatek, takže si může kartu vzít a nedát mi nic 😀 Tak jsem si nechal suvenýr 🙂 Vezmu si ji s sebou v březnu 🙂

  Odpovědět
 72. Zdravím, 18.2. chceme na Burj khalifu, samozřejmě chceme vidět západ slunce a dubaj za světla tak za tmy. Poradíte mi prosím jak koupit vstupenku když západ slunce je v 18:15?
  Máme koupit Non-prime hours -08h30 – 15h00 and
  18h30 until closing nebo Prime hours 15h30 – 18h00.
  Nejsem zdatný angličtinář. Moc děkuji za jakoukoliv radu.

  Odpovědět
 73. @Denisa: Ahoj Deniso, v tomto případě musíš koupit Prime Hours. Na Burj Khalifu pak můžeš jít třeba v 17:00 hodin, počkat tam a vidět Dubaj za světla i i za tmy.

  Odpovědět
 74. @Tereza K.: Východ slunce lze sledovat pouze v pátek a sobotu. Nejdříve vybrat termín, pak zvolit “At the Top, Burj Khalifa, L125 + L124” a pak zvolit “Sunrise + Café”. Vstup je od 5:30 do 8:00. Cena je stejná jako přes den, tedy 125,- AED.

  Odpovědět
 75. Dobrý den. Nikde jsem na webu nenašel, kde bych si mohl zarezervovat balíček do at the top a Dubaj aqvaria za těch 180 AED? Pomůžete mi? Díky. Robin

  Odpovědět
 76. Dobrý den, chci si rezervovat vstupenky na Burdž Chálífá, máte někdo zkušenosti s tím, že objednaný čas nestihnete (např. zpoždění letadla apod.)? Dají pozdější čas nebo to propadne? Děkuji.

  Odpovědět
 77. A ještě jeden dotaz. Děti by rády velbloudy, kde se na ně dá nejblíže narazit? Budeme tam jen v podvečer a noc. Díky

  Odpovědět
 78. @Jana: Já na velbloudovi jezdil v rámci pouštního safari, ale to nestíháte. Občas na ně narazíte na pláži.

  Odpovědět
 79. Ahoj, když si zabukuju Burj Khalifu na 15 hod (levnější varianta), dá se tam “vydržet” do západu slunce, respektive nebude mě někdo vyhazovat? Děkuji za odpověď 🙂

  Odpovědět
 80. @Kača: Ahoj, nikdo tě vyhazovat nebude, na Burj Khalifě můžeš zůstat, jak dlouho chceš. Doporučuji si vzít něco na čtení, ať neumřeš nudou. 🙂

  Odpovědět
 81. díky..no nakonec jsme se rozhodli nechrtit a radši si koupili vstupné na 17 hod 🙂

  Odpovědět
 82. ahoj, všimla jsem si, že se dá zakoupit vstupenka na 3 různá patra… jaký je v nich rozdíl kromě výšky?:) díky

  Odpovědět
 83. Kupovali jste vstupenky online přes isango.com/dubai nebo https://tickets.atthetop.ae/atthetop/Step0_BookingInfo.aspx ??
  Je tu někdo kdo koupil společně např. s Aquariem? Jak je to časově, když koupím např. na 15 hod Burj Kalifu, můžu do Akvária třeba i jiný den?
  A jaký je rozdíl mezi podlažími? V nabídce je 148 nebo 124+125 – podstatně levnější… zjišťoval někdo? Samozřejmě kromě výšky;)
  Díky

  Odpovědět
 84. @Zuzka: Ahoj, kupoval jsem listky na jejich strankach, jak pises. Byli jsme ve 148. V cene je prednostni vsup do vytahu, nemusis cekat ve fronte, nahore v 148 male obcerstceni (dzus a nejaky dortik). Az nas to prestalo bavit nahore tak jsme sjeli do 124 a 125 a tam jeste chvili pobyli. Nedokazu rict, jestli se vyplati jet az nahoru, ale kdyz uz jsme tam byli 🙂 Pokud tam pujdete po 6 hodine, tak doporicuji prijit o dost driv, jsou tam fronty. My jsme byli ve 4 takze pohodicka, ale pak uz se to zacalo zahustovat

  Odpovědět
 85. Ahoj, moc prosím o radu. Chci si na ofic.stránkách koupit vstup do 124+125 p. a současně vstup do Aquaria. Při objednávce musím zadat čas vstupu – tím je myšlen vstup na Burj Khalifu? Do aquaria tedy mohu kdykoli? (před/po Khalifě?) Díky moc!

  Odpovědět
 86. @Petra: Ahoj Petro, řekl bych, že je to tak, jak píšeš. U Burj Khalify se totiž liší cena vstupenky dle času.

  Odpovědět
 87. Dobrý den, měla bych dotaz koncem září letíme do Dubaje, rádi by jsme se šli podívat i na vyhlídku…poraďte kdy je lepší si naplánovat prohlídku??? Dopoledne za světla, nebo večer….kdy už je vše osvícené. Děkuji za odpověď Iva

  Odpovědět
 88. @Ivana: Doporučuji přijít před západem slunce a počkat, abyste Dubaj viděli i po západu.

  Odpovědět
 89. Ahoj, chtěla bych si objednat vstup na Burj Khalifu, při výběru vstupenek se mi zobrazili 4 výběry časů: off-peak afternoon, off-peak morning hours, off-peak evening hours, peak hours. Který z těchto je nejlepší na výběr, nebo kdo s tím máte zkušenosti? Doufám, že to chápu dobře. Off-peak znamená mimo ty dané hodiny. Chtěli bysme tam jít navečer, před západem.
  Díky za radu.

  Odpovědět
 90. @PavlaB: Ahoj, off-peak znamená doslova mimo špičku. Peak hours je špička, tedy těsně před západem.

  Odpovědět
 91. Ahoj, mám dotaz 🙂 Letím do Bangkoku a mám 9-hodinový přestup v Dubaji. Počítám že musím být 3 hodiny před odletem na letišti. A takovou hodinku bude asi trvat než se vymotám z letadla 😀 Takže všehovšudy budu mít asi 5 volných hodin. Stihnu zajet k Burj Khalifa? Nechtěla bych na prohlídku jen někde poblíž abych se mohla podívat popřípadě udělat nějakou fotku 🙂 Problém je že budu přilétat na terminál č. 2 a z toho prý nejezdí metro tak se chci zeptat jestli se dá nějak jednoduše dostat na terminál 1 nebo 3 abych mohla mohla jet metrem nebo je lepší jet přímo taxíkem. A na kolik to tak asi vyjde. Děkuji za odpověď. :))

  Odpovědět
 92. @vanessa: Ahoj, počítej 2× 25 AED Uber k nejbližšímu metru Abu Hail + 14 AED jízdenka na metro. Optimistický odhad na cestu z terminálu 2 k Burj Khalifě a zpět jsou tak 2,5-3 hodiny. Takže se to dá zvládnout. 🙂

  Odpovědět
 93. @Petr Novák: Děkuji za odpověď 🙂 a na kolik asi vyjde taxík kdyby jsem jela rovnou až k Burj Khalifě? A ještě jsem četla že jezdí autobus který jezdí mezi terminály.

  Odpovědět
 94. @vanessa: V podobné situaci jako jsi ty je skoro každý, kdo někam letí přes Dubai. Rozdíl je v tom, že většina lidí použije Google, mozek a to na co se ptáš si najde samo aniž by otravovalo na fórech jako to děláš ty. To co děláš je obyčejná arogance a důsledek Tvojí lenosti. Nemyslíš, že se stačí podívat na jízdní řády?

  Odpovědět
 95. Ahoj
  koupila jsem přes net vstupenku pro dvě osoby a přišel mi email s QR kódem. Ten se musí nějak vyměnit za 2 vstupenky? Nebo ten už nás pustí přes nějaký turniket oba dva? Jak to tam probíhá?
  Děkuji za odpověď

  Odpovědět
 96. Dobrý den, mám dotaz jak je to s rezervací a platbou na Burj Khalifu. Včera jsem provedla rezervaci, ale žádnou platbu po mě nikdo nechtěl a na email zatím žádné potvrzení nepřišlo… Může mi prosím někdo poradit jaký je přesný postup a jak to funguje? Díky moc

  Odpovědět
 97. Dobrý deň, viete mi poradiť, či sa oplatí ísť na Burj Khalifu na východ slnka? Je vtedy dobrá viditeľnosť? Ďakujem

  Odpovědět
 98. Ahoj, 24 února odlétáme do SAE přímo Ras Al Khaimah. Letím poprvé a jeden den by jsme chtěli do Dubaje. Poprosím o radu co vše tam shlédnout? A je možné z hotelu taxíkem? Dekuji

  Odpovědět
 99. @Petra: Od hotelu určitě budou jezdit taxi, my jsme bydleli v Ajmanu a cesta stala 100dirham, tak u vás dražší, určitě BurjKhalifu a dole fontanu, dale aquarium a zoo, dale jeste Dubai Frame, kde je prosklena podlaha a projekce budoucnosti Dubai, vic asi nestihnete

  Odpovědět
 100. @Petra: Ahoj. Já tam letím 13.4. a budu řešit stejný výlet. Budu v Ras Al Khaimah ve The Village at Rotana resort cca 85 km severně od Dubaje a nevím ani nejvhodnější dopravu a čas do Dubaje. Díky za aktuální informace. Petr

  Odpovědět
 101. @Petr Fišer: Dobrý den Petře, jak jste to nakonec vyřešil? Ležím teď na pláži kde jste byl i vy a plánuji výlet do Dubaje.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *