Úroveň zdravotnických zařízení v Dubaji je na slušné úrovni, horší situace je pouze v odlehlejších oblastech například hluboko v poušti. Za příplatek jsou dostupné i soukromé nemocnice, ve kterých platí obecně vyšší standard a které mají i lepší zdravotnické vybavení.

Většina zdravotních rizik v Dubaji plyne z celoročně vysokých teplot. Velmi důležité je tedy dodržovat pravidelný pitný režim, přičemž kohoutková voda zde nebývá závadná. Většina místních však preferuje zejména díky její chuti vodu balenou. Problém nebývá ani s hygienou v restauracích a v pouličních stáncích – stačí používat selský rozum a v případě ušmudlaného stánku jít raději jinam.

[ad1]

Očkování do Dubaje

Povinné očkování při cestě do Dubaje není žádné, těch doporučených je několik. Než odletíte, zajděte si na středisko cestovní medicíny, kde vám poradí a případně vás i proočkují. Riziko představuje zejména břišní tyfus, hepatitida A a hepatitida B.

Riziko nakažení malárií v Dubaji není.

11 komentářů

 1. Dobrý večer,
  chystám se do Dubaje za cca tři týdny a chtěla bych se zeptat, jestli jste se nechal očkovat proti hepatitidě A a B. Myslíte, že je to nutné?
  díky za zprávu
  Sarka

  Odpovědět
 2. Dobrý večer, mám úplně stejný dotaz jako Šárka. Moji rodiče ktrým je 65let a děti 18let odlétají za měsíc do Dubaje, na žádný výlet do pouště ani na jiné necivilizované misto se nechystaji. Je pro ně lepší se nechat očkovat proti hepatitidě a hlavně břišnímu tyfusu? Děkuji mnohokrát za odpověď

  Odpovědět
 3. Zdravím Markéto, já se nechal pro jistotu očkovat proti břišnímu tyfu. Proti hepatitidě ne. Pokud se nechystají např. do pouště a nebudou se stravovat výhradně pouličním jídlem na pochybných místech, myslím, že to není životně důležité.

  Odpovědět
 4. Zdravím, chci se zeptat příští rok mám v plánu jet do Dubaje na tři týdny a nemám moc představu kolik financí si vzít sebou když budeme dva, mohl by mi tedy někdo obrazně říct kolik ? 🙂 Děkuji

  Odpovědět
 5. My jsme byli minulý rok v Dubai a dalo se tam jíst i ze země. Čistota!!!

  Odpovědět
 6. Dobry den poprosim vas o info musi byt ockovanie?je to tak zle tam?ze sa da nieco dostat?

  Odpovědět
 7. Dobrý den, Renato, očkování povinné není. Pro většinu lidí je zbytečné.

  Odpovědět
 8. Dobrý den,
  někdo tady zmiňoval, že je zakázáno na některých místech pořizovat záznamy na kameru. Ví někdo nějaké podrobnosti čeho se to týká?

  Odpovědět
 9. @Standa: Dobrý den,
  stačí používat selský rozum. Běžné fotografování památek, na pláži atd. je povoleno. Nesmí se fotit třeba vojenské areály, ale to je stejné všude na světě.

  Odpovědět
 10. Dobrý den, lze někde na netu zjistit ceny lékař.ošetření v Dubaji? Dle sona mám žluč.kameny, které sedí a nedělají problémy , ale nelze sjednat cestov.pojištění. V případě nutného zákroku nemám představu kolik bych musel hradit. díky Lukáš

  Odpovědět
 11. Dobry den prosim jake očkovani doporučujete do Dubaje děkují

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *