Zajímavým zážitkem při návštěvě Dubaje je i jízda abrou po zálivu. Abra je stylové vodní taxi. Stylové, protože se jedná o menší dřevěné lodě s fešnou stříškou a jednoduchým motorem. Hojně je využívají místní, a tak při jízdě zažijete autentickou atmosféru, ne jak někde při projížďce výletním parníkem na moři u Bibione.

Vodní taxi abra

Cena a trasa abry

Abry křižují záliv co každých pár minut, a tak není problém nasednout na loď a vyplout třeba na vyhlášené dubajské trhy. Jedna osoba za cestu zaplatí jen 1 (0,00), přičemž jízdné se vybírá až po nasednutí na loď. Na lodi cestuje naráz zhruba dvacítka lidí, která si z paluby může vychutnat hezký pohled na panorama města.

[ad1]

Abry vyplouvají z přístavu Al Sabkha v části Deira a připlouvají do Al Ghubaiba (Old Souq) na straně Bur Dubai.

Budete-li chtít, můžete si abru pronajmout na celou hodinu a vydat se na privátní plavbu napříč zálivem. Standardní cena za pronájem abry na hodinu je 100 (0,00). V současné době se v Dubaji pomalu rozšiřují méně stylové, avšak modernější vodní taxíky s klimatizací. Za převoz k trhům dáte asi 4 (0,00).

8 komentářů

 1. Ahoj, chtěla bych se zeptat jak je to s placením v dubajském metru. Co se týče karet – jsem obeznámena, ale můj překlad mi říkal, že za den mohu utratit 14 Drh – turistická karta přednabitá. To znamená, že po utracení 14 Drh mohu metrem jezdit zdarma celý den? Nebo jak to je? Víte někdo? Díky za info. Martina

  Odpovědět
 2. Ahoj Martino,

  myslím, že to souvisí s tím, že platnost jedné jízdenky jsou tři hodiny. Takže víc nestihneš projezdit.

  Odpovědět
 3. Metro,mimochodem super!!!!,červená karta funguje tak,že si ji koupíte poprvé i sjízdným do určité stanice a na další jízdy můžete použít stejnou akorát vám ji přetisknou v pokladně na další jízdu,ušetříte tak 2 Dhs,protože neplatíte za kartičku jako takovou.Může se tak použít myslím až na deset jízd.

  Odpovědět
 4. Mám důležitý poznatek z metra, nesmí se jist,pit ale ani žvýkat!

  Odpovědět
 5. Má zkušenost z ledna 2014 – pokud pojedete během jednoho kalendářního dne (od půlnoci do půlnoci) min. 4 jízdy metrem, vyplatí se koupit červená karta. První den za ni zaplatíte 16 Drh (papír stojí 2 Drh, jízdné 14 Drh). Na tuto kartu můžete jet během kalendářního dne celkem až 10 jízd, z toho max. 5 jízd může být do jiných pásem. Další den přijdete s touto kartou do pokladny a za 14 Drh vám tuto kartu nabijí na další den. Karta je platná max. 5 dnů. Šestý den si musíte koupit novou kartu za 16 Drh.
  Nebo si koupit jiné barvy karet. S nimi ale nemám zkušenosti.
  Jízda v “kabině strojvůdce” (metro jezdí samo bez šoféra) mezi mrakodrapy je zajímavá – tady je nutné mít zlatou kartu, ale jel jsem tam 1x s červenou kartou a neměl jsem problém.
  Metro je čisté, ale mohli by zmenšit intervaly.

  Odpovědět
 6. Chtěl bych se zeptat jestli vodní taxíky Abra jezdí i ze/do zastávky BANIYAS. Případně jsou směry na loďkách nějak označeny nebo je třeba se ptát na směr.

  dík za odpověď

  Odpovědět
 7. Z Baniyas jezdí pouze prosklené lodě. Do stanice Old Souk stojí zpáteční jízdné 6 Drh. Tady platí jízdní řád. Lodě jezdí každých cca 15 minut.
  Klasické abry s plátěnou střechou za 1 Drh jezdí pouze mezi Al Sabkha (blíže k ústí Creeku) a Old Souk a zpět. Tady jezdí několik lodí neustále tam a zpět. Jakmile nasedne 20 lidí na abru, tak loď startuje. Průměrně abry vyjíždí cca každé 1 – 2 minuty.

  Odpovědět
 8. Čerstvě jsme se vrátili z Dubaje, potvrzuji, že abra stále stojí na osobu 1 dirham, jezdí z Old Souk na protější stranu (Al Fahidi) a zpět. Nebo si jde udělat jízdu po řece po delší trať, nabízí to tamní lidé, ale to jsme nevyužili, my se potřebovali jen dostat na druhou stranu.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *