Praktické informace

 • Český název: Dubaj
 • Anglický název Dubaje: Dubai
 • Ruský název Dubaje: Дубай
 • Další názvy Dubaje: Dubai, Dubayy
 • Dubaj arabsky: دبيّ
 • Počet obyvatel Dubaje: 2 106 177 (k 1. lednu 2013)

Časový posun v Dubaji

Dubaj leží v časovém pásmu UTC+4 (Persian Gulf Standard Time) a v současné době neuznává letní čas. V průběhu zimního času tedy pro zjištění dubajského času stačí přičíst 3 hodiny k tomu našemu, v průběhu letního času jen 2 hodiny.

Aktuální čas v Dubaji

Kolik je hodin v Dubaji a potažmo v celých Spojených arabských emirátech:

Telefonování z Dubaje

Chcete-li v Dubaji používat svůj mobilní telefon, musíte mít aktivovaný roaming. Pokud jste již byli v zahraničí a telefon vám fungoval, máte ho aktivovaný. Pokud si nejste jistí, nebo ho chcete aktivovat, zavolejte na infolinku vašeho mobilního operátora.

Na téže infolince, nebo prostřednictvím internetu, doporučuji zablokovat datový roaming. Zablokovat data v zahraničí můžete také ve svém telefonu. V případě, že si je nezablokujete a telefon se vám v zahraničí připojí k mobilnímu internetu, připravte si peníze na vyšší účet.

Ušetřit za volání ze Spojených arabských emirátů do Česka můžete s aplikací Skype, která je k dispozici i pro telefony s operačním systémem Android. Do aplikace Skype na telefonech a na počítači voláte zcela zdarma (můžete použít webkameru), k volání na pevná a mobilní čísla je třeba mít kredit.

Zakoupit si můžete arabskou sim kartu. V zemi fungují dva mobilní operátoři – du a etisalat. V podstatě je jedno, kterého si vyberete, sim kartu zakoupíte v některém z četných obchodů napříč Dubají, případně na tržišti.

Při nákupu po vás může být vyžadování cestovní pas. Arabská sim karta vám bude v českém telefonu bez problémů fungovat.

Důležitá telefonní čísla v Dubaji

 • Mezinárodní předvolba Spojených arabských emirátů a Dubaje: +971
 • Záchranka a policie: 999
 • Poruchy elektriky, vody a kanalizací: 991
 • Hasiči:  997

Elektrické zásuvky v Dubaji

V Dubaji se nejčastěji používají zásuvky se třemi kolíky, které jsou běžné třeba ve Velké Británii. Do kufru si tedy nezapomeňte přibalit adaptér, případně si ho kupte na tržišti. Některé nabíječky na mobilní telefony nebo tablety můžete připojit do dubajské elektrické sítě bez adaptéru.

Elektrická zásuvka v Dubaji má napětí 220 V.

Zásuvky v Dubaji | © theilr

Připojení k internetu v Dubaji

S připojením k internetu není v Dubaji žádný větší problém. Téměř všechny hotely ho nabízí zdarma minimálně na recepci. V nákupních centrech, jako je třeba Mall of the Emirates, je možné se připojit k některé z veřejných wifi sítí. Je však nutné chvilku hledat, neboť některé vyžadují registraci.

Státní svátky v Dubaji

Dubaj je muslimská země, a tak je většina státních svátků náboženských. Nejznámějším svátkem je Ramadán, který má pohyblivý termín. Kdy je Ramadán se dozvíte díky tabulce níže:

Rok Začátek Ramadánu Konec Ramadánu
2014 29. června 28. července
2015 18. června 17. července
2016 7. června 6. července
2017 27. května 25. června
2018 16. května 14. června
2019 6. května 6. června
2020 24. dubna 23. května

Mezi další pohyblivé svátky se řadí ještě Mouloud, Leilat al-Meiraj, Eid al-Adha nebo Al Hijra. Aktuální termíny svátků pro letošní rok naleznete na těchto stránkách.

Pevnými svátky v Dubaji jsou den příchodu Nového roku (1. ledna) a každoročně také 2. prosinec, kdy si obyvatelé připomínají sjednocení Spojených arabských emirátů.

Skloňování Dubaje

Dubaj je ženského rodu – ta Dubaj. Proto se skloňuje následovně:

 • 1. pád Dubaj
 • 2. pád Dubaje
 • 3. pád Dubaji
 • 4. pád Dubaj
 • 5. pád Dubaji
 • 6. pád Dubaji
 • 7. pád Dubají
19. února 2017 Petr Novák

Diskuze k článku (56 komentářů)

jiří vališ (20)
8.12.2012
18:30

Na nabíječku na telefon nebo fotoaparát nepotřebujete adaptér.

Odpovědět
Ales (2)
5.3.2013
15:01

Ahoj, predpokladam, ze klasicky Euro adapter bude vyhovovat…jak je to s napetim v siti? Je tam jak u nas 230V?
Diky za radu.

Odpovědět
Petr Novák (84)
7.3.2013
20:01

Ahoj, měl by vyhovovat. Napětí je 220 V.

Odpovědět
Petra (5)
25.5.2013
22:15

Ahoj Péťo, kdy začíná v SAE letos Ramadán?

Odpovědět
Petr Novák (84)
26.5.2013
10:14

Ahoj, letos je od 9. července do 7. srpna.

Odpovědět
Vlaďka (1)
15.7.2013
16:12

Jaké mají nejčastější zásuvky? Ať vím, který adaptér koupit 🙂

Odpovědět
Michaela (1)
21.8.2013
12:57

Dobrý den, chci se zeptat jestli si mohu vzít na sebe kratasy na cestu do Dubaje, vím, že ta nemáme být moc odhalení ale chci se právě zeptat, jestli jsou kratasy problém, děkuju za odpověd:)

Odpovědět
Petr Novák (84)
23.8.2013
21:50

Ahoj Míšo, určitě si je přibal a nos je. Občas může být nevhodné je mít na sobě, ale to sama vycítíš. 😉

Odpovědět
Simona (1)
26.8.2013
20:47

Ahoj, jedeme do Dubaje 2 ženy, je tam předepsaný nějaký dress-code? Postačí šaty po kolena? A co kalhoty, mohou je ženy nosit? Dále bych se chtěla zeptat na veřejné pláže, četla jsem, že stojí kolem 5 Di, je možno i slunečník a lehátko? A poslední otázka, jsou nutné jednodílné plavky?
Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Petr Novák (84)
28.8.2013
20:44

Ahoj Simono, já bych si… kdybych byl žena… zabalil odhalenější i zahalenější oblečení. Sama vycítíš, kdy je co vhodné.
Pokud se chceš pohybovat ve staré čtvrti nebo mezi místními, je slušné si vzít zahalenější oblečení. Na soukromých plážích můžeš chodit odhalenější. 🙂

Odpovědět
Zdena (1)
13.10.2013
18:43

Zdena
prosím o odpověď na dotaz jak se nejlépe a nejrychleji dostat z hotelu Grandeur na nejbližší pláž /její jméno/ a jaké tam jsou poplatky?¨Jak se jmenuje hotel na Palmovém ostrově ke kterému jezdí lanovka s výhledem na celý ostrov /má na střeše srdce/? Je možné navštívit také hotel, do kterého se jezdí podvodním tunelem vláčkem a jak se jmenuje? Je možné se dostat do hotelu Bjur Al Arab na odpolední čaj a kde si to rezervovat? Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Tomáš (1)
17.10.2013
15:56

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli se může pít alkohol v dubaji

Odpovědět
Jarda (22)
19.12.2013
21:38

Tomáši, v některých hotelech a restauracích mají alkoholické nápoje, můžeš si je dovézt i ssebou do hotelu, ale není dovoleno pít alkohol venku veřejně. Neviděl jsem ale, že by tam chodila snad nějaká policie a sledovala jestli náhodou někdo nepije alkohol.

Odpovědět
Katka (1)
11.4.2014
16:39

Ahoj, má někdo zkušenost s návštěvou během Ramadánu? Vyplývají z toho nějaké překážky pro turisty? Jak se chovat atd.? Děkuji.

Odpovědět
Lenka (1)
13.4.2014
0:27

Ahoj, bude problém během ramadánu sehnat jídlo?
Děkuji.

Odpovědět
Honza (2)
1.5.2014
17:45

Ahoj chci se zeptat, jestli se dá v hotelech dodatečně dokoupit Allinclusive, případně kolik to tak cca stojí?? A jakou formou to potom v hotelech funguje, jestli dávají nějaké náramky, jako to bývá běžné?

Odpovědět
Drahuš (1)
26.5.2014
11:53

Petře ramadan je letos 29.6.-28.7.2014

Odpovědět
Filip (1)
6.9.2014
13:36

Telefonování z Dubaje s webkamerou je protizákonné a můžete se dostat do vězení.

Odpovědět
Josef (1)
20.11.2014
20:01

Dobrý den mel bych dotaz ohledně ubytování na booking.com pisou ze hotel pri check in chce kopii oddaciho listu jedu ale s pritelkyni manzelku zatim nemam mohl by to byt nejaky problem diky s pozdravem Josef

Odpovědět
Johnny (19)
17.1.2015
12:13

Tak to je nějaký divný hotel, zřejmě snad ani ne v Dubaji ale v Sharjahu, ne? Už jen kvůli tomuto nesmyslnému požadavku volte jiný hotel, za sebe mohu doporučit hotel Monn Valley u stanice metra Burjuman 😉

Odpovědět
Angella (1)
3.2.2015
23:08

Jedu ted do dubaje uz cca po osme a zadny obavy tam nemejte, co tu ctu jsou nejaky famy… V dubaji je vse i to co Vas v zivote ani nenapadne ze by mohlo nejde byt…mohu prispet zkusenostmi skoro z celeho sveta… Pred 14 dny jsem byla treba v Indii…

Odpovědět
Tomáš Haltmar (1)
2.3.2015
21:12

Rád bych vložil recenzi pro lidi,kteří si v Dubaji chtějí užít rodinnou dovolenou zaměřenou hlavně na poznávání této destinace, nikoliv za měřenou na válení se u moře a nakupování. Jsme rodina 45,42,15 a 12 let. Odlet jsme udělali na poslední chvíli a to s cestovkou Fischer, které děkujeme za sehnání letenek a zajištění zájezdu opravdu na poslední chvíli, kdy vyhledávače na netu ukazovali miliardu volných termínů, ale po ověření (které trvalo dlouho) nikdy nic nakonec volného nebylo s tím, že nakonec nebyly žádné letenky.CK Fischer nám to zajistila a já jsem navíc letěl v první třídě za cenu letenky v obyčejné. Hotel kde jsme byli ubytováni se jmenoval City Max Bur Dubai. Ležel na velmi dobrém strategickém místě. Jídlo super, bazén super, ochota personálu super. Co mne trochu vadilo byl pokoj v přízemí do ulice, kde netěsnily okna a tak byl slyšet zvuk z ulice. Děti měli pokoj do dvorního traktu a spaly jak budulínci. Hotel odpovídal počtu hvězdiček a cena byla v pohodě. Pro zajímavost finanční rozdíl lidí co si vše zajišťovali sami po vlastní ose ,jak letenky tak hotel nebyla adekvátně nižší než od CK Fischer s tím, že jsme měli zajištěn veškerý servis, delegáta na tel, odvoz z letistě a na letiště. Ale postupně. První den ,jsme si zaplatili s CK fakultativní výlet, jednak v něm byly lístky na Bur Kalífa a není je snadné koupit na místě, jelikož je na nejvyšší budovu běžně vše vyprodáno nebo to mají skoupené právě cestovky.Dá se to rezervovat z domu týden předem a zaplatit kartou, ale to se mne fakt nechtělo. První den jsme tedy zmáknuli nejvyšší budovu světa a autobusem jsme byli na nejzajímavějších místech. Vše s výkladem a tak to mělo přínos k tomu se něco více dozvědět a hlavně chytnout přehled. Druhý den už jsme začli cestovat sami. Ze zkušeností čtyřčlenné rodiny mohu říct, že na krátké vzdálenosti je dobré vzít si taxi na delší jet metrem, které je super, přehledné, lístky nemusíte kupovat v automatu a jezdí k převážně všem nej v Dubaji. Druhý den tedy proběhla návštěva trhu s látkami, trhu se zlatem ,kam se dostanete za 1dirham převozem přes řeku (super zážitek) Je tam přístav starých lodí, které stále fungují, pak převoz zpět a proběhla návštěva muzea hned vedle trhu s látkami. Třetí den jsme jeli podívat se k moři (taxi) podél kterého jsme šli pěšky cca 5km k hotelu ve tvaru plachetnice. Cestou jsme se vykoupali ,dali si kebab a udělali plno fotek. Pozor na plážích se maká, dělají se tam nové cesty, parky, parkoviště, ale většina se dá projít podél vody nebo po běžeckém super měkkém povrchu. Od luxusního hotelu jsme se nechali odvézt taxíkem do Dubaj Maríny (byli jsme unavení z horka).Pozor zkušenost vzali jsme si hloupě neoznačeného taxíka (domluvte si cenu předem) účtuje 2x víc než označené taxi. V Dubaj Maríně je spousta mrakodrapů, fakt nádherné, dá se tam projít a zaplatit projížďka lodí po kanále dát si kafe a kochat se nádhernou moderní archytekturou. Čtvrtý den jsme jeli navštívit aqapark na umělém ostrovu ve tvaru palmy u obrovského hotelu.Jeli jsme metrem k Dubaj Maríně a odtam taxíkem. Aqapark je obrovskej ,děti byly nadšený, součástí je nádherná pláž, lehátka, výhled na mrakodrapy. Voda v Aqaparku je sladká a je tam nespočet kanálů s proudem, které vás na nafukovačkách provezou pohodlně po celém parku o tobogánech ani nemluvím,je jich mrak a jen si vybrat na co žaludek stačí. Cena tady byla vysoká, jídlo vám tam nedovolí si donést ,tento den nás tam stál 9000.- (jo hold Dubaj) radím nedávat si kuličkovou zmrzlinu 3ks za 600, ale když už je nandaná v domnění ,že toto přeci stát tolik nemůže co už dělat. Hrozně jsem se musel smát spíš než nadávat. Pozor zpátky stála fronta tak hodinová na taxíky , ale nevím jestli se lidi báli, nebo o tom nevěděli byla v provozu nadzemka asi tak 50m od stanoviště taxíků, která jela hned a od ní jsme došli na metro a hurá na hotel. V hotelu jsme měli zaplacený večeře (s dětmi a synem co jí jako malej polskej zájezd doporučuji) večeře jsou do desíti, vraceli jsme se z vejletů v osum v devět tak super a jídlo opravdu v hotelu dobré. Obědy jsme si dávali venku a na pohodu jsme jedli do 1500.- prostě takové Chorvatsko Pátý den jsme se rozhodli lyžovat, tedy já jsem chtěl lyžovat, ale děti když jsme metrem dojeli do Dubaj Mall kde je sjezdovka ohrnuli nos, že je to malý, že to nejsou Alpy. Hurá ušetřeno, jeden taxikář nám radil, že je v Dubaji hezká květinová zahrada asi pro to, že se tam dá jet jen taxíkem.Větší kýč jsem neviděl, prosím nejezděte tam – fakt blbost. Návrat do hotelu byl tedy dřív, využili jsme hotelového bazénu, který byl prázdný. Šestý den jsme věnovali návštěvě placené pláže jen 5dirham/osoba na kterou jsme jeli tam i zpět hotelovým busem (pohodlné ,funkční a zadarmo).Pláž je fakt hezká ,doporučuji si tam vzít maso na grilování a uhlí (obchod s potravinami je hned u hotelu), jsou tam veřejné grily a všichni tam grilují, atmosféra je super, je tam kam si lehnout, na trávu, do stínu, nebo pod palmu, nebo pod stromy, nebo na pláž směrem na město, nebo na otevřené moře. Je tam miliarda národností, všichni se baví bez chlastu, nikdo nedělá bordel. Ve tři jel bus zpět k hotelu a ve čtyři jsme hotelovým busem jeli prohlídnout si Dubaj Mall ,největší obchodní centrum. Je zde obrovské aqárium .Nádherně je vidět z venkovní strany, není potřeba si kupovat vstupenku dovnitř a jít tunelem.No co bych pro děti neudělal a tak jsme se prošli tunelem, kde nad námi plavaly žraloci ,rejnoci apod.Dále je v centru zajímavé kluziště, umělý vodopád a skutečná kostra dinosaura. Stojí za to to vidět. Nesnášíme nakupování, nejeli jsem nakupovat a podle mého ,ale i názorů lidí co tam jeli i za nákupy upozorňuji ,že se tam nevyplatí takměř nic koupit!!Koupili jsme tedy jen našemu psovi plyšáka,neb mu jej vozíme z dovolených vždy a má z toho šílenou radost. Co stojí za podívání od 18.00 je po půlhodinách vodotrysk za doprovodu hudby.Fakt hezké s výhledem na nejvyšší budovu světa, která nádherně svítí. Tento pohled se neomrzí ze zdola a nádherný je i z hora Kalífi. Vyjít se dá z obchodňáku na krásné náměstíčko, kuknout na program fontány a zase zajít zas do obchoďnáku, kterej je fakt velikej. No a je konec další den odvoz brzo ráno na letiště a hurá domů. Co na závěr, chcete li ušetřit (neberte rodinu) samo že to myslím ze srandy. Rozhodně je potřeba počítat ,že oproti tomu co dáte za letenky a hotel se dovolená navýší s ohledem na útratu na místě. Jestli to stojí za to? Ano Dubaj stojí za to vidět z mnoha hledisek. Archytektůra, neskutečná pestrost národností, která se zde pohybuje, bezpečná lokalita, luxus, který střídá nádherná stará Dubaj s tržnicemi, mrakodrapy a krásná stará architektura, neustálá všudepřítomná výstavba, vše je v dosahu hodně se toho dá stihnout. Jestli bych se do Dubaje vrátil. Ano za deset let bude úplně jiná ,je tam vidět neskutečný rozvoj této destinace a myslí, že bude mít opět co nového nabídnout ,uspokojí jak lidi co chtějí odpočívat, tak lidi co chtějí nakupovat, tak lidi co chtějí poznávat , tolik národností žijících pohromadě a naprosto v pohodě vás dostane. Děti jsme nutili vše domlouvat anglicky ,hlavně syn se fakt snažil a díky němu jsme nemuseli lítat po Dubaji organizovaně. Nebáli jsme se jít ani pozdě večer do jakýchkoliv uliček, dát si něco dobrého, vyzkoušet něco místního. Doporučuji si koupit podrobnější aktuální mapu včetně metra zakroužkovat co chcete vidět ,udělat plán na den podle počasí a vyrazit.V případě zájmu o bližší info pro rodiny s dětmi které se tam chtějí podívat a váhají mohu napsat či poradit více na htdvere@htdvere.cz . Hotel City Max Bur Dubai doporučuji jak cenou ,tak polohou, tak službami už vzhledem k tomu, že jsme se jeli do hotelu jen vyspat a najíst je zbytečné dávat více peněz za více hvězdiček. Ano spal jsem jednou v Dubaji v resortu Kempinsky a to je fakt luxus ,ale to jsem tam byl sám, byl jsem tam služebně jen dvě noci a využíval jsem hotel přes celý den ,neb na poznávání Dubaje nebyl čas. Další věc byla ta, že jsem to nemusel platit Výlet do Dubaje doporučuje Tom s rodinkou

Odpovědět
Tereza (1)
11.5.2015
23:46

Zdravím všechny, přidávám aktuální info z Dubaje (05/2015) – izraelská razítka v pase naprosto bez problémů, žádná kontrola ani povídání při vstupu do země. Na běžné chození by mely byt zakryty kolena i ramena, ale většina turistů to ignoruje, takže to je spíš o respektu. Velká část pláže Jumeirah je under construction, takže se jezdí na pláže dál.. Poněkud také narostly ceny – slunečníky a lehátka 90 AED, metro stojí prakticky stejně jako taxi, jednodenní výlet do Ománu 350 AED. Hotely mezinárodních sítí od nesezdaných párů žádné zmiňované potvrzení nechtějí a nijak to neřeší.. S místními se dá komunikovat, i když ve službách narazíte spíše na Indy a Pákistánce.. Nicméně všichni mili, ochotni a priJemni..

Odpovědět
Zdenek (1)
23.5.2015
19:51

Máte někdo zkušenost jaká je cena cca za placenou wifi na hotelech v Emirátech ?

Odpovědět
Honza (1)
3.6.2015
23:52

Zdravím Terezo, nevíte, dokdy bude pláž v rekonstrukci? Co dělat v případě ubytování v hotelu Jumeirach beach hotel? Mají zajištěnou pláž, nebo se do moře nedá?

Odpovědět
dobrik (1)
14.7.2015
18:52

Dobrý den,mám dotaz zda byl někdo v červenci v Dubaji.Nikdy jsme tam nebyli a odjíždíme tam za týden na líbánky.Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět
Lenka (1)
2.8.2015
20:00

Dobrý den, pojedeme za měsíc do Ajmanu. Zajímalo by mě, jak je to s cestou do Dubaje? Četla jsem, že nesmíte přepravovat léky, ale co když léky brát musíte? Také by mě zajímalo, jak je to s přepravou alkoholu a cigaret? Kolik si toho můžete vzít? Předem díky

Odpovědět
lucas (1)
18.8.2015
20:03

Zdar vsem.mam dotaz.jedeme do casti rash al khaimah a chceme na vylet do Dubaje po vlastni ose. Ma nekdo zkusenost,jak se dostat tam a zpatky taxikem? A na kolik to cenove vyjde.Diky moc Lucas

Odpovědět
Honza (1)
16.10.2015
20:23

Zasuvka co mate na fotografi neni British ale American v USA je napeti 120v.

Odpovědět
Sonia (1)
20.1.2016
11:11

Zdravim,chystam se s mamkou do Dubaje letos v breznu,jedeme jen 6 dni,tipy co urcite musime videt?Jak je to tam s cenama jidla,v hotelu mame jen snidane…resp.kolik je potreba zhruba penez pro 2 osoby na 6 dni?Nemam absolutne predstavu…predem diky za rady a tipy

Odpovědět
Jakub Hašek (1)
7.2.2016
22:21

Chci se zeptat takže mi stačí adaptér na zásuvku ve Velké Británii? Myslím to tak zda do Dubaje musím kupovat jiný adaptér než do Velké Británie?

Předem děkuji za odpověď

Odpovědět

Ano, adaptér do Velké Británie do Dubaje stačí.

Odpovědět

Dobrý den, máme mezipřistání v Dubaji, přistání ve 22:20. Poradíte, co dělat od půlnoci do rána cca 9:00?
Děkuji

Odpovědět
Petr Novák (252)
19.1.2017
19:26

@Eva: Dobrý den, doporučuji se zajet podívat k Burj Khalifě a k Burj al Arab. Cestou do města ještě možná stihnete metro, cestou zpět spíše taxík. Pokud budete spát na letišti v Dubaji, přečtěte si rady na webu SleepingInAiirports.net.

Odpovědět
Robert Vary (1)
20.1.2017
14:08

Ahoj vám všem.Nevíte někdo náhodou jak je to s rybařením na moři? Popřípadě za kolik? Děkuji

Odpovědět

@Petr Novák: prosím ještě doplnění – od kdy ráno se dá jít na Deira Fish Market a Souky? Děkuji

Odpovědět
Petr Novák (252)
26.1.2017
20:58

@Eva: Rybí trh Deira je otevřen denně od 5:00 do 13:00 a poté večer. Souky jsou otevřeny od 10:00 do cca 22:00 s tím, že v pátek je otevírací doba výrazně omezena. Na souk doporučuji zajít během dne a poté večer.

Odpovědět
Jana B (1)
29.1.2017
9:24

Ahoj, může se v Dubaji normálně fotit, nebo jsou některá místa, lidi tabu ? Můžu fotit místní lidi ?

Odpovědět
Petr Novák (252)
29.1.2017
10:35

@Jana B: Ahoj, vojenské objekty a policejní stanice bych nefotil, místní lidi de facto fotit můžeš, ale je otázka, nakolik je to slušné. Pokud se náhodou objeví na tvé fotce, když se budeš fotit na sjezdovce ve Ski Dubai, tak je to ok. Když budeš vyloženě fotit místní lidi, tak je to na pováženou. Vždycky si představ, jak by ses cítila ty, kdyby si někdo místní fotil tebe. 🙂

Odpovědět
Jitka (1)
11.2.2017
8:47

Dobrý den, mám dotaz: v květnu se chystáme s manželem na 8 dní do Dubaje. Zájezd zaplacen. Při bližším zkoumání destinace jsem narazila na seznam zakázaných léků. Bohužel se léčím s psychickou poruchou a léky vysadit nesmím. Prosím, jaký formulář si mám obstarat a v jakých řečech, popřípadě musí být ověřeno notářem? V CK mě nic neřekli, nicméně nechci se dostat do problémů……Prosím o radu. Děkuji.

Odpovědět
Petr Novák (252)
11.2.2017
12:38

@Jitka: Dobrý den, Jitko, na Vašem místě bych si zatelefonoval do centra cestovní medicíny. Tam by měli mít zkušenosti a poradí Vám.

Odpovědět
Monika (1)
1.3.2017
20:29

Dobrý den, 5.3. odjíždíme na dovolenou do Ras Al Khaimah. Můžete mi poradit co vidět, kde zajít, atd. Případně jak se dostat individuálně do Dubaje ( autobus, taxík)

Odpovědět
Fidži (8)
7.4.2017
0:02

Dobrý den Jitko, pokud se jedná o cipralex a podobné léky, tak stačí od psycholožky okopírovaný recept+na internetu si najděte příbalový leták v angličtině a toto si vemte s sebou. Už tam takto žena byla 4x a dokonce nikdy nic ani nekontrolovali. Pěknou dovolenou

Odpovědět
Michel (1)
11.5.2017
10:33

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda berou v Dubaji oba typy karet, Visa a Master Card. Díky za info.

Odpovědět
Petr Novák (252)
11.5.2017
12:00

@Michel: Ano, v Dubaji lze běžně platit kartami Visa a Mastercard.

Odpovědět
Lucie (1)
11.5.2017
13:14

Dobrý den,
prosím o radu.
V červenci se chystáme na svatební cestu do SAE, zájezd již máme zaplacený. Problém je v tom, že užívám antikoncepci, jejíž účinná látka je na seznamu zakázaných látek pro SAE. Může mi někdo, prosím poradit, jak postupovat? Našla jsem, že potřebuji schválení od Ministery of Health, dále mít s sebou platný lékařský předpis a povolení od Ministerstva zdravotnictví ČR o tom, že lék mám pro vlastní potřebu. Má někdo s tím to zkušenosti?

Odpovědět
Petr Novák (252)
11.5.2017
14:49

@Lucie: Dobrý den, Lucie, bohužel s tímto nemám zkušenosti. 🙁

Odpovědět
Dana (1)
1.6.2017
14:46

Dobrý den, hledala jsem seznam léků, ale nikde jsem ho nenašla.
Potřebujeme potvrzení od lékaře na Lokren, Tarku, Cholip, Maxitrol,Tamsulosin a Solifenacin Apotex ?
Nikdy jsme nic takového nepotřebovali- prosím, poraďte.
Děkuji

Odpovědět
Gabina (1)
12.11.2017
19:31

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na běžné léky tipu paralen, atalargin, kapky do nosu pak vysoký tlak a štítnou žlázu. S sebou na týden pobytu v Dubaji. Jestli s tím není problém?
Děkuji za odpověď

Odpovědět
Petr Novák (252)
16.11.2017
23:35

@Gabina: Dobrý den, Gábino, pokud budete mít léky v původním balení, problém by nastat neměl.

Odpovědět
Hanka (2)
23.11.2017
13:23

Ahoj Peťo, můžu se prosím zeptat, jak je to s dovozem alkoholu, pokud jedeme 4člená skupina a budeme mít pouze 1 kufr na odbavení (4 příruční + 1 kufr k odbavení). Jde mi o to, že dle limitu lzedo Dubaje dovézt, pokud se nepletu, 4 l/osoba, ale pokud láhve budeme nuceni dát do jednoho kufru, bude se limit přepočítávat na 4 osoby, nebo pouze na 1, která bude extra zavazadlo hradit? Děkuji za info, Hanka

Odpovědět
Petr Novák (252)
6.12.2017
16:12

@Hanka: Ahoj Hanko, pokud jste čtyři, neměl by to být problém. Limit se sčítá.

Odpovědět
Nikola (1)
27.2.2018
22:54

Jak to prosím dopadlo s tou antiko? Má tu někdo zkušenost? Děkuji

Odpovědět
Michal (3)
2.4.2018
9:12

Dobrý den, pokud má někdo zájem, zůstala mi SIM se spoustou volných minut a 8GB dat, platnost je ještě 10dni, přidám i RTA kartu, kde je 12 dirhamu. michal.hrbek82@gmail.com

Odpovědět
Tereza (1)
7.4.2018
19:53

@Lucie:
Dobry den Lucko, chtela bych se zeptat jak jste situaci s antikoncepci vyřešila? Dekuji tam odpověď.

Odpovědět
Jiří Planka (1)
15.4.2018
10:35

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat zda se ze SAE mohou do Čech přivézt mušle nasbirane v moři.
Děkuji.

Odpovědět

Přidejte komentář

Všechny nové komentáře osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.