Mall of the Emirates je druhé největší obchodní centrum na světě, předčí ho pouze obchoďák v čínském městě Dongguan. Centrum o rozloze 600 000 metrů čtverečních bylo otevřeno v listopadu 2005 a dnes v sobě skrývá okolo 520 obchodů, převážně těch luxusních.

Mall of the Emirates | © Petr Kánský

Mobilní telefon za tři a půl míče a kůň s lampičkou na hlavě

V obchodním centru Mall of the Emirates koupíte téměř vše. Boty od Bati, mobilní telefon posázený diamanty v přepočtu za více než tři a půl milionu korun i dekoraci v podobě dřevěného koně s funkční lampičkou na hlavě. O luxusních obchodech značek Louis Vuitton, Tiffany či Rolex se zmiňovat ani nemusím.

V Mall of the Emirates je i hypermarket Carrefour, který kdysi působil i v naší republice. Našince potěší vchod do marketu a cedule se zdravicí v necelých dvaceti světových jazykách, nechybí zde totiž ani nápis Vitame Vas.

Mall of the Emirates | © Petr Novák

[ad1]

Zábavní park a lyžařská sjezdovka uvnitř obchoďáku

V Mall of the Emirates se samozřejmě myslí i na zábavu. Celé jedno patro je vyhrazeno zábavnímu centru Magic Planet s množstvím virtuálních i nevirtuálních her, simulátorem závodění či 4D kinem. Kromě něj je zde ještě jedno klasické, se 14 kinosály a perfektním ozvučením. Na své si přijdou i milovníci divadla, hlavní sál DUCTAC pojme na 550 osob.

Samotnou kapitolou pak je světový unikát Ski Dubai lyžařské středisko ukryté v obchodním domě.

Mall of the Emirates | © Petr Novák

Kde Mall of the Emirates leží?

Mall of the Emirates leží ve čtvrti Al Barsha, snadno dostupné je díky červené lince metra a stanici, která nese jméno obchodního centra.

Obchodní centrum Mall of the Emirates je otevřeno od neděle do středy od 10:00 do 22:00 hodin a od čtvrtka do soboty od 10:00 hodin do půlnoci. Hypermarket Carrefour je otevřen denně vždy od 9:00 do půlnoci.

2 komentáře

  1. V současné době je už toto nákupní centrum překonáno co do velikosti centrem Dubai Mall, ze kterého je též přístup na Burj Khalifu. Obě tato centra jsou vícepodlažní, různě se rozvětvují a tak za chvíli nevíte kde jste. Naše známá centra v Praze nebo Olympia v Brně jsou proti těmto kolosům malinká. Obě tato centra, jakož i další, např. Deira City Centre nebo Marina Mall jsou v moderním stylu a prakticky nepoznáte, že jste v Orientě. Pokud to poznat chcete tak doporučuji mnohem zajímavější centrum Battuta Mall poblíž autobusového nádraží a stanice červené linky Metra. Zajímavé orientální stropy, lustry a vůbec celkový styl tohoto rovněž dost velkého centra jsou hodny pozornosti.

    Odpovědět
  2. Mall of the Emirates vs Dubai Mall?jednoznacne Dubai mall.prehledne znacene ukazatele spousta toalet atd.lidi spousta,ale vse v pohode.Emirates jeden velkej chaos.tam bych se vratil pouze do SKI Dubai jinak ani omylem

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *