Al Ain je město leží těsně u hranic s Ománem, od Dubaje je vzdálené asi 100 kilometrů.

Al Ain | © lucadex

Jak se do Al Ainu dopravit

Nejjednodušším způsobem jsou autobusy, odjíždějí z dubajské zastávky Bur Dubai a za 90minutovou jízdu zaplatíte 20 (0,00). Za taxík zaplatíte odhadem 290 (0,00).

Po městě je nejjednodušší a nejlevnější jezdit taxíky.

[ad1]

Na co se v Al Ainu podívat

Muzeum Al Ainu a leží v pevnosti na ulici Al Ain, tvrz dříve sloužila k obraně proti nájezdníkům z pouštních oáz. Pevnost rovněž sloužila jako sídlo vládce Šejka Zayeda, dnes tam nalezneme muzeum života místních obyvatel před sjednocením Emirátů.

Velbloudí trh poblíž hranic s Ománem je místem, kde se prodávají stovky a stovky kusů těchto zvířat. Trh je otevřen denně a vstup je bezplatný, jen za vyfotografování na hrbu některého z velbloudů můžete být požádáni o drobný bakšiš. Rozhodnete-li se na velbloudí trh zajít, oblečte se konzervativně.

Jebel Hafeet je s 1 350 metry druhá nejvyšší hora ve Spojených arabských emirátech. Z jejich hřebenů si můžete vychutnat nádherný výhled do celého okolí, dojet se sem dá autem.

Oáza Al Ain je největší svého druhu v celém regionu, zdobí ji tisíce datlových palem. Oáza leží hlavním tržištěm v centru města a ulicí Al Ain. Po oáze se můžete buď projít, projet autem nebo si jen sednout do některé z kaváren. A nejhezčí zážitek je to v podvečer při západu slunce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *