Abú Dhabí

Abú Dhábí (můžete se setkat i s přepisem Abú Zabí či anglické Abu Dhabi) je hlavní město Spojených arabských emirátů.

Abú Dhábí | © slleong

Jak se do Abú Dhábí dopravit

Od Dubaje ho dělí zhruba hodinka jízdy autem po kvalitní silnici, žádné tankodromy jako u nás. Můžete si tedy vypůjčit auto v některé z půjčoven, popřípadě si najmout taxikáře. Při cestě z Dubaje do Abú Dhábí za něj dáte asi 250 dirhámů, při cestě opačným směrem pak 200 dirhámů.

Mezi oběma městy jezdí i autobusy Emirates Express, cesta trvá zhruba dvě hodinky a vyjde vás na 20 dirhámů. Více informací o těchto autobusech naleznete na stránkách dubajského dopravního podniku.

Abú Dhábí | © Sarah_Ackerman

Atrakce v Abú Dhábí

Zejména automobilové fajnšmejkry potěší závodní okruh Formule 1 s přilehlým tématickým parkem a nejrychlejší horskou drahou světa. Kromě ní v parku samozřejmě jsou i atrakce pro děti.

Za prohlídku stojí i mešita Šejka Zayeda, která je dokonce šestou největší na světě. Nemuslimové smějí dovnitř nahlédnout jen ráno od soboty do čtvrtka.

Parádním zážitkem může být i vyhlídkový let vrtulníkem nad arabskou metropolí. Vyhlídkové lety provozuje společnost Falcon Aviation Services, a sice denně od 9:00 do 17:00 z heliportu u terminálu Marina Mall.

13. září 2016 Petr Novák

Diskuze k článku (4 komentářů)

marketa (2)
4.12.2012
22:43

ahoj,jeste me zajima-priletime do Abu dhabi v noci, nekdy po pulnoci. predpokladam,ze pro prepravu do Dubaje uz mame jen taxi. jak pises,cena by byla cca 200dirhamu. busy uz jsem nenasla. diky

Odpovědět
Jarda (22)
10.12.2013
23:07

Kdo je ubytován v některém z hotelů blízko červené trasy Metra tak doporučuji se dopravit do Abu Dhabí luxusním autobusem s občerstvením. Není nutné jezdit s přestupem na autobusové nádraží Al Ghubaiba, naopak lépe na druhou stranu na nádraží Battuta, kde je zastávka linky 101 přímo u výstupu z Metra. Cesta trvá necelé dvě hodiny a stojí 25 dirhamů. Platit cestou tam lze i stříbrnou kartou, kterou si ale musíte na tuto částku předem nabít, cesta zpět se platí hotově, lístek je nutno zakoupit na nádraží v Abu Dhabí. Cesta do Abu Dhabí není žádné kodrcání po poušti, je to bezvadná dálnice obousměrně tříproudová a považte – v noci je celých asi 120 km dokonale osvětlených!!! Návštěva Abu Dhabí stojí za vidění a nejen zmíněná mešita, ale např. i hotel Palace s nádhernou zahradou a vyhlídka z věže v Marina Mallu stojí též zato.

Odpovědět
Zdena (2)
19.12.2013
0:37

Začátkem ledna budu v Abu Dhabi a chtěla bych podniknout 2., 3. nebo 4. ledna jednodenní výlet do Dubaje, nejlépe s návštěvou Burj Khalifa. Poradil by mi někdo, jak to nejlépe zařídit, případně objednat už z ČR?

Odpovědět
Tereza (1)
25.9.2014
14:59

Zdravím,

cca za 2 měsíce letíme do dubaje a z Abu Dhabi se budeme přemisťovat do dubaje. tuto cestu podnikneme busem – jsou tyto busy bezpečné? Děkuji za info

Odpovědět

Přidejte komentář

Všechny nové komentáře osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.