Abú Dhábí (můžete se setkat i s přepisem Abú Zabí či anglické Abu Dhabi) je hlavní město Spojených arabských emirátů.

Abú Dhábí | © slleong

Jak se do Abú Dhábí dopravit

Od Dubaje ho dělí zhruba hodinka jízdy autem po kvalitní silnici, žádné tankodromy jako u nás. Můžete si tedy vypůjčit auto v některé z půjčoven, popřípadě si najmout taxikáře. Při cestě z Dubaje do Abú Dhábí za něj dáte asi 280 (0,00), při cestě opačným směrem pak 240 (0,00).

Mezi oběma městy jezdí i autobusy Emirates Express, cesta trvá zhruba dvě hodinky a vyjde vás na 25 (0,00). Více informací o těchto autobusech naleznete na stránkách dubajského dopravního podniku.

[ad1]

Atrakce v Abú Dhábí

Zejména automobilové fajnšmejkry potěší závodní okruh Formule 1 s přilehlým tématickým parkem a nejrychlejší horskou drahou světa. Kromě ní v parku samozřejmě jsou i atrakce pro děti.

Za prohlídku stojí i mešita Šejka Zayeda, která je dokonce šestou největší na světě. Nemuslimové smějí dovnitř nahlédnout jen ráno od soboty do čtvrtka.

Parádním zážitkem může být i vyhlídkový let vrtulníkem nad arabskou metropolí. Vyhlídkové lety provozuje společnost Falcon Aviation Services, a sice denně od 9:00 do 17:00 z heliportu u terminálu Marina Mall.

11 komentářů

 1. ahoj,jeste me zajima-priletime do Abu dhabi v noci, nekdy po pulnoci. predpokladam,ze pro prepravu do Dubaje uz mame jen taxi. jak pises,cena by byla cca 200dirhamu. busy uz jsem nenasla. diky

  Odpovědět
 2. Kdo je ubytován v některém z hotelů blízko červené trasy Metra tak doporučuji se dopravit do Abu Dhabí luxusním autobusem s občerstvením. Není nutné jezdit s přestupem na autobusové nádraží Al Ghubaiba, naopak lépe na druhou stranu na nádraží Battuta, kde je zastávka linky 101 přímo u výstupu z Metra. Cesta trvá necelé dvě hodiny a stojí 25 dirhamů. Platit cestou tam lze i stříbrnou kartou, kterou si ale musíte na tuto částku předem nabít, cesta zpět se platí hotově, lístek je nutno zakoupit na nádraží v Abu Dhabí. Cesta do Abu Dhabí není žádné kodrcání po poušti, je to bezvadná dálnice obousměrně tříproudová a považte – v noci je celých asi 120 km dokonale osvětlených!!! Návštěva Abu Dhabí stojí za vidění a nejen zmíněná mešita, ale např. i hotel Palace s nádhernou zahradou a vyhlídka z věže v Marina Mallu stojí též zato.

  Odpovědět
 3. Začátkem ledna budu v Abu Dhabi a chtěla bych podniknout 2., 3. nebo 4. ledna jednodenní výlet do Dubaje, nejlépe s návštěvou Burj Khalifa. Poradil by mi někdo, jak to nejlépe zařídit, případně objednat už z ČR?

  Odpovědět
 4. Zdravím,

  cca za 2 měsíce letíme do dubaje a z Abu Dhabi se budeme přemisťovat do dubaje. tuto cestu podnikneme busem – jsou tyto busy bezpečné? Děkuji za info

  Odpovědět
 5. Dobrý den,
  pokud budeme cestovat autobusem z Dubaje do Abu Dhabi, jak moc složité je dostat se k mešitě šejka zayeda? Děkuji:)

  Odpovědět
 6. @Iva: Dobrý den, od autobusového terminálu je mešita vzdálená asi 15 km, za taxík jedním směrem zaplatíte asi 35 dh.

  Odpovědět
 7. @Iva: Dá se jet i autobusem č. 54, který staví před autobusákem na hlavní silnici. Jezdí každých 20 minut. Cesta trvá asi 35 minut a stojí pouhé 2 dirhamy. Lístek si koupíte v hale v automatu: T-Pursue – Temporary ticket a nabít aspoň 4 dirhamy (cesta tam a zpět), kartička je zdarma.

  Odpovědět
 8. Ahoj, někde jsem četl, že v Dubaji stačí nabít silver card 50 aed na cestu do Abu Dhabí tam i zpět. Jinde zase, že karta platí jen na cestu do Abu Dhabí (tzn. nabít 25 aed) a na cestu zpět si koupit lístek na nádraží v Abu Dhabí. Jak to prosím je?

  Odpovědět
 9. Milý Petře obracím se na vás s prosbou o poskytnutí rady jak se dostat z Dubaje do Abu Dhabí k pobočce musea Louvru na tom kulturním ostrově.Nevím zdali jet taxíkem ve 2lidech nebo z batuty autobusem a co na tem ostrov jede tam i nějaký autobus nebo taxi,jak se vstupenkami zajistit si je už z domova nebo stačí až tam? b@Petr Novák:

  Odpovědět
 10. Ahoj potrebuju trosku poradit, chceme si udelat jednodenni vylet s Dubaje do Abu Dabi pa nebo sobota.jakou dopravu mame zvolit? Co je nejrychlejsi? Dekuji moc

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *