Pohyb po Dubaji není žádný velký problém, ať už díky kvalitním silnicím, levným taxíkům či modernímu metru, jež dokonce jezdí bez řidiče.

Doprava po Dubaji | © Petr Novák

Taxi v Dubaji

Taxíky jsou asi tím nejlepším způsobem, jak cestovat po Dubaji a jejím blízkém okolí. A zejména v případě dvou nebo tří cestujících, kteří se mohou o náklady podělit. Všechny vozy jsou nové, většinou se jedná o Toyoty Camrys, jež mají shodně barvu slonovinové kosti.

Podle barvy střechy taxíku pak poznáte společnost, se kterou ten daný řidič jezdí. Setkat se můžete třeba se zelenými, červenými, modrými, oranžovými či žlutými – provozují je společnosti Dubai Transport, National, Cars, Metro a Arabian. Zvláštní význam pak mají taxíky s růžovou střechou, jež jsou určeny speciálně ženám.

[ad1]

Taxík si můžete nechat buď přivolat třeba před hotel, nebo na něj na ulici normálně mávnout. Je-li vůz volný, ridič určitě zastaví. Ačkoliv dubajští taxikáři nemají tak špatnou pověst jako ti pražští, trvejte na zapnutí taxametru.

Nástupní sazba taxíků je 5.00 (0,00), v době od 22:00 do 6:00 pak 5.50 (0,00). Za každý ujetý kilometr pak na taxametru naskočí 1.75 (0,00), i v případě jízdy přes celé město tak částka nebude nikterak závratná. Minimální účtovaná částka je 12 (0,00), na velmi krátkých jízdách tedy neušetříte. V případě cesty do sousedního Sharjahu se účtuje poplatek 20 (0,00), v případě přivolání taxi přes dispečink se přičte až 7 (0,00).

Sazby všech oficiálních taxíků jsou shodné, není tedy pravda, že třeba taxíky se žlutou střechou by byly levnější než ty se zelenou. Pozor si dejte snad jen na neoznačené taxíky a limuzíny u hotelů, s nimi pojedete nejspíše dráž.

Doprava po Dubaji | © Petr Novák

Městská hromadná doprava v Dubaji

Dubajskou hromadnou dopravu tvoří metro a autobusy, jízdenky jsou společné. V prodeji jsou hned čtyři typy jízdenek:

Všechny typy jízdenek si můžete zakoupit v kterékoliv stanici metra či na hlavních autobusových zastávkách.

Doprava po Dubaji | © Petr Novák

Metro v Dubaji

Dubajské metro bylo uvedeno do provozu v září 2009, po Káhiře jako teprve druhé metro v arabském světě. K listopadu 2011 mělo dvě linky a 43 otevřených stanic, které jsou rozprostřené podél pobřeží a obsluhují i hlavní destinace turistů, jako je letiště, Burj Khalifa či Mall of the Emirates:

Zajímavostí metra je, že je řízeno zcela automaticky počítačem a obejde se tedy zcela bez řidiče. První vagón každé soupravy tvoří tak tzv. Gold Class s vyšším komfortem v podobě lepších sedaček a wifi připojení k internetu. V každé soupravě je i jeden vagón vyhrazený ženám a dětem.

Cena jízdenek se v závislosti na délce trasy pohybuje mezi 40,008.500,00, v případě třídy Gold Class je to dvojnásobek. Vlaky jezdí denně od 6:00 do 23:00 ve zhruba 3 – 5minutových intervalech. Vyjímkou je pátek, v arabském světě sváteční den, kdy metro jezdí od 10:00 do 1:00 hodin ráno. Všechny stanice metra i metro samotné je samozřejmě klimatizované.

Další tři linky se v současné době buď staví, nebo plánují. Do provozu měly být uvedeny již v roce 2012, koncem roku 2011 se však ještě ani nezačalo stavět.

Doprava po Dubaji | © Petr Novák

Autobusy v Dubaji

Autobusy jsou levným způsobem přepravy v rámci přejezdu mezi jednotlivými čtvrtěmi Dubaje. Autobusy jsou sice čisté, avšak frekvence spojů je spíše nižší, a tak je občas výhodnější přivolat si taxíka. Základní cena jízdného jsou 2 (0,00), cestujete-li do vzdálenějších oblastí, může být mírně vyšší.

Jak už to v arabském světě bývá, ženy mají právo cestovat odděleně od mužů, a nejinak je tomu i v dubajských autobusech. Při svém pobytu v Dubaji v roce 2010 jsem si se svými kolegy omylem sedl do přední části autobusu, která je určena výhradně ženám. Žádná mezinárodní aféra z toho sice nebyla, avšak stal jsem se terčem mnoha nemilých pohledů místních.

Turisticky nejzajímavější je asi linka č. 8, která vede z tržiště Gold Souq až na Jumeirah Road a k Burj Al-Arabuzábavnímu parku Wild Wadi.

Doprava po Dubaji | © Petr Novák

Autem

Autopůjčoven je v Dubaji a jejím okolí bezpočet, ceny jsou navíc poměrně nízké a byrokracie minimální, a tak není vypůjčení si auta až takovým problémem, jakoby se mohlo zdát na první pohled. V některých případech nemusí být povinností ani mezinárodní řidičský průkaz.

Nevěříte-li si tak moc, abyste si sedli za volant, můžete si pronajmout i vůz s řidičem. Budete-li řídit sami, doporučujeme si připlatit i za GPS navigaci, neboť značení v Dubaji může být místy zmatečné. Silnice jsou sice v perfektním stavu jak z katalogu, ale trpí častými zácpami. Dubaj je bohužel i místem s jednou nejvyšších úmrtností na silnicích v poměru k počtu obyvatel, jezděte proto velmi opatrně. Funguje zde i nulová tolerance alkoholu v krvi – v takovém případě vás mohou buď deportovat, nebo poputujete za mříže.

Na některých cestách v Dubaji a jejím okolí se platí mýtné Salik – pojedete-li po takové silnici, zaplatíte mýtné při vrácení auta v půjčovně. Litr benzínu v Dubaji stojí, a teď se podržte, v přepočtu okolo 1.73 (0,00).

Doprava po Dubaji | © Petr Novák

Po vodě

Zejména při cestě na starý trh se sektáte s vodním taxi, tzv. abrou. Jedná se o malé, stylové loďky, které hojně využívají i místní. Za překročení řeky dáte pouhý 1 (0,00) a jako bonus získáte nádherný výhled na město.

Abra je rozhodně jednou z levných atrakcí, které si nesmíte nechat ujít!

191 komentářů

 1. Jak se dobíjí ty karty v metru?? Nabiju za 40 dh a jedu??Ale co když je na ní málo pěněz?? A jedu a příde revizor???? A jak se dobití platí??
  Díky za radu.

  Odpovědět
 2. Chtěli bychom se podívat do Dubaje s přítelkyní.Mám dotaz ohledně metra.Lze koupit jednorázovou denní jizdenku na všechny spoje??,nebo si musím koupit jejich kartu??
  Dále by mě zajímalo,zda jezdí autobus přímo s Dubaje do Ferarri World Centra v ABU-DHABI,nebo musíme jenom taxikem??
  Děkuji,

  Odpovědět
 3. Zdravím, Michale,
  ano, takovou jízdenku je možné koupit. Stojí 14 dirhámů a platí v metru a v autobusech.

  O žádném autobusu, který by jezdil přímo do Ferrari World Centra nevím. Ale je možné jet autobusem do Abu Dhábí (z Dubaje jezdí každých 20 minut) a pak tuším linkou 280 přímo do parku.

  Odpovědět
 4. Jsou stanice abry nějak označeny,mají jízdní řád a není pro turistu problém najít zastávku? Děkuji

  Odpovědět
 5. Ahoj Jirko,
  na mapě vyznačeny jsou, v reálu je snadno poznáš. Pro turistu to není žádný problém. Jízdní řád nemají, většinou se čeká, až bude plná loď.

  Odpovědět
 6. obdivuji Petře Tvůj rozhled,stále mi není dostatečně jasné koupě jízdenek,zajímají mě věci na které se ptal výše Bohouš,jak se řeší platba délky jízdy,
  na jízdu metrem se velmi těším,vždy rád na cestách využívám místní dopravy,děkuji Jirka

  Odpovědět
 7. Ahoj, ta délka jízdy se u normálních jízdenek řeší tak, že na displeji automatu klikneš na stanici, kde chceš vystupovat. A podle délky trasy se určí cena jízdného.

  Pokud si koupíš předplacenou kartu a nebudeš na ní mít dostatek jízd, tak to je jako když bys jel načerno.

  Taky všude rád zkouším místní metro. Doporučuji alespoň jednou vyzkoušet Gold Class v prvním vagónu – je to docela zvláštní pocit! (I když třeba v Kodani je možné jet v prvním vagonu bez příplatku.)

  Odpovědět
 8. Ahoj Petře,
  s manželem plánujeme v únoru cestu do Dubaje a přiznám se, že mi systém jízdenek není moc jasný :-(. Když budeme 2, můžeme mít jednu např. červenou kartu dohromady? Tu potom musíme v nějakém automatu označit? Děkuji, Věra

  Odpovědět
 9. Ahoj Věro,
  pokud si pamatuji, tak to takto možné není. Každý musí mít svou jízdenku.

  Nicméně již ve dvou lidech by se mohlo vyplatit jezdit taxíkem. Je to rychlejší a není to až tak drahý, jako třeba v Praze! 🙂

  Odpovědět
 10. System jízdenek mi byl do té doby než jsme ho zažili na vlastní kůži také nejasný. 1. Bez platné jízdenky se do metra ani z něj nedostanete! 2.V každé stanici jsou automaty na jízdenky ale i
  pokladna s vždy ochotným prodavačem,kterou je z mého pohledu nejlepší využívat. 3.Pokud si koupíte na první jízdu červenou jízdenku,tuto jízdenku si schovejte a pří další jízdě
  ji předložte pokladníkovi společně s informací do které stanice chcete jet,on ji přetiskne a takto ušetříte 2 Dh za lístek jako takový,myslím že se tak dá přetisknout asi 10krát
  4. Pokud si nevíte rady ,vždy bude nablízku někdo ,kdo vám rád poradí.

  Odpovědět
 11. Ještě doplním -odbavení funguje přes turnikety ,lístek má čip,jako na horách

  Odpovědět
 12. Ahoj, chhcem sa opytat ako funguje kupovanie listkov v Dubaji. Je mozne si niekde u okienka kupit jednorazovy listok a ten treba tiez prilozit k citacke, alebo sa musi kupit cervena karta a ta sa musi hned na zaciatku nabit na
  nejaky kredit a tak sa da s nou cestovat, vobec nechapem principu kupovania listkov.dakujem

  Odpovědět
 13. Ako sa dostanem z palmoveho ostrova do centra?

  Odpovědět
 14. Je možné koupit jednorázový lístek – v metru jsou automaty i okénka s “živou obsluhou”.

  Já jsem z Palmového ostrova zpět do centra jel taxíkem.

  Odpovědět
 15. Pěkný den,

  máte někdo zkušenosti s dopravou do centra Dubaje a zpět v nočních/ranních hodinách? Mám tam mezipřistání od půlnoci do 10hodin a rád bych se z letiště podíval “na plachetnici, palmu atd.” Díky za typy a zkušenosti.

  Odpovědět
 16. Zdravím, Petře!

  Já do Dubaje přiletěl okolo půl čtvrté ráno a do centra města jsem se bez problémů dostal taxíkem. Je to vcelku rychlé a bezproblémové!

  Odpovědět
 17. Zdravím,
  chápu dobře, že celodenní jízdenka stojí 14 AED tzn. nějakých 70Kč a platí na metro a autobus. (přijde mě to podezřele levně, oproti ČR :D)
  Pokud ano, tak ji do žádného automatu nepřikládám je to tak? Pouze při kontrole ji předložím k ověření ?

  předem díky za rady, chystám se jet letos s přítelkyní do Dubaje, a spíše než trávit dovolenou u moře, ji chceme strávit procestováním celé Dubaje 😉

  Ahoj

  Odpovědět
 18. Ahoj Lukáši,
  je to tak, skutečně je levnější než u nás. A nejen ta jízdenka.

  Třeba v metru je ji nutné vložit do turniketu, takže načerno není možné jezdit.

  S tím procestováním jsme naladeni na stejné notě! 🙂

  Odpovědět
 19. Ahoj Lukáši
  27.9. jsem se vrátil z´Dubaje a při cestování metrem jsem se marně pídil po celodení jízdence za 14 AED,nakonec jsem zakoupil stříbrnou kartu za 20AED ,je už nabitá na 14 AED.Při vstupu do metra na turniketu kartu přiložíš a objeví se ti částka kolik tam máš nabito peněz,při výstupu rovněž při přiložení karty se ti objeví kolik jsi projel AED a zůstatek na kartě. karta platí 5 let a je na jízdné sleva 10% .jestli má někdo zkušenost s jednodenní jízdenkou tak napište
  ahoj.

  Odpovědět
 20. Ahoj Míro,
  včera jsem se vrátil z Dubaje. Na každé zastávce metra jde koupit červená celodenní jízdenka za 16 AED.

  Odpovědět
 21. Ahoj Lukáší,
  díky za informaci je ta červená jízdenka omezená hodinama .
  Míra

  Odpovědět
 22. zdravím
  ještě k jednodení vstupence na metro,cituji z GOOGLU z překladače -výhodou NOI karty je,že mají denní vičko AED 14,00,takže nebude učtován víc než AED 14,00 na den bez ohledu na to jak moc budete cestovat.To neplatí pro NOI Red Ticket Má někdo s tímto zkušenost.
  Míra

  Odpovědět
 23. Ahoj,

  chci se zeptat, chceme si pujcit v Dubaji auto, vyplati se to? Jak jsou tam dobre znacene cesty, neztratime se? Chteli bysme to tam trochu projet, mame si pujcit navigaci? Bude znacena v anglictine?

  Diky za odpoved

  Odpovědět
 24. Ahoj,
  jak je to prosím s mezinárodním řidičákem u půjčoven,
  je opravdu potřeba.
  Děkuji za odpověď.
  jan

  Odpovědět
 25. Ví někdo,kolik linek má metro v Dubaji v současnosti. Poslední údaj (2) je z roku 2011 a další, že se připravují. Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
 26. Musím říct že sem tam dá jet ještě tramvají
  Je to pravda

  Děkuji

  Odpovědět
 27. Jeden poznatek o Metru, který jsem se zatím nikde nedočetl: Metro se na konečných neotáčí, pouze přejede na vedlejší kolej, takže “zlatý” vůz, který byl cestou tam vpředu je cestou zpět vzadu a tudíž nemusíte mít do prvního vozu v tomto směru zlatou kartu, ale jakoukoliv jinou. Na každé stenici Metra jsou i skleněné dveře označeny, takže stačí se podle toho řídit. Celodenní karty lze dostat v automatech v Metru a stojí 16 dirhamů. Při nástupu do autobusů přiložíte kartu ke snímači, který je u každých dveří. Totéž uděláte při výstupu.

  Odpovědět
 28. Odpověď Martině: na Tvoje otázky přímou odpověď nemám, ale z pozorování provozu v Dubaji bych podobné dobrodružství nedoporučoval. Je tam ohromný provoz, hlavní ulice jsou místy až osmiproudové v každém směru a i tyto proudy jsou plné rychle uhánějících aut. Je tam tolik nadjezdů a podjezdů, že najedete množství kilometrů zbytečně když se netrefíte do správného pruhu včas. Dubajští řidiči jsou už tak vycvičení, že i dobrý řidič z Prahy by se tam cítil jako buran. Na křižovatkách když blikne zelená tak je to jako když střelí do vrabců, u nás projedou tři auta, tam deset. Za celých 14 dní pobytu jsme ale neviděli při tomto provozu jedinou nehodu! Z tohoto důvodu doporučuji raději taxíky. Pokud ale chcete vidět hodně z Dubaje, pak je nejlepší a nejlevnější Metro, které jezdí pod povrchem pouze malou část své trasy v oblasti Deiry, jinak je z něj krásný výhled.

  Odpovědět
 29. ahoj, lze jízdu taxíkem i lístek do metra platit kartou? budeme v Dubaji jen cca 12 hodin a zdá se mi zbytečné měnit peníze 🙂 díky

  Odpovědět
 30. Má zkušenost z ledna 2014 – pokud pojedete během jednoho kalendářního dne (od půlnoci do půlnoci) min. 4 jízdy metrem, vyplatí se koupit červená karta. První den za ni zaplatíte 16 Drh (papír stojí 2 Drh, jízdné 14 Drh). Na tuto kartu můžete jet během kalendářního dne celkem až 10 jízd, z toho max. 5 jízd může být do jiných pásem. Další den přijdete s touto kartou do pokladny a za 14 Drh vám tuto kartu nabijí na další den. Karta je platná max. 5 dnů. Šestý den si musíte koupit novou kartu za 16 Drh.
  Nebo si koupit jiné barvy karet. S nimi ale nemám zkušenosti.
  Jízda v „kabině strojvůdce“ (metro jezdí samo bez šoféra) mezi mrakodrapy je zajímavá – tady je nutné mít zlatou kartu, ale jel jsem tam 1x s červenou kartou a neměl jsem problém. Nikde žádná kontrola.
  Metro je čisté, ale mohli by zmenšit intervaly.

  Odpovědět
 31. Chci se zeptat, když vlezu do do stanice metra je možné uvnitř přejít na oba směry tak jako v Praze nebo musím vlézt již na povrchu do správné “mušle” kterým směrem chci jet.

  díky

  Odpovědět
 32. Odkud jezdí z Dubaje busy do Abu Dhabi, prosím? A jaká je cena? Děkuji.

  Odpovědět
 33. Prosím, jsou už na červené lince všechny stanice v provozu? Předem děkuji.

  Odpovědět
 34. Ahoj, prosím o rady
  1.) ohledně MHD:
  Chápu dobře, že když si koupím Silver card, tak mám kredit 14 AED, což znamená, že ať budu jezdit jak chci, tak mi to vystačí na jeden den, protože právě 14 AED je cena one-day lístku? A pak si dobiji třeba 28 AED a mám na další dva dny vystaráno?

  2.) Monorail:
  je levnější zpáteční lístek (2 lidi), který by měl stát 25 AED než jet tam a zpět tágem?

  3.) Kolik cca stojí delší jízda taxikem (Marina – Creek) ?
  Odhaduji tak 50 AED, ne? Takže delší cesty v případě dvou lidí určitě metrem?

  Odpovědět
 35. Ahoj. 3.8. mam mezipřistání v Dubaji, cca od 12, 00 do 5, 00 dalsiho dne. Poradite mi prosim, co stoji za to v Dubaji videt? A je mozne tam neco podniknout i pres noc? Dekuju

  Odpovědět
 36. ja som v dubai a vsetci tu klamu na hoteloch aj taxi pozor

  Odpovědět
 37. Ahoj, chci se zeptat a nikde to tu nevidim, od kolika let plati v metru deti ?
  Mam 4, 8 a 11 ti lete dite.
  Ještě jeden dotaz, na kolik asi vyjde taxi z letiste k Burj Khalifa či Mall of the ?
  Moc diik za odpoved.

  Odpovědět
 38. Koukám, že to tu bohužel není aktualizované, takže zkusím sám odpovědět na své dotazy.

  1.) Řešil jsem to vždy v metru u nákupu lístků u dispečera a podle toho, co jsem měl v plánu jsem si koupil buď single ticket nebo one day ticket.

  2.) levnější je tágo (cca 20 AED jedna cesta), nyní už je pobřeží před Palmou spojené s Marinou tramvají

  3.) vzhledem k tomu, že denní lístek stojí 16 AED (14 AED jízdné a 2 AED kartička), tak nad tágem nemá cenu ve dvou při delších cestách cenu uvažovat. Navíc Dubai je ve směru metra ucpaná, takže i doba jízdy tágem bude dost naprd (ano 6 pruhů v jednom směru a tvoří se kolony). Nevýhodou červeného metra od stanice Burjuman směrem na Jebel Ali je jeho naprosto nedostačující kapacita, takže tlačenice s Indama v metru není moc příjemná.

  Odpovědět
 39. nevíte jak dlouho trvá cesta metrem z terminálu 3 k Burj Kalifa a jaká je cena jízdného??

  Odpovědět
 40. Odhaduji min. 40 minut čisté doby jízdy, metro jede přímo z letiště, ale přecijenom to nějaký kus od odbavení je, k mrakodrapu se pak jde min. 20 min klimatizovanými tunely (vstup z Mallu – LG level). Jestli tam máš jen mezipřistání, tak uvažuj i nad zdržením se u pasovky, které nemusí být vůbec malé.
  Co se ceny týče, tak denní je za 14 AED + 2 AED je cena kartičky, což si myslím, že už se vyplatí při cestě tam a zpět, protože single ticket jsou podle délky trasy a podle zón a vzledem k tomu, že to je asi 30 km, tak by to vyšlo cenově asi dost podobně. Jinak mrakodrap se vyplatí rezervovat!

  Odpovědět
 41. Jn, to v Londýně na DLR taky, nicméně tady to je trošku zvláštní … třeba ty vágony jen pro ženy a děti nebo dokonce vyhrazení přední části autobusu pro ženy.

  Odpovědět
 42. Ahoj Johnny. Děkuji za odpověď.
  Máme mezipřistání 4:45 hod. tak jsme přemýšleli o možnosti navštívit mrakodrap.
  Teď jsi mě ještě trochu rozhodil s pasovkou. Tak nevím jestli to spíš nebude souboj s časem.
  Rezervaci bychom si udělali samozřejmě dopředu, spíš jen přemýšlím o tom, jestli mě to stojí za ty nervy, kdyby jsme nedej bože dosedli se zpožděním:-)

  Odpovědět
 43. Máme mezipřistání v Dubaji 16.3.2015 od 0.55 hod do 10,15 hod. Je možné v té době stihnout malou prohlíku centra? Nemáte někdo také takové přání? Odlétáme z Prahy 15.3. v 15,50 hod.

  Odpovědět
 44. Zdravím a mám dotaz, zda na pokoji *** hotelů bývá k dispozici varná konvice. Nemůžu se o tom nikde dopídit. Moc děkuji

  Odpovědět
 45. Ahoj,
  poradí mi někdo, kde v Dubaji rozměnit peníze (a jaké měnit-eura, dolary?). Nebo lze platit třeba v taxi kartou? Případně je lepší vybírat z bankomatu?
  A ještě dotaz k metru. Budeme bydlet na Palmě a chceme se podívat do centra Dubaje- mall, fontána,Burdž Calífa…Jakou koupit jízdenku por 2 dospělé a 2 děti(5,9 let)?
  Moc díky Vronika

  Odpovědět
 46. Jezdíme do Dubaje skoro už pravidelelně, protože jsme si ji zamilovali a vždy bez eur nebo dolarů a po pasovce a vyzvednutí zavazadel si v bankomatu vybereme dirhamy. Vždy je lepší mít místní měnu, pak člověk nemusí přepočítávat a poplatek se odvíjí podle banky (příklad: výběr 500DHS stál u ČS 112,- a třeba manželka s Raifkou poplatek neplatí žádný).
  Co se metra týče, pokud tam budete více jak pět dní, tak už je možná lepší koupit stříbrnou kartu, která Vám platí pět let, kdyby se Vám v Dubaji zalíbilo:). Tu lze dobíjet jakoukoli částkou a zbylá částka Vám na kartě zůstává po dobu platnosti. Ještě doporučí Dubai ferry- trajekt, který jezdí okružní jízdu z Dubai Marina za 50 DHS nebo 75 DHS ve zlaté třídě nebo se s ním dá dopravit od té Mariny do Al Ghubaiba a abrou přejet na tržiště a pak třeba zpět. Pozor ale na časy, jezdí tuším v 11, ve 13 a v 17 hodin.

  Odpovědět
 47. Lidičky sháním dirhamy! Pokud někomu nějaké zbyly po dovče, ozvěte se prosím na email eh.ltm@seznam.cz

  Díky

  Odpovědět
 48. Porad mi neni jasny, kdyz mam cervenou kartu a vlezu do autobusu a chci jeste prestoupit z toho autobusu na metro, napr. c. 31 z Terminalu 2 jede na Union, tam prestoupit na RED metro line, musim mit druhou cervenou kartu? To uz je asi lepsi ta stribrna, ne? :-).

  Odpovědět
 49. Nevíte jaká je přesná cena za taxík? Např. když pojedu z letiště World Central do centra. Kolik mě to bude stát? Vzhledem k tomu, že z tohoto letiště jezdí bus jen jednou za hodinu, tak zvolíme asi taxíka? Kolik za to přibližně dám? Díky moc.

  Odpovědět
 50. Pro Jarda, vlezete do autobusu, přiložíte kartu ke čtečce (Check-in), budete vystupovat, znovu přiložíte kartu (check-out) a jdete do metra a tam přeš závoru to samé.
  V tomhle případě to není přestup mezi linkami metra, tam už je to, jak říkáte. Vše tedy s jednou kartou, když je nabitá.

  Pro Roman, jde o to, co myslíte centrem? Deira, Downtown?… Pro představu taxík z terminálu 2 na Int. airport na Dubai marinu cca 40km, zhruba půl hoďky za 95 DHS. Nástupní sazba u taxíku na letišti je vždy 25 DHS, když si chytíte taxi jinde, tak asi 3 DHS (přesně nevím).

  Odpovědět
 51. Prosim vas, ak ideme do dubaja styria, odporucate taxiky,otazku mam, ci sa bezne zmestime do auta, ci je normalne ze chlap si sadne dopredu ku vodicovi. Podalsie, ak ostaneme trcat v zapche, priplaca sa? Alebo je to iba od km? Casovo je rychlejsie asi metro, ci nie?
  A prosim vas, ako je to s bezpecnostou vecer? Je bezne sa prechadzat vecer po atrakciach? Mozno hlupe otazky, pardon, ale istota 🙂 Dakujem

  Odpovědět
 52. S bezpečností večer není vůbec problém, větší strach bych měl na Václaváku :). Ano vejdete se čtyři do jedno taxi a v případě zácpy by měl řidič přepnout na čekání v zácpě, kde je menší sazba, u některých je to automaticky. Časově je to rychlejší než metro, protože Vás hlavně dopraví přesně kam potřebujete a metro má jasně danou trasu. V případě čtyř lidí na taxi i velmi levné. My ale se ženou raději metro, protože rádi chodíme a kocháme se 🙂

  Odpovědět
 53. Zdravím! Prosim o radu,ma tedy nekdo zkusenost z mezipristanim v Dubai o pulnoci a cekanim více jak 9hod.na dalsi let? Co s tim.Metro nejede,musime taxi,kdyz chceme do centra a zda se mi,že po pulnoci do rana je Dubai mrtvé město,neporadi nekdo co s vyplnenim tohoto casu? Dostaneme se k Burgh Kallifa? A odkud,kdyz Dubai mall bude zavrený? Jde to taxim?dekuji za jakoukoliv odpoved! 🙂

  Odpovědět
 54. Nevíte prosím jak se dostat z terminálu 2 na metro? Údajně zde jezdí autobusy, ale nedá se tu na ně koupit karta. Taxi má nástupní sazbu na letišti 25 DHS, to jim nehodlám dávat. Stejně chci jezdit i další dny hromadnou dopravou a kartu si budu pořizovat

  Odpovědět
 55. autobusem č. 31 za 3 dirhamy tě za 10 minut doveze k metru ,musíš mít jízdenku ,kterou ti prodají na letišti a platí samozřejmě i v metru,je dobíjecí

  Odpovědět
 56. Ahoj, měl bych dva dotazy.

  1) Když si koupím celodenní jízdenku za 14 dirhamů, tak jí taky musím “označovat” při nástupu a výstupu jako karty?

  2) Lze se s taxikářem domluvit na pevné ceně při nástupu při dopravě na určité místo? (zeptám se ho kolik to stojí k Burj Khalifa a řekne mi cenu?)

  díky!

  Odpovědět
 57. Ahoj Kevine,

  1.) Pokud vím, tak ano.
  2.) Záleží, většinou to jde. Já se podobně domluvil.

  Odpovědět
 58. Zdravím, chtěl bych se zeptat na přestupy mezi linkami metra a autobusu v jedné zóně.. když pojedu metrem v jedné zóně a zaplatím 3 AED hned poté nastoupím do autobusu a pojedu stále v té samé zoně zaplatím za autobus dalších 3 AED??

  Odpovědět
 59. Právě jsme se vrátili z Dubaje. Co se týče taxi – nástupní taxa v Dubaji je 5 AED, další peníze naskakují nikoliv podle ujetých kilometrů, ale podle času stráveného v autě! Takže v zácpách cena roste. My jeli taxi od Dubai Mall na Gold souk – cesta cca 20 min (skoro bez zácp) a cena 31 AED.
  Nástupní taxa v Ras Al Khaimah je 3 AED, načítání peněz podle stráveného času vyjde asi na stejno (jeli jsme taky cca 20 min, cena 33 AED).

  Metro je super, moc se mi líbilo, čisté, přehledné. Kupovala jsem lístky 2x, protože jsem nejdřív řekla, že chci z Al Fahidi jen k Dubai Mall (6 AED/osoba), pak jsme se ale rozmysleli a projeli se až k Mall of Emirates – na tuto trasu (Dubai Mall – Mall od Emirates – Dubai Mall) jsme si museli koupit nový lístek za 14 AED/osoba. Jeli jsme v posledním vagonu, který má velké prosklené sklo a krásný výhled.

  Odpovědět
 60. Ahoj, nevíte někdo, zda je v půjčovně opravdu potřeba mezinárodní řidičák? Díky za odpověď 🙂

  Odpovědět
 61. @ALICE: Na letisti chteji strikne mezinarodni ridicak. Ve meste se da pouzit i evropsky.

  Odpovědět
 62. Dobrý den! V pátek letíme na Bali a máme cca 8 hodin čas na přestupu v Dubai a to mezi 0:25 – 8:00. Co doporučíte navštívit v tomto nočním časovém horizontu a jak to bude s dopravou. Dá se nějaká využít místní doprava nebo bude leší taxi? Děkuji!

  Odpovědět
 63. @Pavla: Dobrý den, všechny atrakce jsou bohužel zavřené, můžete se zajet podívat do Dubai Marina, kde jsou nasvícené mrakodrapy a k Burj Khalifě a Burj al Arab. Do 1:00 jezdí metro, pak doporučuji Uber nebo taxi.

  Odpovědět
 64. dobrý den,
  poraďte někdo, je možné jet z letiště v Dubaji do centra taxíkem v 5-ti lidech (4 dospělí a dítě 11let?

  Odpovědět
 65. @Irena: Dobrý den, není to problém, stačí si vybrat jeden z větších taxíků.

  Odpovědět
 66. V clanku mate nepresnost. Metro v patek jezdi uz od 10h.

  Odpovědět
 67. @Petr Novák: Chceme jet 2 baby příští rok do Dubaje je nám přes 60 let.V cestovce mi vůbec nic neporadili.Začala jsem pátrat na intenetu.Všechny diskuse mi pomohly a spadl ze mně strach.V Praze jsem si už koupila Bedekr s mapou a kontroluji to vše dohromady.Děkuji za super informace.

  Odpovědět
 68. @Hana: Nemáte zač. To je skvělé, že chcete takhle cestovat. Ať se Vám tam líbí! 🙂

  Odpovědět
 69. @Jiri:
  Dobrý den
  v pátek se potřebujeme metrem dostat ze stanice dubai internet city do stanice Al Ghubaiba
  jezdí metro z této stanice opravdu od 10hod?
  Nebo je to od 10 z konečné?
  Mám v tom chaos někdo píše v 13 někdo v 13,30.
  Můžete mi prosím s tímto pomoci? Děkuji

  Odpovědět
 70. Poradíte mi někdo jak se dostat do přístavu:

  Pier Terminal:
  Port Rashid (Commonly known as Mina Rashid)
  Passenger Terminal 2 / 3
  Dubai, United Arab Emirates

  Budeme bydlet ve čtvrti Deira (Al Farej hotel) a potřebujeme se dopoledne nalodit. Následně budeme mít v tomto přístavu loď a dva dny na prohlídku Dubaje. Spojení s tímto přístavem mi nabízí dla mapy pouze TAXI. Poradíte někdo??
  Děkuji Jirka

  Odpovědět
 71. @Jiří: Zdravím Jirko, nainstalujte si aplikaci Uber, je to v podstatě taxík fungující přes mobilní aplikaci. Za cestu zaplatíte 20-25 dh, v přepočtu 140-180 Kč.

  Odpovědět
 72. @Petr Novák:
  Velmi děkuji, Petře, Nainstaloval jsem si do svého přechytralého telefonu aplikaci Uber a zdá se to celkem srozumitelné. Snad jen poslední info k praktickému užívání. Mé znalosti angličtiny jsou více než pasivní. Je nutné něco řešit s řidičem po telefonu, nebo jen objednám prostřednictvím aplikace a nějak se potkáme? Cestujeme 4 lidé (dva páry).
  Děkuji za odpověď. Jirka

  Odpovědět
 73. Ještě jak platit Uber? Je dobré zaregistrovat kartu a platit bezhotovostně předem, nebo je lepší platit hotově v dirhamech, dolarech, nebo eurech? Vybral bych si v bankomatu hned na letišti. A je zvykem dávat nějaké spropitné při platbě v hotovosti i při platbě kartou? Nerad bych udělal nějaké mezinárodní faux pas. :o)
  Děkuji Jirka

  Odpovědět
 74. @Jiří: Obvykle se z řidičem nic neřeší. Doporučuji si ho přivolat někde u hotelu, kde je připojení k internetu. Řidič uvidí vaši polohu na mapě a vy uvidíte, kdy přijede. Zavolá vám jen v případě, kdy vás nebude moct najít.

  Odpovědět
 75. @Petr Novák: Určitě je lepší platit kartou – poté, co dorazíte na místo. Řidičovi peníze nepředáváte, zúčtování proběhne přes aplikaci.
  Já platím všude kartou a pro jistotu si vybírám drobnější obnost peněz. Doporučuji si dát pozor na bankomaty na letištích, pokud vám nabídnou strhnutí peněz v českých korunách, vždy odmítněte. Kurz je značně nevýhodný.
  Řidiči Uberu peníze nedávejte, odpadá tak starost se spropitným. 🙂

  Odpovědět
 76. @Petr Novák:
  Velmi děkuji za informace. Snad už vím vše na co jsem si vzpomněl.
  Uvidíme. :o)

  Odpovědět
 77. Poradí mi někdo, jestli existuje nějaké spojení mezi terminálem 2 a terminálem 1? Budu odlétat z terminálu 2 a zavazadla v úschovně na terminálu 1.
  A dočetla jsem se tu, že kurzy v bankomatech mohou být rozdílné? Mám účet vedený v Kč.
  Lucka

  Odpovědět
 78. @Lucie: Ahoj Lucko,
  bohužel terminály 1 a 2 nejsou propojeny. Je třeba jet (třeba) metrem z terminálu 1 do terminálu 3, z něj lze přejít do dvojky.
  U kurzů v bankomatech je klíčové zvolit vždy místní měnu. Bankomaty někdy nabízejí možnost zúčtování v českých korunách. Tuto nabídku vždy odmítni, kurz je méně výhodný. 🙂

  Odpovědět
 79. Dobrý den, mám dotaz, dle zjištění na internetu jezdí bus do Abú Dhabí z Al Ghuibabba Bus Station, poradíte, jak se tam nejlépe dostat? Hotel máme kousek od stanice Dubai Internet CIty – hledal jsem spojení na oficiálních stránkách nějakých a spojení metra s tím druhým nějak nejde najít … Popřípadě na kolik by vyšlo taxi? Díky.

  Odpovědět
 80. @BERRY: Dobrý den, použil bych taxík, nebo Uber. Taxi bude stát přibližně 53 dh.

  Odpovědět
 81. Vrátil jsem se z dovolené jejíž část jsem trávil v Dubaji a musím velmi poděkovat Petru Novákovi za cenné rady. Jezdit po Dubaji s Uberem je velká pohoda a kvalitní služba. Objednáte, potvrdíte a hned vidíte kolik bude stát cesta. Následně za jak dlouho přijede auto, jak se jmenuje řidič a SPZ auta které přijede. Spojil jsem si aplikaci s platební kartou a o nic jsem se nestaral. Fakt velká pohoda. Ještě jednou díky!!
  Jirka

  Odpovědět
 82. @Jiří: Není zač, jsem rád, že se dovolená vydařila. 🙂

  Odpovědět
 83. @BERRY: Jeďte metrem na opačnou stranu (směr Marina) do stanice Ibn Battuuta. Tam sejděte dolů na autobusové nádraží na linku E 101 která jede přímo do Abu Dhabí. Je to ze stanice Internet City blíže, tudíž rychlejší a levnější. Na autobus lze použít silver card, (nikoliv však zpět, lístky se v Abu Dhabí kupují v hale, ne až v autobusu!)

  Odpovědět
 84. Dobrý den,jak dlouho asi trvá jízda metrem z Deiry do Dubaj Mariny?

  Odpovědět
 85. Ahoj, ještě tu nikdo neodpověděl:
  Jak je to s cenou cesty (kolik peněz mi strhnou z karty), pokud přestoupím z jedné bus linky na druhou (v rámci jedné zóny)?
  Plan Journey ukazuje 3 AED (jako kdybych nepřestoupil), ale pokud si pípnu (nástup + výstup) v prvním autobusu a to samé v druhém, tak mi to odečte 2x ne?

  A je rozdíl v používání mezi stříbrnou a červenou kartou?

  Odpovědět
 86. Tak konečně jsem našel nějaké podrobnější info, ale do hrabat se k nim teda dá práci…

  http://www.nol.ae/RtaPortal/Portal.portal?_nfpb=true&_nfls=false&lang=en&_pageLabel=home_help_FAQ

  http://www.nol.ae/RtaPortal/Portal.portal?_nfpb=true&_pageLabel=home_learn_fares_over&lang=en&_nfls=false

  Takže jestli to dobře chápu tak se Silver card jde za 1 stržené peníze cestovat max 180 minut a až 3x libovolně přestoupit – přestup musím zvládnout do 30 minut od výstupu.
  Asi nemá denní limit, pokud tedy podniknu hodně (dražších cest), vše mi naúčtují.

  Red ticket – buď denní jízdné, nebo nabít na konkrétní cestu dle počtu zón.
  Nejde přestoupit mezi autobusem a metrem, Znamená to, že mezi autobusy přestoupit jde obdobně jako u Silver?

  Odpovědět
 87. @Petr Novák: A na tu červenou kartu se dá mezi busy přestupovat (v rámci zaplacených zón) nebo ne?

  Odpovědět
 88. Pokud by někdo měl po své návštěvě Dubaje platné karty (červené nebo stříbrné), prosím, ozvěte se na ddddd@tiscali.cz Rád je za přiměřenou cenu koupím. Platí do 15.2. 🙂

  Odpovědět
 89. Jak bylo psáno výše, nástupní taxa je 5,00 a později 5,50 … opravte si to. A dále
  další peníze naskakují nikoliv podle ujetých kilometrů, ale podle času stráveného v autě! Takže v zácpách cena roste.

  Odpovědět
 90. Zdravim, prosim kolik me celkem vyjde za dva tydny cesta metrem terminal3 (mezinarodni let, prestup s emirates) – burj khalifa a zpet a kolik jde vybrat minimalne z atm na letisti? Diky moc

  Odpovědět
 91. Cena jízdného je 12 AED, minimální hodnotu výběru bohužel nevím. 🙁

  Odpovědět
 92. + 2 dirhamy za Red ticket, ne?
  resp. ticket stoji 6 (z toho 4 jdou projet)
  + 8 doplatit na požadované jízdné

  Odpovědět
 93. Prodám 2 Silver karty nabité 11AED + 25AED (300,-Kč). Valašské Meziříčí. Přidám několik zkušeností, v případě zájmu. V případě zájmu volejte 608748220.

  Odpovědět
 94. Zdravím, v 9:35 přilétáme na trminál 2 a já měl v úmyslu podívat se na Bruj Khalfa, jenže poslední vstup za 125 AED je v 11:00. Dá se to reálně stihnout? Bus 31, metro a pěšky ke vstupu? Případně dělají problém, když se člověk trošku zpozdí? Díky za odpověd.

  Odpovědět
 95. Nabízím 2 Silver karty (na jedné je 8,5 AED, na druhé 6 AED – tu je třeba před použitím dobít, lze i online pomocí platební karty – aspoň si tak ověříte, jaký kurz používá vaše banka :-)), předání v Praze, cena 100 Kč (pořizovací cenu kartiček(12 AED) neúčtuji)
  Dušan ddddd@tiscali.cz

  Odpovědět
 96. Dobrý den,

  v Květnu se chystáme do Dubaje, ráda bych se zeptala, jak je to tam s výběrem bankomatů? Zda je tu tato možnost na každém rohu, nebo pouze v některých místech a zda je možné, používat kartu VISA? Pokud s tím máte zkušenost, za radu budu ráda.

  Děkuji,

  s pozdravem KS. 🙂

  Odpovědět
 97. @KS: Dobrý den, bankomatů je relativně dostatek. Místy jsem narazil na čtyři bankomaty v podstatě vedle sebe. S kartou Visa není problém z hlediska Dubaje, jen si ověřte u své banky, že máte povoleny platby v zahraničí. Česká spořitelny tyto platby v minulosti blokovala.

  Pokud jste s kartou v zahraničí ještě neplatila, možná bude lepší bance oznámit, že se chystáte do zahraničí. Banka může v krajním případě pojmout podezření, že je vaše karta zneužívána a zablokovat ji.

  Odpovědět
 98. Dobrý den,
  Chci se zeptat trošku se v tom začínám ztrácet 😀 S přítelem teď v dubnu poletíme do Dubaje, takže mám chápat taxík je s nástupem 5-5,5 AED a pak za dobu strávenou v něm? jestli náhodou někdo nevíte průměrnou cenu za jízdu když nejsou extra zácpy? A když nechci dávat na letišti nástup 25 AED stačí jít někam kousek dál? A ještě poslední otázka zda li někdo nevíte kolik by stála cesta taxíkem od letiště(i s nástupem 25 AED) k hotelu Hilton Garden Inn Dubai Al Mina? děkuji za odpovědi 😀

  Odpovědět
 99. Zdravím Zlatuš,
  1. Nikoliv, cena se odvíjí od projeté vzdálenosti.
  2. Ano, stačí nastoupit někde mimo letiště. Nicméně nemyslím, že se to vyplatí. Ceny za taxík nejsou tak závratné. Případně můžete použít metro.
  3. Cena bude cca 41 dh

  Odpovědět
 100. Ahoj,
  akorát jsem se vrátil z Dubaje , tak můžu podat přesné info.
  Co se týče TAXI na letišti tak je to tak že z terminálu 1 a 3 jezdí přímo metro. Ale většina našich letů je na terminál 2, kde krom TAXI nejezdí nic. Nástupní taxa mimo letiště je 5 AED a na letišti je to 20AED , takže nic dramatického. Jen pozor na černé limuzíny LEXUS, jsou to také ofiko TAXI ale mají vyšší sazby. Cesta z jednoho na druhý terminál stála 60 AED.
  Jinak můj dík tady zkušenému Petrovi, za plno informací které mi byly cennými informacemi před cestou.
  Jinak doporučuji koupit průvodce od Lonely planet, je tam plno tipů a zajímavých rad. Jen ceny by nakladatelství mohlo aktualizovat. Jsou tak o 30% vyšší než jsou uváděny…..

  Odpovědět
 101. Můžu se zeptat na monorail na palmový ostrov? Ta se platí zvlášť nebo se dá využít také např. silver card? A jezdí i zpátky nebo jen jedním směrem?

  Odpovědět
 102. Dobrý den, monorail se platí zvlášť a kupte si rovnou zpáteční jízdenku. Jinak k NOL kartám výše, ale mám takový pocit, že přes účet jde dobít pouze modrá NOLcard a ty může získat pouze občan SAE. Jinak stříbrná karta má platnost 4 roky, takže pokud plánujete návštěvu Dubaje opakovat, tak bych se jich nezbavoval.

  Odpovědět
 103. Prosím, může mi někdo poradit co je výhodnější? Dobít stříbrnou kartu nebo koupit jednodenní jízdenku? Pojedu z Mall of Emirate na Burj Kalifa. Díky.

  Odpovědět
 104. Ahoj, chci se jen ujistit. Při příletu na terminál 2 nelze odjet metrem ale bus č. 31 a pak na které stanici metra nastoupit? Nebo lze přejít na terminál 3 nebo 1?

  Díky moc 🙂

  Odpovědět
 105. @Věra: no, prejit to pujde tezko, lestiste je fakt velke. Letistim autobusem jsme to prejizdeli asi 20 minut.

  Jinak nabizim 2 stribrne karty nabite na 13,5 dirhamu kazdou.

  Odpovědět
 106. Nevim jestli to tady padlo, ale radeji to pisu 🙂 Pokud nemate na karte alespon 7,5 AED, tak vas to do metra nepusti. To je totiz maximalni sazba, kterou projedete pres 3 pasma a nebo si zapomenete “odpichnout”. Takze pozor na to. Jinak aktualne stoji jizda v ramci jednoho pasma 3,5 AED, pres 2 pasma je to 5 AED a zminene maximum je 7,5 AED.

  Odpovědět
 107. Dobry den mam len jednu kratku otazku ?

  Na palmovy ostrov je vjazd autom volny ? da sa tam ist do aquaparku Adwenture autom ?

  dakujem pekne …

  Odpovědět
 108. @Robert: Dobrý den, Roberte, ano, na palmu lze zajet autem. Na Nasimi Beach je parkoviště. Z něj jezdí shuttle přímo k Aquaventure.

  Odpovědět
 109. dobrý den,
  mám dotaz, budeme v Ras Al K dva dospělí a tři malé děti.
  chceme jet taxíkem na kraj Dubaje k prvnímu metru. kolik nás cca bude stát cesta?
  a následně metrem do Dubai Mall. od kolika let se platí metro za děti?
  Děkuji Petra

  Odpovědět
 110. Dobrý den, taxi jsme platili k Dubaj Mall asi 450/500 AED.

  Odpovědět
 111. Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat: Z pohledu dopravy po všech zajímavých místech Dubaje, ve který části Dubaje je nejvýhodnější najít ubytování? Abychom minimalizovali čas a náklady? 🙂 Děkuji

  Odpovědět
 112. @petra: @petra: Dobrý den, Petro, pokud budete ubytovaní v hotelu v RAK, je vysoká pravděpodobnost, že hotel bude nabízet autobusovou dopravu do Dubaj Mall a zpět. Např. v Hilton Resort je možnost takového výletu 3x týdně a to za cenu 125 AED / os/ zpáteční lístek. Co se týče taxi – minulý týden nás cesta RAK-Dubaj stála 200 AED, cesta zpět pak 350 AED.

  Odpovědět
 113. Zdravím, mám dotaz, letím za 14 dní do Dubaje do Ramada Beach Ajman, a chci se juknout na Burž Khalifu, lístky už mám koupené a teď mi jde jen o dopravu, plánuji jet z hotelu taxíkem k metru Abu Hail Metro Station a dále pokračovat metrem, rád bych věděl jak fungují karty v metru, koupím jednu pro sebe a druhou pro přítelkyni nebo nám stačí jedna? koupil bych asi stříbrnou, pojedu jen trasu Abu Hail-Dubai Mall – Emirates Mall- a zpátky, předem díky za rady! 🙂

  Odpovědět
 114. Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda máte někdo zkušenost s celodenním taxi ? 28.8 letíme do Ras al Chajma a určitě chceme na den do Dubaje. Přemýšlíme jestli je lepší vzít zájezd o cestovky a nebo si vzít celodenní taxi a jet si po vlastní ose ?

  Odpovědět
 115. DOBRÝ DEN, MĚLA BYCH DOTAZ, JESTLI JE LEPŠÍ K DABAI MALL JET METREM NEBO RADĚJI TAXÍKEM (BUDEME UBYTOVANÍ V HOTELU HILTON V Jumeirah Beach). DÁLE PROSÍM O INFO, JESTLI SE DÁ V DUBAJI NA TERMINÁLU 3 EMIRATES KOUPIT PO PŘÍLETU V BEZCELNÍ ZÓNĚ ALKOHOL. MOC DĚKUJI

  Odpovědět
 116. Ahoj,chtěl bych se zeptat,jestli někdo neví o autobusovém spoji z Dubaje do Muscatu. Popř.místo odjezdu a cas. Budeme v Dubaji až v 18hod a potřebujeme se dostat busem do Muscatu. Diky moc za info

  Odpovědět
 117. Dobrý den,
  letíme poprve do dubaje. Jede s námi i náš dvouletý syn a řešíme právě dopravu. Netušíte prosím jak řeší taxi dětské sedačky? Jaký způsob je nejlepší.
  Děkuji

  Odpovědět
 118. @Markéta: Zdravím Markéto, mám pro vás dobrou zprávu. Od letošního července musejí být všechny taxíky vybaveny sedačkami pro nejmenší děti. 🙂

  Odpovědět
 119. @Pepa: Dobrý den, za jakých podmínek (cena, zaslání) nabízíte karty?

  Odpovědět
 120. Dobrý deň, Chcem Vás poprosit o info
  Budem v Dubaji tri dni, prvýkrát a ak chcem využívať metro, tak si kúpim červenú kartu, komunikoval som cez chat kde mi bolo povedané, že silver kartu mozem použit len na týždenny listok a ak chcem denný lístok mozem pouzit len červenú kartu a jej cena je pre denný lístok 20 AED + 2 AED za kartu. Ak som správne pochopil, prvy den kupim kartu za 22 AED a na druhy den ju dobijem za 20 AED a mám zase celodenný lístok. Možem potom v rámci metra jazdit celý den cez všetky zony neobmedzene ? Dakujem.

  Odpovědět
 121. Zdravím cestovale, prosím o radu jak se dostat v Dubaji z terminálu 2 na Metro červené linky. Děkuji

  Odpovědět
 122. @Mirek: Mirku,z dvojky špatně.Po příletu si vždy radši beru taxi.

  Odpovědět
 123. Dobrý den, ráda bych věděla jak se nejlépe dostat v Dubaji z terminálu 2 k Burj Khalife? Je lepší si vzít taxi když jsme 4? A kolik by taxi z letiště k Burj Khalife asi tak stálo? Děkuji za odpověď

  Odpovědět
 124. Je nějak omezeno cestování metrem se zavazadly? Slyšela jsem, že se do metra nemůže s větším kufrem. Díky za odpověď.

  Odpovědět
 125. Zdravím všechny!

  Mám několik konkrétních dotazů, na které jsem nikde v diskuzích nenašla odpovědi, tudíž budu ráda, když se někdo podělí o zkušenost:
  Na konci ledna máme jednodenní stopover v D. na cestě do Austrošky. Budeme čtyři dospělí a 10měsíční mimčo a v D. přistaneme 27. 1. kolem 01:30 AM:

  1) Chytáme se s taxíky na letišti i tomhle počtu? A řeší nějak dětské sedačky?
  2) Co se týče hotelu, nějaký si zabookuji přes booking apod. a vzhledem k tomu, že odlétáme 28. 1. dopoledne, bookuju si teda 2 noci, že? K tomu ještě, jestli je normální check-inovat se v hotelu v těchto nočních hodinách?
  3) Chystáme se na Burj Khalifu. Máte ještě nějaký další typy, který by se dal stihnout spolu s tím v jeden s ohledem na mimčo?

  Předem Vám všem díky a přeju krásné cestování
  Lenka A.

  Odpovědět
 126. Zdravím, prosím o radu jaka karta na MHD v Dubaji je lepší, pokud budu MHD využívat denně a často i k 5,6 jízdám. Pokud pojedu 1 nebo 2 z karty se odečte kredit. Pokud pojedu např 6, tak se vyplatí asi denní jízdenka. jakým způsobem ji na kartu dostanu? Poraďte prosím jakou kartu koupit a jak ji používat aby to bylo při častém cestování výhodné. Dekuji

  Odpovědět
 127. Máte prosím někdo nějaké informace , co se půjčoven kol týká? Jaké jsou ceny za půjčení kola, půjčovny v kol v okolí Dubaj internet city, atd. Děkuji

  Odpovědět
 128. jak se dá jet busem z Ras-al-Khaimah do Dubaje ?

  díky za radu
  martin

  Odpovědět
 129. Ahoj,
  jsem teď v Dubaji a nechce se mi kupovat zdejší sim. Rád bych využil wi-fi ve stanicích metra. Ve všech návodech jsem se dočetl, že zadám telefon a příjde mi kod a hotovo. Jenže mi tam nejde vložit české číslo. Píše to, že to chce jen Dubajské. Ne na to nějaký hack? Díky.

  Odpovědět
 130. Prosím ví někdo, zda jde v cechach zjistit zustatek na silver card? Mame dve, bohuzel pri posledni jizde v busu to preskocilo tak rychle, ze jsem nepostrehla zustatek…

  Odpovědět
 131. @Mirek:
  Zjišťoval jsem si půjčení kola na výlet po pouštní cyklostezce, bohužel jsem pak onemocněl, takže z toho nic nebylo:
  http://www.trekbikes.ae

  (Aluminium)

  50 aed- First Hour
  90 aed- Up to 4 Hours
  125 aed- Whole Day

  (Carbon)

  80 aed- First Hour
  100 aed- Up to 4 Hours
  175 aed- Whole Day

  Add:
  Pedals- 15 AED (look,shimano,spd)
  Gel/Saddle Cover- 10 AED
  Extra Helmet- 15 AED
  Track Pack- 10 AED

  Odpovědět
 132. Pro všechny, co se bojí cesty z terminálu 2:
  Vůbec nic na tom není, jen si musíte předem zajistit červené (musí být nabité) nebo stříbrné karty (jdou dobít po internetu). To je jediná komplikace.
  Jakmile vyjdete z terminálu, dáte se na ulici doleva a po pár metrech uvidíte v silnici nástupní ostrůvek autobusové zastávky. Na letišti je jednosměrný provoz (jako třeba v Praze), takže musíte dát pozor kterým směrem autobus jede (pro oba směry staví v té jediné zastávce).
  Tady je schéma sítě:
  http://dubai-buses.com/pdf/FullBusNetwork_sm.pdf
  Tady vyhledání spojení:
  http://wojhati.rta.ae/dub/XSLT_TRIP_REQUEST2?language=en

  Odpovědět
 133. Dobrý den, prosím poradíte mi s dopravou po Dubaji. Letíme v květnu, chci se zeptat jestli mi poradíte jakou si koupit kartu na celý den, když chceme přejíždět po dubaji. Jsem z těch karet dost zmatená, jak si nabít na jakou vzdálenost.

  Děkuji moc za radu

  Monika

  Odpovědět
 134. Jak se dostanu z terminálu 3 po půlnoci? Mám si nainstalovat aplikaci Uber? Děkuji

  Odpovědět
 135. @Milena: Asi záleží kam 😉
  Bus C01 jezdí po Deiře až do 2:50

  Odpovědět
 136. @Monika: Tady je to docela pěkně vysvětlené:
  http://www.nol.ae/RtaPortal/ShowDoc/StaticContentRepository1/pdf/en/NOL_Brochure

  Jesti chcete celodenní, tak jedině Red Ticket 20AED na den + 2 AED na pořízení karty. Po 5 celodenních lístcích potřebujete novou kartu.

  Pokud člověk ale jede jen ráno někam a večer zpět, tak se to nevyplatí a je lepší platit si jednotlivé jízdy. Stříbrná je dražší na pořízení, ale zas má levnější jízdné. A tady na stránkách je určitě udáte 🙂

  Odpovědět
 137. Prosím poradíte mi, budeme se dopravovat po Dubaji metrem a busy a chceme se potom dostat do Madinat Jumeraih. Pojedeme metrem k mall od the Emirates, no a pak nevíte, jestli busy jezdí oběma směrama? Na mapkách linek busů je vidět 81, ale nevím jestli je to oběma směrama, nebo jen jedním.
  Díky moc za radu.
  Monika

  Odpovědět
 138. Můžu se zeptat, kde se dají ty karty dobít? A existuje třeba nějaké rodinné jízdné, nebo děti platí stejnou cenu jízdného jako dospělí?
  Děkuji.

  Odpovědět
 139. @Michaela: Děti do 5 let jezdí zdarma, ostatní musí mít platnou jízdenku. Žádné skupinové jízdné není.
  Stříbrné karty se dobíjejí v automatech ve stanicích metra a na některých autobusových zastávkách nebo na http://www.nol.ae (top up)

  Odpovědět
 140. Když jdete do metra, musíte mít na (stříbrné) kartě nabito minimálně 7,50 Dirhamů, což je cena přes všechny zóny v metru, jinak vás turniket nepustí. Při výstupu zase musíte pípnout kartou na turniketu a odečte se podle toho kolik zón jste projeli. Myslím že za jednu zónu 3,00 a za 2 zony 5,00 a jinak těch 7,50. Pozor, karta lze nabíjet jen násobky 5,00. Tedy pokud potřebujute jet metrem na letiště třeba jen jednu zónu a máte na kartě 7,00, musíte dobít minimálně dalších 5,00, pak vás turniket pustí. Při výstupu vám strhně po jedné zóně 3,00 a na kartě vám zbyde 7+5-3=9,00 nevyužitých Dirhamů a s těma odlítáte domů 🙂

  Odpovědět
 141. Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda-li je možné na stříbrnou kartu nahrát tkzv. oll zones (celodenní jízdenka)? Na červenou kartu to lze. Děkuji.

  Odpovědět
 142. @Vlastík: Ahoj Vlastíku, celodenní jízdenku na stříbrnou kartu nelze nahrát. Pouze týdenní.

  Odpovědět
 143. @Petr Novák: Děkuji za odpověď. Chápu to tak, že když přiletím v sobotu mohu si nahrát týdenní jízdenku sobota – pátek a kolik mě to bude stát?
  Děkuji.

  Odpovědět
 144. Zdravím, ještě bych měl dotaz: Budu v Dubaji necelé dva týdny, je výhodnější červená nebo stříbrná karta?

  Odpovědět
 145. @Vlastík: Mrkni na ceník MHD v Dubaji. Co se víc vyplatí, nelze moc říct… záleží, jak moc budeš cestovat MHD.

  Pokud budeš cestovat několikrát denně, kup si stříbrnou týdenní a program si naplánuj tak, ať máš nejvíc cestování právě v oněch sedmi dnech. 🙂

  Odpovědět
 146. Můj aktuální poznatek k taxi…Doporučuji využívat vždy oficiální ” barevné ” taxi. I Uber mi teď naúčtoval z letiště dvojnásobek ceny. S Uber cesta z terminálu 2 do hotelu Citymax Bur Dubaj 80 dirhamů, zpátky s ofiko taxi 45.

  Odpovědět
 147. @Pavel: Zdravím Pavle, pokud skutečná cena neodpovídala té odhadované, můžete jízdu reklamovat. Pokud bude reklamace úspěšná, Uber vám vrátí peníze.

  Odpovědět
 148. Dobrý den, pokud má někdo zájem, zůstala mi SIM se spoustou volných minut a 8GB dat, platnost je ještě 10dni, přidám i RTA kartu, kde je 12 dirhamu. michal.hrbek82@gmail.com

  Odpovědět
 149. Dobry den, prosim o radu. Za 14 dni letime do Dubaje, 8 lidi. Prilet mame ve 2 hodiny rano. Musime se dostat do hotelu Best Western Plus Pearl Creek hotel, tusim, ze je to ctvrt Al Sabkha. Jakou dopravu do hotelu zvolit? Pripadne, kde a jake jizdenky koupit? Jedou s nami i deti (12, 6, 2 roky). Kupuji se jizdenky i pro ne? Dekuji moc za odpoved.

  Odpovědět
 150. Zdravím, jsem v Dubaji – je to paráda. Koupil jsem si Silver card trochu pokulhávám v dopravě. Mohu na Silver card s týdenní all zones cestovat mimo metra také v tramvaji a autobusu?
  Děkuji moc za info.

  Odpovědět
 151. Ještě bych se zeptal zda-li se dá dojet na Terminál 2 jinak než taxíkem? Metro zastavuje pouze na terminálu 1 a 3.
  Děkuji za radu.
  Vlastík

  Odpovědět
 152. @Michal: Dobrý den Michale, prosím, kde koupit datovou Sim kartu. Děkuji

  Odpovědět
 153. Dobrý den, co je prosím lepší-levnější varianta? Z letiště v Dubaji do hotelu Rixos premium Dubai, dle mapy je to cca 38km .. Taxi nebo Uber? Přílet máme o půlnoci do Dubaje. Děkuji mockrát.

  Odpovědět
 154. Zdravím,

  prosím, jak se dostaneme k Dubai Frame? Je lepší metro na Al Jafiliya Station a dojít přes park pěšky (google mi pěší trasu nevyhledal), nebo je jistější taxi? A byl někdo na světelné show v Dubai Garden Glow? Prý je to poblíž.

  Díky
  Lenka

  Odpovědět
 155. Dobry den, prosim o radu, zdali je bezpecne pujcit si v dubaji automobil a na vlastni pest bez zkuseneho pruvodce cestovat po emiratech treba do fujairy k omanskemu zalivu? Nebo se zastavit jen tak v nekterych turisty nevyhledavanych mestech ci vesnicich? Dekuji Mirek

  Odpovědět
 156. @Mirek: Zdravím,v Dubaji zvládnete vše MHD.Auto bych si tam nikdy nepůjčila,i když Dubaj znám velmi dobře.Neskutečný provoz,špatné parkování.Nevím,kdw budete ubytován,ale jízda po Dubaji metrem,autobusem i tramvají je docela zábavná.Přeji krásný pobyt.

  Odpovědět
 157. Prodává někdo stříbrnou.kartu?Třeba i prázdnou?

  Odpovědět
 158. Dobry den pane Nováku, prosim o radu, zdali je bezpecne pujcit si v dubaji automobil a na vlastni pest bez zkuseneho pruvodce cestovat po emiratech treba do fujairy k omanskemu zalivu? Nebo se zastavit jen tak v nekterych turisty nevyhledavanych mestech ci vesnicich? Dekuji Mirek

  Odpovědět
 159. Dobrý den, jsme v Dubaji a chtěli jsme si vyzkoušet jízdu metrem v gold class. Je to super. Myslím, ze to za to stojí a hlavně to ocení ti, kdo jezdí v Praze tramvaji!!! (pražské metro není tak hrozné ;-)) 😀 Koupili jsme si kartu gold, několikrát nabíjeli a několikrát cestovali po Dubaji. Dnes, cestou do našeho ubytování v Dubai Marina, přesto, ze velmi ochotný pan v informacích sdělil výši platby za cestu a ubezpečil, ze máme na kartě přesně tu částku a není potřeba dobíjet, při výstupu z metra DAMAC se ukázalo na turniketu minus 1 a turniket pískal. Ovšem turniket nás pustil, nikdo nic nechtěl doplatit??!!…

  Můj dotaz – normálně příště dobiju gold kartu a cestuji nebo se zablokovala? Platím pokutu kvůli 1 Dirhemu nebo…?
  Díky za odpověď!

  Odpovědět
 160. Dobrý den, stalo se mi to samé,myslím siže při dalším dobití,si to automaticky strhlo o 1 dirham navíc.Určitě bych si s tím hlavu nelámala.í

  Odpovědět
 161. Dobrý den, stalo se mi to samé,myslím si,že při dalším dobití,si to automaticky strhlo o 1 dirham navíc.Určitě bych si s tím hlavu nelámala.í

  Odpovědět
 162. Dobrý den,
  jak je to s MHD a taxíky v pátek, kdy je údajně svátek, z letiště se potřebujeme dostat do Sharjah (Hotel Sheraton Sharjah Beach) okolo 19. hodiny .
  Děkuji předem za odpověď.

  Odpovědět
 163. @Drahoš: Do Sharjah pouze taxíkem.Nevím,že by tam z letiště jezdil nějaký autobus.

  Odpovědět
 164. Prodám 2 NOL card, které mi zbyly z návštěvy Dubaje. Zůstatek na nich je 8 a 7,50 AED. Cena dohodou. Email: groven66@gmail.com

  Odpovědět
 165. V březnu jsem navštívil Dubai .Jel jsem na doporučení taxíkem firmy Careem. Potřeboval jsem z AirPort Sharjah do hotelu Atana ,cca 60 km .Ne že pro nás taxíkem nepřišel před letiště , musel jsem za nim zajet k hotelu a ve finále nás řidič okradl o 80 AED.Reklamoval jsem to u Careemu.Firma to uznala, omluvila se ale peníze nevrátí .Careem mi dal bonus 80 AED na další cestu.Ale až jsem byl doma,takže mi to je k ničemu.Pak jsem využíval jen “ městské taxi” ,Jsou levnější a vždy cena seděla,takže doporučuji z mé zkušenosti nevyužívá Careem . Pokud by měl někdo nějaký dotaz, rád odpovím .email: Macek1971@seznam.cz

  Odpovědět
 166. ahoj,existuje dopravní spojení mezi RAS AL K a Dubají,kromě taxi a když si půjčím auto,kde ho nejlépe v Dubaji nechat(tam chci jezdit metrem)?Díky

  Odpovědět
 167. Jedeme do Dubaje 6 dospelych a 3 deti (2,6,8). Protoze chceme i trochu cestovat a na dva dny jet do parku v Abu Dhabi, planujeme pujcit si dve auta. Mam nekolik dotazu:
  1) Jak je to se sedackami do pujcenych aut? Dvoulete dite urcite sedacku, ale mohou mit starsi deti (6 a 8 – 125 a 145 cm jen podsedaky (buster) nebo museji mit take sedacky?
  2) Letime se Smart Wings, chteli bychom pro male dite vzit certifikovanou autosedacku do letadla, mate s tim nekdo zkusenosti?
  3) Kdyz jezdi deti v taxiku, maji take nejake sedacky nebo jezdi bez?
  Dekuji za pomoc

  Odpovědět
 168. Chcel by som sa opýtať, ako funguje doprava autobusom? Pri vstupe si musím “pípnuť” kartu a  takisto aj pri vystupovaní si musím “pípnuť” kartu?

  + existuju neobmedzené 7 dňové lístky?

  Vďaka

  Odpovědět
 169. Ještě doplním -odbavení funguje přes turnikety ,lístek má čip,jako na horách

  Odpovědět
 170. Zdravím, chtěla jsem se zeptat v Dubaji v metru musím být ve vagónu pro ženy a nebo mohu být s manželem.
  Děkuji

  Odpovědět
 171. Dobrý den,,jedeme do Dubaje v období ramadánu. Jsou jiné otvírací doby(obchody,trhy,doprava)? Jak je to s dopravou na Palm.ostrově od hotelu ke kolejce? Díky
  .

  Odpovědět
 172. @marie kozlová: U 4* jsme měli vždy, jak je to u 3*, nevím. V jednom 4* jsme měli dokonce mikrovlnku, ale vyhazovala jističe, tak se nedal používat… ale byla tam.

  Odpovědět
 173. Dobrý den, prodám dvě silver card (doprava metrem a jinými MHD prostředky po Dubaji)
  Karty jsou zakoupené 2.11.2019, platnost karet je 5let, na každé je nabito 7dirgamů.
  Na ceně se můžeme domluvit + ráda zodpovím jakékoli turistické info k Dubaji (když budu vědět)
  Karty je možné po domluvě vyzvednout na pražském letišti nebo na Kladně.
  Poštou ani jinak nezasílám.
  V případě zájmu mě kontaktujte na vitny.l@seznam.cz

  Odpovědět
 174. Nabízím 2ks stříbrné karty na MHD nabité každá na 20AED , zakoupené únor 2020 ….cena 200Kč za obě
  Nabízím SIM kartu operátora Virgine, 2+1 GB, málo čerpané mobilní data ,zakoupená únor 2020
  sousekslodge@seznam.cz

  Odpovědět
 175. Ahoj nikde se nemohu dočíst, jestli děti taky platí za metro v Dubaji,jestli musí mít taky samostatnou kartu,a dokolika let je počítán věk dítě do 15 nebo 18 let??? Moc děkuji za info Denisa

  Odpovědět
 176. Dobrý den, může na jednu nol silver card cestovat více cestujicích?
  Předem děkuji za odpověď

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *