Tipy na výlety

Atrakcí a cest, jak se zabavit, je v Dubaji a jejím okolí spousta. Stačí si jen vybrat podle svého gusta:

  • Obchodní centrum Mall of the Emirates v sobě kromě řady opravdu luxusních obchodů skrývá i jeden unikát – lyžařskou sjezdovku Ski Dubai!
  • K Dubaji neodmyslitelně patří i poušť, a co teprve takové pouštní safari s velbloudy, čtyřkolkami a sjížděním dun!
  • Burj al Arab je považován za jeden z nejluxusnějších hotelů světa. Tak proč si do něj nezajít třeba na večeři?
  • Nejvyšší budova světa Burj Khalifa nabízí nádherný výhled na okolí, přijdete-li k ní navečer, můžete se pokochat i nádhernou fontánou v ceně několika miliard dolarů!
  • Jumeirah je luxusní čtvrť při pobřeží, leží na ní třeba mešita Jumeirah – jedna z mála, do které mají povolen vstup i nemuslimové.
  • Dubai Marina je moderní přístaviště, ve kterém kotví ty nejluxusnější lodě a jachty světa.
19. února 2017 Petr Novák

Diskuze k článku (9 komentářů)

Lenka (1)
14.1.2014
22:22

Ahoj Petře,v březnu se chystáme v kolektivu žen na Srí Lanku a máme v plánu 24 hod Stopover v Dubaji. Ubytování plánujeme v hotelu Admiral u metra Al Fahidi. Máme v plánu navštívit Palmový ostrov, Mall Emirates, trh s kořením a zlatý trh…vidět Burj Al Arab a vyjet na Burj Khalifa. Chtěly bychom to všechno projet metrem, ale nevim jak nejlépe to poskládat, když na to máme jen 1 den. Moc děkuju za radu a pomoc. Lenka

Odpovědět

takú istú zjazdovku majú aj v Moskve.

Odpovědět

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli se dá v Dubaji něco dělat-vidět, od cca 2 hodiny ranní kdy přiletíme…myslím kromě luxusních barů, na to asi nebudeme mít ani oblečení ani budget 🙂
Máme zaplacený až první vstup na Chalífu v 8.30.
Díky moc.

Odpovědět

Ahoj všem , moc jsem chtěla poprosit o radu, jelikož v patek letime do dubaje na lod na tyden a pak v patek je check out po snidani a letadlo nam leti az vecer, nemate nahodou někdo zkušeenost kde si nechat , uschovat kufry? moc děkuji 🙂

Odpovědět
Mirek (10)
18.10.2017
21:36

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na hotel citymax al barsha. Je vhodný na poznávání Dubaje? Jak je to s čistotou, vybavením a servisem v hotelu?
Chtěl bych do Dubaje na 10 denní dovolenou a nechci se zklamat. Děkuji

Odpovědět
Petr Novák (255)
19.10.2017
12:01

@Mirek: Zdravím Mirku, záleží na vašem termínu a představě o ceně ubytování. Já bych však nejspíš zvolil jiný hotel. Ne, že by byl Citymax Al Barsha vyloženě špatný, ale většinou je k dostání lepší muzika za méně, či stejně peněz.

Odpovědět
Mirek (10)
19.10.2017
21:42

@Petr Novák: Dobrý večer pane Nováku, chceme s manželkou letět do Dubaje na přelomu listopadu a prosince cca 10 dnů. Rozpočet je omezený na 45000 za dvě osoby včetně letenek. U cestovních kanceláří za tuto cenu jsou v podstatě dva hotely. Pokud můžete prosím něco konkrétního doporucit, děkuji předem za info.

Odpovědět
Petr Novák (255)
21.10.2017
14:49

@Mirek: Dobrý den, lépe mi vychází třeba Rove City Center.

Odpovědět

Dobrý den pane Novák,
letíme do Dubaje 2.12-9.12.
hotel Double Tree by Hilton Marjan Island v Ras Al Khaimah. Chtěli bychom samozřejmě výlety do Dubaje -Burdž chalífa,Burdž al-arab, atd. Můžete prosím poradit jak nejlépe cestovat? Zda-li taxík, výlet od cestovní kanceláře, soukromý průvodce nebo si půjčit auto?A jak se to cenově pohybuje z této oblasti. A nemusí být vstupenky na Burdž chalífa rezervovány dopředu?
Velice děkuji za odpověď

Odpovědět

Přidejte komentář

Všechny nové komentáře osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.