Když budete na mapě hledat, kde je Dubaj, nalistujte stranu s mapou Asie. Dubaj leží právě na tomto kontinentu, přesněji v oblasti Perského zálivu. Zajímavé je, že Dubaj leží pouhých pár metrů nad hladinou moře.

[ad1]

Dubaj je město, které je součástí Spojených arabských emirátů. Není jeho hlavním městem, tím je Abú Dhábí ležící jižně od Dubaje. Na severovýchodě Dubaj sousedí s emirátem Sharjah, na západě s emirátem Ajman a na jihu leží stát Omán. Téměř celý povrch země v Dubaji tvoří poušť.

6 komentářů

 1. Byl jsem v Dubaji před dvěma lety a zaujalo mne obchodní centrum s obrovskými akvárií. bohužel nemohu najít kde to bylo resp. jak se to jmenovalo. Prosím o info.
  Díky

  Odpovědět
 2. Dobrý den, dá se koupit lístek na metro na celý týden? ze všech dostupných zdrojů jsem nenašla, že by nabízeli něco jako v Praze – 3denní, 5 denní. Sama jsem vloni kupovala červenou kartičku na celodenní jízdu, teď ale nechci být limitovaná během celého týdne, chci využít i gold class. Ještě by mě zajímalo jak se ideálně dostanu k mešitě Jumeirah? snažím se najít podrobnou mapu k vytištění, ale zatím nenacházím. děkuji moc za odpověď.

  Odpovědět
 3. Adriano, vícedenní lístek bohužel Dubaj nenabízí, takže nezbývá než to řešit vždy denními nebo jednorázovými lístky (případně dobíjecími).
  K mešitě jezdí několik autobusů, bohužel jezdí většinou ve směru pobřeží a nikoliv kolmo od zastávek metra, záleží tedy odkud pojedeš (k plánování využij například vyhledání trasy veřejnou dopravou na google maps), v Dubaji je pak na každé zastávce podrobná mapka se spoji.

  Odpovědět
 4. Dobrý den, chci se zeptat, naleznu někde na internetu jízdní řády metra? Díky za odpovědi Radek

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *