Atlantis Dubai (oficiálním jménem Atlantis, the Palm) je luxusní pětihvězdičkový hotel, jenž leží v dubajské čtvrti Jumeirah na uměle vybudovaném ostrově ve tvaru palmy. Architektura vychází z druhého hotelu řetězce Atlantis, který leží v bahamském Nassau.

Hotel Atlantis Dubai

Vlastní vodní park, 1 639 pokojů a slavnostní otevření za 480 milionů korun

Atlantis Dubai je zaměřen převážně na rodiny s dětmi, se zbytkem ostrova ho spojuje jednokolejka. V hotelu s nezaměnitelným vzhledem je 1 539 pokojů, které jsou rozloženy na třiadvaceti patrech. Obří konferenční místnost má rozlohu 45 000 metrů čtverečních, navštívit můžete 13 restaurací různých světových kuchyní a několik apartmá včetně toho prezidentského.

Hotel Atlantis Dubai byl slavnostně otevřen 24. září 2008 – a to slovo slavnostně je skutečně na místě. Oslava vyšla v přepočtu na 480 milionů korun a v jejím průběhu byl odpálen do té doby největší ohňostroj na světě skládající se ze 100 000 rachejtlí. Ty byly odpalovány ze 700 stanovišť napříč celým palmovým ostrovem. Otevírací show navštívily známé osobnosti včetně Denzela Washingtona, Chrise Tuckera, Lindsay Lohan či Petry Němcové.

[ad1]

Tobogán se žraloky a akvárko s delfíny

Součástí rezortu Atlantis Dubai je vodní zábavní park Aquaventure, který v sobě skrývá mimo jiné jeden děsuplný tobogán. Leap of Faith je průhledný tubus, který vám v průběhu jízdy dopřeje pohled na okolo plovoucí žraloky, od nichž vás dělí jen několik centimetrů tlusté plexisklo. Zahlédnout tento tobogán jste mohli také v dobrodružné show The Amazing Race.

Nejsou-li tobogány váš šálek čaje, můžete navštívit privátní delfinárium Atlantis Dubai a zaplavat si s těmito vodními savci.

13 komentářů

 1. v Atlantisu je udajně ohromné akvarium přístupné veřejnosti,je to tak? dozvěděl jsem se už nevím kde,o podvodním hotelu Hydropolis,na nové mapě Dubaje je uveden,ale nenašel jsem ani jeho internetové stránky.K němu má vést podmořský vlak,pokud je to pravda,je možné se tímto vlakem svést?
  Děkuji

  Odpovědět
 2. Zdravím, Jiří!

  Plány na výstavbu podvodního hotelu Hydropolis sice byly
  představeny v roce 2006, avšak dodneška se se stavbou nepohlo ani o píď. Hotel tedy neexistuje.

  K akváriu – jmenuje se The Lost Chambers Aquarium a mělo by jít navštívit i tehdy, nebudete-li ubytován přímo v hotelu. Více zde!

  Odpovědět
 3. ahoj,,
  v hotelu Atlantis jsem byla ubytovaná a musím říci nádherné .samotné akvarium v hale hotelu mě uchvátilo 🙂 a líbilo se mi mnohem více než ono slavné v obchodním centru ,které jsem mohla taktéž porovnat 🙂
  dovču jsem tam trávila na přelomu února a března a o velmi teplé počasí nebyla nouze 🙂 moře taky paráda a do bazénu před pláží jsem ani nešla ,to by byla škoda :)Lidé tam jsou moc přátelští ,usměvaví a personál dělá vše pro blaho návštěvníků hotelu 🙂 ani na pláži nebyla nouze o pití ,jídlo a jiné dobroty 🙂
  vřele doporučuji všem co váhají .Já se tam rozhodně znovu vrátím 🙂

  Odpovědět
 4. K hotelu Atlantis je nejlépe cestovat taxíkem, alespoň jednu cestu (lépe tam), zpět potom Monorailem až na “pevninu”, ale odsud budete muset jet zase taxíkem, protože okolí je rozkopáno kvůli výstavbě tramvaje. Doporučuji si vzít taxi ihned po vystoupení z konečné stanice Monorailu.

  Odpovědět
 5. Mohu se zeptat zda-li někdo plaval s delfíny a co za to???? Díky za info…

  Odpovědět
 6. S delfíny jsem neplaval, ale levná záležitost to není, chtějí za to 180 dolarů v delfináriu a v hotelu Atlantis dokonce 220 dolarů. Je lepší se smířit pouze s vystoupením delfínů, které stojí 30 dolarů.

  Odpovědět
 7. V Atlantisu jsme stravili jeden tyden loni. Preplneno u bazenu a velke nadseni jsme nezazili ani na pokojich. Obecne jsme se shodli, ze spolecne prostory hotelu jsou lepsi nežli vnitrni vybavenost. Navíc more u Atlantisu je diky umelym zakoutim plaze prehrate a pritahuje spousty meduz. Oproti tomu pobyt na Jumeirah, konkretne Jumeirah Beach Hotel byl mym nejlepsim zážitkem. Porad jsme premysleli co jim vytknout a nic jsme proste nenasli. Nechal jsem tam 150 tisíc za tyden a vůbec nelituji jedinnou korunu. Naopak v Atlantisu jsem se citil napalen.

  Odpovědět
 8. Ahoj v hotelu jsme sice nebydleli, ale navštívili jsme aquapark, The Lost Chambers Aquarium a zaplavali jsme s delfíny…..všechno úžasný zážitek a můžu jen doporučit. Za tři týdny odlétáme a já se tam neskutečně těším ( byli jsme 2011) 🙂
  Hotel moc neřeším, byly jsme ubytovaní v Deiře ve 3hvězdě……normál, čistý, fajn personál…..stejně jsme v 8 ráno odešli a vrátili se tak nejdřív v 22:00 tak proč platit nějaký luxus když se v něm stejně nezdržím 😀 😀 😀

  Odpovědět
 9. Spíš se na vláček vykašlat, tágo od Atlantisu k metru ve dvou lidech vyjde levněji. Nyní se dá dostat docela rozumně pomocí tramvaje k palmě, ale stejně mi trošku chybí spoj kolmo od palmy přímo na metro.

  Odpovědět
 10. ahojte neviete kolko stoji v atlantis foto s delfinom ? dakujem cestujem v juni s dcerou tak aby som vedela neviem to nikde najst

  Odpovědět
 11. Atlantisu nelze nic vytknout strávil jsem tam dovolenou s rodinou pětkrát a vždy jsem byl nadšený.Chce to poprvé jed na více jak osm dnů.Než se člověk rozkouká a přijde na všechny možnosti tak jede domu.
  Alantis je učíte jeden z malá top na světe !Cena za pobyt je pravda trošku vyšší.

  Odpovědět
 12. Pozor pri nakupu “zlata” v Atlantisu firma PrimaGold.je to jen pozlaceno

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *