Dubai Marina je moderní přístaviště při pobřeží Perského zálivu. Jeho výstavba byla zahájena v roce 2003 ve čtvrti dnes známé jako New Dubai a staví se zde v podstatě dodnes.

Dubai Marina

Trčí se zde jeden z největších lesů z mrakodrapů na světě, výška většiny budov přesahuje 250 metrů. Mrakodrap Pentominium má výšku 516 metrů, 23 Marina, Princess Tower, Damac Heights a některé další stavby v této čtvrti Dubaje převyšují 400 metrů. Svůj domov má v oblasti Dubai Marina najít přes 120 000 lidí.
[ad1]

Dubai Marina

Celá oblast přístaviště Dubai Marina je vhodná k příjemné procházce. Dopravit se sem můžete červenou linkou metra, stačí vystoupit na stanici Dubai Marina. Do konce roku 2014 by zde měla začít fungovat tramvajová linka Al Sufouh, která přístaviště spojí mimo jiné s obchodním centrem Mall of the Emirates a luxusním hotelem Burj al Arab.

9 komentářů

 1. No jen pro informaci. Mám osobní zkušenost z Dubai Marina a okolí. Byl jsem tam v září 2013. Stále se tam staví. Připadáte si jako na staveništi. Tramvajová linka ještě není hotova. Lepší je zajít si na Jumeriah Beach Road, posedět v místních restauracích nebo skočit na pivo do některého z hotelů. Cena piva je sice cca 100Kč. Doporučuji hotel Movenpick u Baharu nebo anglickou hospodu THYME vedle v hotelu. Bacha mají tam HH. Dobu kdy mají vše za 20dirhamů. Od 17.00-20.00hod. Jinak 2x dražší. Příjemnou dovolenou v Dubaji

  Odpovědět
 2. Oblast Dubai Marina je impozantní, doporučuji k návštěvě, je to asi druhé nejatraktivnější místo v Dubaji hned po oblasti Burj Khalify s fontánou, je tam velká spousta kaváren a restaurací a velmi pěkná procházka po nábřeží na obě strany. Skrumáž mrakodrapů působí opravdu velkolepě, po Khalifě jsou to asi nejvyšší budovy v Dubaji.

  Odpovědět
 3. Souhlasím s Jardou. Po výstupu z metra na stanici Dubai Marina se dostanete k mrakodrapům a první dojem je úžasný. Jenom jsem se točil dokola a nevěřícně kroutil hlavou, jak takové kvantum mrakodrapů postavili na jednom místě. Působí to impozantně. Můžete se projít cca 2 km podél přístaviště s luxusními jachtami. Tam jsem si připadal jako ve světě milionářů. Je to místo na příjemnou procházku. Byl jsem tam v polovině ledna 2014 a stále se staví, i když jeřábů tam není tak mnoho jako dříve.

  Odpovědět
 4. Lepsi je vystoupit az na zastavce Jumeirah Lake Towers (JLT), odtud se dostanene do Marina mallu, kde muzete posedet v venku v restauracich. Odtud je vyhled na Marinu jeste lepsi.
  Jinak souhlasim s Rudolfem, muzete si zajit na, a zde opravim, neni to Jumeira beach road (to je neco jineho), ale Jumeira beach residence, promenada se spoustou restauraci – zde to opravdu zije a hlavne o vikendu…

  Odpovědět
 5. Myslím že se jedná o Princess Tower. Ohledně vstupu jsem nic nenašel ale na internetu je dost fotek z vyhlídky takže to asi možné bude… Kdybys měl nějaké info dej sem vědět.

  Odpovědět
 6. Dobrý deň,
  Chcel by som sa spýtať, či je lepšie bývať v Dubai Marina alebo radšej v centre mesta pri Burj Khalifa ? V Dubaji by sme toho chceli veľa vidieť ale aj si poležať na pláži 🙂 ďakujem

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *