V průběhu zpracování žádosti o vízum se může stát chyba, neb člověk není stroj a chyby zkrátka čas od času dělá. Když jsem letěl v roce 2010 do Dubaje s kamarádem, přesně taková chybička se stala. Místo roku narození 1984 měl na víze uvedeno 1974.

Celou záležitost ještě zdramatizoval fakt, že se na věc přišlo pouhý den před odletem. Takže vystavení nového víza (a zacálování dalších dvou tisíc) nepřicházelo v úvahu. Doslova spielbergovský thriller z toho udělali v agentuře, kde víza vystavovali (kolega si narozdíl ode mne nechal vízum vystavit přes nejmenovanou firmu, ne přímo přes aerolinky Emirates). Prý má raději okamžitě stornovat letenku a ubytování, aby zkásnul alespoň část peněz.

Jedině tak se vyhne problémům. V opačném případě může klidně skončit až ve vězení!

Pan kolega ale rád riskuje, takže nedbal doporučení a do Dubaje odcestoval. Bez problémů mu umožnili nástup do letadla, mohl i absolvovat pohovor s imigračním úředníkem. I tam by bylo vše v pořádku, když by si v poslední vteřině úředník v hábitu nesrovnalosti v datech nevšiml. A protože kamarád neumí anglicky, byl jsem povolán na pomoc. Takže vše vím z první ruky.

Vůbec to nebylo na vězení, v podstatě se nejednalo ani o žádný větší problém. Pravda, stálo to asi 30 minut pobíhání mezi celníky – imigračními úředníky – letištní policií a bankomatem, ale stačilo zaplatit v přepočtu zhruba 800 Kč a vízum bylo opraveno.

18 komentářů

 1. Dobrý den, jela bych ráda na týdenní pobyt s cestovní kanceláří.
  Mám ale problém – razítko z Izraele z loňského pobytu v Jeruzalémě. Nerada bych zůstala někde na letišti a dost. děkuji Alena

  Odpovědět
 2. Ahoj Aleno,
  tohle by mohl být teoreticky problém. Řešením je požádání o vystavení nového pasu, přičemž by se vycestovalo na ten nový, kde razítko z Izraele není.

  Odpovědět
 3. Dobrý den máme problém s pasem. Žená ma na pasu černé vlasy ale na hlave je má odbarvené na blond. Může se stát že ji úředník nepustí?

  Odpovědět
 4. Dobrý den Zdeňku, toto by neměl být problém!

  Odpovědět
 5. ahoj mám dotaz. Jsem teď v anglii jako au-pair a chceme jet na dovolenou do dubaje. Jak to mám udělat s vizem tady? Nevíte? 🙂

  Odpovědět
 6. Ahoj Markéto, klasicky požádej o vízum jako když bys cestovala z Česka.

  Odpovědět
 7. Chci jet do Dubaje bez cestovní kanceláře. Co vše to obnáší? Je mi 22, ale jsem vdaná a manžel tam přijede také ale ne z ČR.

  Odpovědět
 8. Ahoj, prosím o radu.
  Mám letenku do Dubaje přes německou cestovku.Přítel je občan Německa a vizum zařizuje také v Německu. Emirates mu sdělila ,že pokud nebudu mít na účtě 8000 Eur, nebo potvrzení od zaměstnavatele (nemám zaměstnavatele – jsem OSVČ) ,že mě vizum neudělí. Nemáte takovou zkušenost ????

  Odpovědět
 9. Ahoj Renato, to je zajímavé, slyším o tom poprvé! Zkus o vízum zažádat skrze českou pobočku Emirates.

  Odpovědět
 10. Ahoj, prosím o radu.
  Mám letenku do Vietnamu ,mezi přistání v Dubaji, kde čekáme
  9h.Nabídli nám hotel, ale já se bojím, abych neměla problém,
  byla jsem v r.2012 v Izraeli. Nechala jsem si udělat pas,
  ale letenky mám na pas, kde mám razítko z  Izraele. Rovněž
  potřebuji vízum a nevím jestli na starý pas nebo nový. Mám oba.
  Děkuji za info.

  Odpovědět
 11. Ahoj Iveto, co jsem slyšel, tak už to není takový problém. Prachy jsou holt prachy. 🙂
  Můžeš raději na nový pas, abys byla klidnější 🙂

  Odpovědět
 12. Ahoj,

  chystáme se s přítelkyní a naším synem navštívit kamarády v Dubaji. Mám trochu obavu o reakci úředníků na naše soužití na psí knížku. Přítelkyni je 30 a syn má jméno po mě a příjmení po ní :-). Oba ho máme napsaného v pasu.

  Nevíte, jestli nás čekají nějaké komplikace nebo zda to projde bez pohoršení?

  Díky za odpověď.

  Odpovědět
 13. Ahoj Martine, myslím, že to bude ok. 😉

  Odpovědět
 14. Dobrý deň. Mám zakúpení letenku, wizzair , hotel cez booking už rezervovaný , len tie viza. Akým spôsobom požiadať o viza. Kontaktovali som ambasádu vo Viedni. Sú však bez záujmu.
  Aká je reálna a lacná cesta na získanie víz . Cestovky si berú poplatok aj 100 EUR. Cestujeme piati, čo nie je nezanedbateľná položka

  Odpovědět
 15. Ahoj,
  mám zakoupenou letenku do Dubaje novou linkou přes Wizzair na 1.listopadu,víza mám zažádané přes Student agency,zažádala jsem o něj před 14 dny,ale jelikož minulý týden měli nějaký arabský svátek a ambasáda byla zavřená,bude se to řešit v následujících dnech.Tento týden se řeší víza ještě na tento týden odletu..Je mi 18 v Dubaji sem byla v loni,jenže jsem letěla přes Emirates letím za přítelem,který tam pracuje,do pozvánky jsme napsali,že letím za rodinným přítelem,mám strach,že mi je nepotvrdí a víza tak nedostanu a nebudu mít už čas řešit co dál..A ve čtvrtek příští týden jedu do Budapeště,ze které mám odlet a v pátek letím.. Je možné,že mi ho daji až den před odletem? Nebo co mám dělat při zamítnutí. Díky za rady.

  Odpovědět
 16. Dobrý den, mám otázku ohledně imigračního úředníka. Na co se tak nejčastěji ptá cestujícího do SAE? A ohledně pasu: nevadí ž eje vydaný někdy v roce 2006 s platností do 2016? Na fotce jsem o pár let mladší. Děkuji

  Odpovědět
 17. Jakube, v Dubaji jsem byl před týdnem a při příletu tam se imigrační úředník neptal vůbec na nic. Myslím, že je mu i jedno jako fotku máš v pase, pouze tě vyfotí, dá razítko do pasu a tím to končí. Potřebuješ pouze kromě pasu kopii víza.
  Těch přepážek je tam mnoho a u každé stojí fronta lidí ze všech možných končin. Je jedno do které si stoupneš.

  Odpovědět
 18. Ahoj,
  prosím o radu. Příští čtvrtek letíme přes Dubaj do Thajska a přítel má ve spodní části hřbetu pasu trhlinu od psa. Ale jen v těch deskách, jinak je pas naprosto nepoškozen. Myslíte, že ho mohou na letišti obrátit a poslat zpět? Nový pas už nestíháme 🙁
  Díky moc za odpověď

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *