Abú Dhabí

Abú Dhábí (můžete se setkat i s přepisem Abú Zabí či anglické Abu Dhabi) je hlavní město Spojených arabských emirátů.

Abú Dhábí | © slleong

Jak se do Abú Dhábí dopravit

Od Dubaje ho dělí zhruba hodinka jízdy autem po kvalitní silnici, žádné tankodromy jako u nás. Můžete si tedy vypůjčit auto v některé z půjčoven, popřípadě si najmout taxikáře. Při cestě z Dubaje do Abú Dhábí za něj dáte asi 250 dirhámů, při cestě opačným směrem pak 200 dirhámů.

Mezi oběma městy jezdí i autobusy Emirates Express, cesta trvá zhruba dvě hodinky a vyjde vás na 20 dirhámů. Více informací o těchto autobusech naleznete na stránkách dubajského dopravního podniku.

Abú Dhábí | © Sarah_Ackerman

Atrakce v Abú Dhábí

Zejména automobilové fajnšmejkry potěší závodní okruh Formule 1 s přilehlým tématickým parkem a nejrychlejší horskou drahou světa. Kromě ní v parku samozřejmě jsou i atrakce pro děti.

Za prohlídku stojí i mešita Šejka Zayeda, která je dokonce šestou největší na světě. Nemuslimové smějí dovnitř nahlédnout jen ráno od soboty do čtvrtka.

Parádním zážitkem může být i vyhlídkový let vrtulníkem nad arabskou metropolí. Vyhlídkové lety provozuje společnost Falcon Aviation Services, a sice denně od 9:00 do 17:00 z heliportu u terminálu Marina Mall.

30. prosince 2011 Petr Novák

Diskuze k článku (4 komentářů)

marketa (2)
4.12.2012
22:43

ahoj,jeste me zajima-priletime do Abu dhabi v noci, nekdy po pulnoci. predpokladam,ze pro prepravu do Dubaje uz mame jen taxi. jak pises,cena by byla cca 200dirhamu. busy uz jsem nenasla. diky

Jarda (22)
10.12.2013
23:07

Kdo je ubytován v některém z hotelů blízko červené trasy Metra tak doporučuji se dopravit do Abu Dhabí luxusním autobusem s občerstvením. Není nutné jezdit s přestupem na autobusové nádraží Al Ghubaiba, naopak lépe na druhou stranu na nádraží Battuta, kde je zastávka linky 101 přímo u výstupu z Metra. Cesta trvá necelé dvě hodiny a stojí 25 dirhamů. Platit cestou tam lze i stříbrnou kartou, kterou si ale musíte na tuto částku předem nabít, cesta zpět se platí hotově, lístek je nutno zakoupit na nádraží v Abu Dhabí. Cesta do Abu Dhabí není žádné kodrcání po poušti, je to bezvadná dálnice obousměrně tříproudová a považte – v noci je celých asi 120 km dokonale osvětlených!!! Návštěva Abu Dhabí stojí za vidění a nejen zmíněná mešita, ale např. i hotel Palace s nádhernou zahradou a vyhlídka z věže v Marina Mallu stojí též zato.

Zdena (2)
19.12.2013
0:37

Začátkem ledna budu v Abu Dhabi a chtěla bych podniknout 2., 3. nebo 4. ledna jednodenní výlet do Dubaje, nejlépe s návštěvou Burj Khalifa. Poradil by mi někdo, jak to nejlépe zařídit, případně objednat už z ČR?

Tereza (1)
25.9.2014
14:59

Zdravím,

cca za 2 měsíce letíme do dubaje a z Abu Dhabi se budeme přemisťovat do dubaje. tuto cestu podnikneme busem – jsou tyto busy bezpečné? Děkuji za info

Přidejte komentář

Než se na něco zeptáš, přečti si prosím odpovědi na nejčastější otázky před cestou do USA. Všechny nové komentáře osobně kontroluji, reklamu, spam a sprosťárny hned mažu.